Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Glaz-dozfhut

    őstag

    válasz Gregpowi #83665 üzenetére

    Mondjuk én nem is osztom azt a véleményt, ami a 11. generációt illeti. Valószínűl, mert most is azt használom. Láttam a fejlődést, de mennyit is hagy egy középkategóriás videókártyában? Legfeljebb 10 százalékot. Attól nem fogok a kardomba dőlni.

    - Glaz-doz-fhut -

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Gregpowi #83665 üzenetére

    Nem azért linkeltem, mert azt ajánlom, hanem mert már benne vannak az új és régi procik is.
    De vajon mennyiért vennéd a 6900XT/6950XT kártyát? Az sem két forint.

    A táblázatok, abban segítenek, hogy a felbontás, játék függvényében meg tud határozni, hogy mi hajt ki egy ilyen erős VGA-t.
    Érdemes kiegyensúlyozni a PC teljesítményét (MOBO, CPU, RAM, GPU) különben feleslegesen költhetsz egy túl erős alkatrészre.

    11. gent nem szeretem ajánlani, mert valamilyen félresikerült köztes architectúra lett a 10 és 12 gen között. Szinte csak a kényszer szülte, hogy tartsa a lépést az Intel az akkori új Ryzen 5*** szériával. Gondolom nem volt idejük optimalizálni, mert a minimális teljesítménytöbbletért cserébe sokkal többet fogyaszt egy 10. genhez képest.
    Az említett 11700 játék béli teljesítményét hozza egy i5-12400F/R5 5600X https://youtu.be/2J0iP520WoY?t=741
    Ezt a tesztet pont 6900XT-vel futtaták.
    Itt is látható, hogy egy 12400F és 5600x még több mint 10-15%-t hagy egy ilyen VGA-ban.
    De ha pl. csak ilyen "olcsó" procikat vennél, akkor viszont elég lenne egy RX 6800 is, hiszen kb. az az a VGA teljesítmény, amit kihajtanak.

    #83670 bobalazs: Nem tudom. Hiba a gépezetben esetleg. :B

    #83668 Pörp: De ha a VGA kihajtás volt a kérdés, akkor semmilyen 11 gen nem jó választás egy 6900XT szintű kártyához. I5 kevés, az i7 még csak-csak, de az a baj, hogy csak egy 12400f és 5600X szintet hoz játékban. Ezek pedig majdnem fele annyiba kerülnek, miközben a 11 gen. egy elfuserált gen lett az energiaéhsége miatt.

    [ Szerkesztve ]

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák