Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pool_

    tag

    válasz axlfsi #3243 üzenetére

    Nem akartam beleszólni, de:
    Az usb szabványhoz ennek semmi köze. A világítás nem az usb-ről megy, de ha onnan menne sem lenne értelme az 500mA-nak, mert ez csak egy táp csati a p1p-n. De már leírta a gyártó hogy az meg 1.5A-el terhelhető.
    Itt a probléma azzal van, hogy van aki 1A-es led szalagot ráköt a led csatlakozóra, amit egy sima tranzisztor kapcsol. Ami nem fog kibírni 1A-t.
    Nem néztem a tranzisztor típusát, de ezek a méretű smd tranzisztorok jellemzően ilyen max 200-500mA-el terhelhetőek. De ennyivel sem érdemes, mert ha maxon járatjátok akkor előbb utóbb el fog füstölni. 1A-es ledszalagot illik FET-el kapcsolni.
    Mivel a gyári LED 190mA-t kajol, ahogy felettem írták is, nem nagyon érdemes ennél többet rárakni. Akkor sem ha “nekem épp megy és nem füstöl semmi”, meg akkor sem ha “nekem már hetek óta így megy”. De persze mindenki azt csinál amit akar. De az biztos, hogy ha egy max 200 vagy akár 500mA-es tranzisztort megterhel valaki 1A-el, akkor hamar nem lesz kapcsolható világítása.
    Ugyanígy nem ajánlom hogy “még egy plusz darabbal” kiegészítsétek a gyárit. Főleg akkor, ha nem tudjátok hogy az a kis darab mennyi áramot vesz fel pontosan pluszban, és hogy pontosan mennyivel terhelhető a tranzisztor.
    Lehet rá 1A-es ledszalagot kötni, de egy FET-et vagy relét kell közbeiktatni, és pl az usb-ről táplálni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák