Új hozzászólás Aktív témák

  • FireKeeper

    nagyúr

    üdv emberek

    catalyst-es topikban meg a kártyám topikjában sem találtam megoldást, így gondoltam ide is benéznék:
    7790-es kártyával lenne problémám, nevezetesen bizonyos játékok alatt egyszerűen nem hajtja ki magát rendesen, hiába lenne szükség teljesítményre (szaggat), a gpu órajelet visszafojtja. nem hiszem hogy cpu-limitem lenne, egyrészt annyira nem erős ez a kártya, másrészt meg ennyire nem szar a phenom. de mintha nem is lenne terhelés a gpu-n, ezért nem is növeli az órajelet, pedig kellene. furmark alatt felszalad szépen a terhelés és az órajel is maxra. túlmelegedési problémám nincsen, furmarknál ugyan elkezd zúgni mint állat, de szépen megfogja a gpu-t 85 fok körül.
    driver a legfrissebb bétás cata, tegnap direkt úgy telepítettem újra, hogy előtte teljesen leszedtem a régi drivert.
    overdrive be van kapcsolva, bár a jelenséget nem befolyásolja h ki van-e nyomva vagy sem.
    nem minden játéknál jön elő a probléma, van, amivel teljesen jól fut a kártya.
    win energiagazdálkodás teljesítményre van belőve.

    tanácstalan vagyok, szóval bármilyen tipp jöhet :N azért a wint mondjuk nem szívesen pakolnám újra :D

    steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

Új hozzászólás Aktív témák