Új hozzászólás Aktív témák

  • tescodr

    tag

    Van egy igen rejtélyes esetem a saját gépemmel.. miért is ne ezzel lenne gond....
    Szóval lecseréltem a régi videó kártyám (hd4670) egy új korszerűre mondván ideje van korszerűsíteni.
    Vettem is egy korszerű csodát név szerint: Shappire r7 260x Oc 1gb
    És a gépem megmakacsolta magát először mikor bele raktam nem indult el a gép csak az integrált vga-val
    az új vgan megpörgette 2 szer a ventit és kész.
    Gondoltam kicsi a 450w-os táp hát lecseréltem egy 550-esre igaz noname de ezzel mennie kell,gondoltam én naívan...
    Új táp új kártya,uccu bele a gépbe de jött az ismerős üzenet a monitorból:No Signal de a gép megint indul az integráltal.... gép kikapcs újra elindít,nem tudom milyen megfontolásból cselekedtem,valószínűleg ideg... és láss csodát a gép elindul és a kártya is... terhelés alatt is szépen muzsikál... gondoltam megoldódott de nem...
    A tünetei a következők ha hidegen indítom a gépet sokáig nem használtam tehát reggel alvás után bekapcsolom vagy a meló után akkor minden 2.-3. indításra indul el csak az új kártyával
    ha melegen leállítom vagy restartolok semmi gond..
    Most vissza ment garanciába,vissza raktam a régi hd4670-es kártyát ezzel semmi baj sincs...

    kb 10 éve foglalkozom informatikával,ebbe bele tartozik a szervíz tapasztalatom is és ilyet még nem pipáltam... ha valakinek van ötlete mi lehet azt megköszönném mert én tanácstalan vagyok.

    Gépem adatai:

    Lap:asrock N68-s3 UCC
    Táp új igaz noname 550w 1 év gar.
    Processzor:Phenom 2 x2 555 black edition => core unlock phenom 2 x4 b55
    Ram: kingmax 6gb ddr3 1333mhz

Új hozzászólás Aktív témák