Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • YouCanCANON

    tag

    válasz Hydra SR #11 üzenetére

    jó kérdés... nyílván csak a zöld fényt veri vissza :U

    You Can CANON * eladó minőségi szervercuccok: http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=96871 *

  • (Bundás)

    addikt

    válasz Hydra SR #11 üzenetére

    A nôvények színüket a pigment sejtekben lévô nagyszámú klorofiltôl kapják. A klorofil a látható fény tartományából elnyeli a kék és zöld színű sugarakat, viszont a vörös színűeket erôsen visszaveri. Szemünkbe csak ez a vörös szín jut el, amelynek kiegészítô színe a zöld. Mivel az agy a beérkezô fénysugarakat a kiegészítô színével cseréli fel, így a növényekrôl visszaverôdô vörös sugarakat zöldnek érzékeljük.

    A vegetáció, mint az egyik legfontosabb természeti erôforrás megfigyelése számára un. vegetációs indexet vezettek be. Az eljárások többségének alapját az elektromágneses hullámok és a vegetáció nagyon sajátos kölcsönhatása jelenti. A növényzet klorofil tartalma jelentôsen elnyeli a vörös 0.6-0.7mm-es sugárzást, azonban a levelek pigment tartalma erôsen visszaveri a 0.8-0.9mm hullámhosszú infravörös sugarakat. Az egyszerű vegetációs index az infravörös sugárzás osztása a vörös sugárzással. A módszer hátránya, hogy az erôs vegetációjú területeken a vegetációs index nagyon nagy értéket vehet fel.

    E hátrány kiküszöbölésére vezették be a normalizált vegetációs indexet. Rövidítése: NDVI.

    NDVI=(NIR-R)/(NIR+R) NIR=közeli infra, R=vörös sugárzás

    Konklúzió: valószínű a predátor nem látja zöldnek a növényeket. :)

    Forrás : [link]

  • Mackósajt

    senior tag

    válasz Hydra SR #11 üzenetére

    ''Eddig kb annyira jutottam, hogy a fotoszintézishez a vörös és kék tartományban kell elnyelni, a zöld tartomány energiája már fotolízist generálna és lebontana olyan molekulákat amik kellenek a növénynek.''

    Ez ebben a formában elég érdekes megfogalmazás, mert a kék fény nagyobb energiájú, mint a zöld, szal ha a zöld fény energiája olyan veszélyesen nagy, akkor a kék fényé méginkább az lenne.

    A növények azért zöldek, mert a kolorofil zöld. A klorofil azért zöld, mert a vörös és a kék fényt elnyeli, míg a zöldet nem (ennél fogva az leginkább visszaverődik róla). Az, hogy miért pont ebben a két tartományban nyel el, és szükségszerű e, hogy ebben a két tartományban elnyelő molekula legyen a fotoszintézis központi eleme, messzire vezető kérdés, nem vállalkoznék arra, hogy most belemenjek.

    ''emissziós spektrummal''

    Mit értesz emissziós spektrum alatt? Az emisszió kibocsátást jelent. A növényeknek vagy a klorofilnek nincs saját fénye. Itt van viszont egy szép elnyelési spektrum: [link]


Új hozzászólás Aktív témák