Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • biker

    nagyúr

    válasz Immy #579 üzenetére

    nem választhatsz!

    bejegyzéskor választhatsz, hogy áfakörön belül vagy kívul.
    ha belül, akkor KELL áfásat adni, és KELL bevallani, befizetni
    ha kívül, akkor 5mFt-ig nem kell, és nem is szabad áfásat adni, és nem is kell, nem is szabad bevallani, de a tárgyévben átlépett 5mFt felett az adott negyedévtől végig KELL fizetni, majd visszalépsz AAM-be.

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • tkazmer

    addikt

    válasz Immy #579 üzenetére

    a nappali tagozatos főiskolás státusz remek kiindulási alap, akkor nem kell fizetned a járulékokat, csak ha fizetést adsz magadnak.
    az áfával kapcsolatos tudnivalókat már leírták;
    a nyereséget még kiveheted fizetésként is, de akkor kell utána járulékokat, stb. fizetned, nem éri meg. ráadásul amennyire tudom, EVként bármennyiszer kivehetsz osztalékot egy évben (míg kft-ként évi 2-ről tudok)

    (#578) Ariadne
    az egyéni ügyvéd az nem egyéni vállalkozónak minősül? valami ilyesmit hallottam éppen egy ügyvédtől, de ez már legalább 5-6 éve volt, azóta változhatott persze...

    #584) biker
    emlékeim szerint amikor a tmobilenál a céges szerződéseket kötöttem, nem volt nálam aláírási címpéldány, hanem szépen megmondtam a dolgozóknak, hogy nézzék meg a neten, az e-cégjegyzékben található cégkivonaton, hogy igenis én aláírásra jogosult vagyok.
    sőt, nemrég nyitottam a budapestbanknál egy speciális ügyvezetőknek szánt számlát (aminek a lényege, hogy ingyen van praktikusan minden:) ), ott is elég volt, hogy megmondtam a cég nevét, megnézték maguktól is, hogy ügyvezető vagyok.

    [ Szerkesztve ]

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

Új hozzászólás Aktív témák