Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • varmi2

    nagyúr

    válasz Debilon #83567 üzenetére

    A vga a szűk keresztmetszet. A mikro akadasok lehet amiatt vannak hogy csak 4Gb a kártya, és megtelik a memória. Ha akarsz vga-t cserélhetsz.

    Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Debilon #83567 üzenetére

    MSI afterburnerrel lehet logolni szépen grafikonba a pillanatnyi GPU, VRAM, CPU, RAM, SDD, HDD terheléseket.
    A procid és a VGA párosításod nagyjából rendben mondható szerintem kiegyensúlyozottság szempontjából. A felbontás is mérsékelt. Bár sajnos a ZEN+ némely játékban gyengén tud szerepelni, mert nem kifejezetten játékra optimalizált architektúra, de ezt csak a játék függvényében lehetne megmondani. Mi sem ismerünk mindent, ezért érdemes egyénileg is benchmarkolni, mert ha nem, akkor hiába javasolunk valamit, nem biztos, hogy meg fogja oldani.

    Micro lag sok mindentől függhet, ezért írtam, hogy MSI afterburnerrel érdemes lehet logolni és visszanézni. Okozhat mico lagot pl. maga a játék motorja, mert egy-egy ritka pillanatban annyira megterheli a rendszert, hogy mondjuk a szűk keresztmetszet az L1-L3 cache lesz, de lehet a menet közbeni map töltés a háttértárról. Open world jellegű játékoknál előfordul.

    De pl olyan is tud micro lagot okozni, ha mondjuk az AMD Adrenalin driverben be van kapcsolva az anti-lag. Egy játékomnál azt vettem észre, hogy az engine nem kezeli jól és több lett a micro lag. Hiába lett jobb az input lagom, szörnyű volt az élmény.

    Használod a Freesync-et egyébként? Az is segít a folyamatok ütemezésében és csökkentheti a micro lagokat.

    Ui.: Varmi írja, hogy a 4GB VRAM lehet kevés. Ez simán előfordulhat, ha olyan video beállításokat alkalmazol. Kipróbálhatod a textúra minőség csökkentését. Kerülni kell a multitaskingot, mert más programok (Windows UI, Böngésző, Discord, stb...) is használják a VRAM-t. Illetve kell a VRAM-on belül is szabad hely a video engine folyamataihoz, úgyhogy a 4GB-t sem lehet kihasználni max, de játéktól függ, hogy mikor és milyen mértékben keletkezhet micro lag.
    Ha meg ragaszkodnál a nagy és részletes textúrákhoz, akkor VGA csere.

    [ Szerkesztve ]

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák