Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Blazin

    csendes tag

    Sziasztok!

    Néhány hete cseréltem le az ASUS Strix 960-asomat egy ASUS DUAL 1060-asra és érdekes jelenségre lettem figyelmes. Ha újra kell indítanom a rendszert egy frissítés miatt, akkor az újraindítás pillanatától (pittyenés) az "Üdvözli önt a Windows" képernyő megjelenéséig a kártya ventilátora úgy felpörög, mint amikor egy PS4 kinyomja magából a meleg levegőt.

    Egyébként általában passzív hűtéssel használom, a ventik csak intenzív játék esetén pörögnek, de akkor is annyira halkan, hogy nem is hallani. Ennél az újraindításnál viszont intenzívebbnek érződik a hangja, mint játékoknál. A 960-as sosem csinált ilyet, így viszont nem tudom, hogy ez az 1060-asnál bug vagy feature? Vajon azért pörög fel a venti, mert érzékeli a kártya, hogy jóval magasabb a hőmérséklet a szokásos indulóértéknél vagy valami nagyon megdolgoztatja a kártyát ilyenkor (de mi lehet az egy sötét képernyőn)?

    Netezésnél általában 38-45 fokon üzemel a kártya, attól függően, hogy csak böngészek vagy nagy felbontású videót is nézek, és azt is megfigyeltem, hogy minél magasabb a hőmérséklet az újraindításnál, annál nagyobb a hangja a Windows képernyő megjelenéséig.

    Szóval tényleg olyasminek tűnik, hogy a kártya automatikusan hűti magát indulásnál, de ott van a kisördög, hogy mi van, ha valami nyúzza ilyenkor. Ha újraindítás helyett kikapcsolom, és csak órák múlva kapcsolom be újra a gépet, akkor nincs ilyen jelenség. Ugyanakkor sehol nem találtam olyan beszámolót, hogy van az 1060-nak (vagy a GPU Tweak-nek) ilyen önhűtő feature-e.

    1060 tulajdonosok, tapasztaltatok hasonlót?

    [ Szerkesztve ]

  • Blazin

    csendes tag

    válasz Csupingo #72824 üzenetére

    Köszönöm a választ!

    Érdekes, mert a STRIX 960 elvileg ugyanannyit fogyaszt, mint a DUAL 1060, mindkét kártya 6 tűs csatlakozót használ, mindkettőhöz minimum 400 W-os tápot ajánlanak, nekem Chieftec Be Smart 650 W-os van.

    A kérdés, hogy lehet -e ebből bármi probléma hosszútávon vagy csupán megszokás kérdése?

  • Blazin

    csendes tag

    válasz Csupingo #72833 üzenetére

    Nehézkes lenne, mert alig sikerült bepréselni a tápot a házba, örültünk, hogy bent van.

    Közben kaptam egy tippet, hogy a szoftveresen szabályozott ventilátorműködés a Windows-ból kilépve az újabb belépésig megváltozhat és a jelenség pont ez idő alatt áll fent. Egy új GPU Tweak-kel használom a kártyát, ebben van egy 0dB fan opció, ami be van kapcsolva. Ha ezt kikapcsolom, akkor aktív hűtésre vált és ugyanúgy felpörögnek a ventik. Ha visszakapcsolom, csend van. Úgy tűnik, hogy újraindításkor ez az opció csak onnantól él, hogy betölt a Windows és vele a GPU Tweak.

  • Blazin

    csendes tag

    Sziasztok. Elsősorban azok segítségét kérném, akiknek van tapasztalata az ASUS GPU Tweak-kel. Jelenleg a GPU Tweak II-t használom, 2019 október óta nem telepítettem újra, nem nyúltam hozzá, nekem tulajdonképpen csak arra kell, hogy monitorozzam a kártyámat, nem húzok, nem feszelek alul, igazából még az OC profilt sem nagyon használtam, csak az alapórajeleket.

    Vettem egy RTX 40-es kártyát, ahhoz már a Tweak III-at ajánlják. Gondoltam, leszedem a régit, feltelepítem az újat és meg is vagyunk. Mikor nem találtam uninstall.exe-t a program könyvtárában, az első gondolatom az volt, hogy Gépház, Programok telepítése és törlése, de azért utánaolvastam, hogy mégis mik a tapasztalatok, mert rémlett valami régebbről, hogy voltak gondok a Tweak-kel. Sajnos nem volt alaptalan a gyanúm, rengeteg olyan bejegyzést találni, ahol a legjobb esetben újratelepítés után is a régi verzió futott, rosszabb esetben mindenféle Removal Tool kellett, mert maradt utána szemét a Registry-ben, illetve előfordult olyan extrém eset is, hogy az Asus által kiadott GPU Tweak Removal Tool valakinek legyalulta a Windows partíciót, de ezek azért jobbára a 2010-es évek második felében történtek, kevés friss beszámolót találtam.

    A kérdésem tehát: van valakinek tapasztalata a Tweak eltávolításával és újratelepítésével kapcsolatban? Mi a legjobb módja, egyáltalán szükséges-e vagy? Régebben azért váltottam a Tweak II-re, mert a Tweak már nem ismerte fel a kártyám típusát újabbra váltásnál, de azóta már van GPUZ integráció a programban valami LiveUpdate-tel. Ez azt jelenti, hogy ezáltal frissül a Tweak II adatbázisa is? Mert nekem nincs feltétlenül szükségem új kezelőfelületre, mivel jószerivel csak monitorozom a kártyát. Alapvetően meg vagyok elégedve a programmal, bár tudom, hogy legtöbben az MSI Afterburnert használják, de eddig nem volt gondom vele.

    A válaszokat, javaslatokat előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák