Új hozzászólás Aktív témák

  • Hydra SR

    addikt

    Sziasztok
    A suliban be kéne adnom egy házidolgozatot ami arról szól, hogy miért zöldek a növények. Namármost nem ilyen primitív választ várnak tőlem, hogy ''mert klorofill van benne és az zöld'', hanem meg kéne indokolnom, hogy miért éppen zöldnek kell lennie. Eddig kb annyira jutottam, hogy a fotoszintézishez a vörös és kék tartományban kell elnyelni, a zöld tartomány energiája már fotolízist generálna és lebontana olyan molekulákat amik kellenek a növénynek. Amire szükségem lenne, az elsősorban néhány (lehetőleg magyar nyelvű) cikk, ábrákkal, színképelemzéssel, emissziós spektrummal, ilyesmikkel. Villamosmérnök hallgató révén nem várnak tőlem 10-20 oldalas dolgozatot a témáról, úgy 1-1,5 oldalnyi anyag kellene.
    Környezetvédelem modulon vagyok, milelőtt valaki azt kérdezné, hogy egyáltalán minek egy villamosmérnöknek ilyesmi Napelemekkel és napkollektorokkal is foglalkozunk.
    Előre is köszönöm a segítséget!
    (a kérdést a kémia topicban is feltettem, hátha több megközelítésből összejön egy rövid dolgozatra való anyag)

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

Új hozzászólás Aktív témák