Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacielvtárs

    nagyúr

    válasz embe #28510 üzenetére

    értem, rendben, köszönöm a tanácsod... :R
    igaz nem az első lapos amint szétszedek és takarítok, így alapvetően bízok magamban :D
    de minden tanácsot szívesen veszek.
    no és persze bizakodom a legjobbakban :K

    "Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

  • Lacielvtárs

    nagyúr

    válasz embe #28510 üzenetére

    hát Uram, most hivatalosan is meglepődtem, és a végeredményre nem is számítottam :D
    mint írtam iszonyat magas mértékeket mértem alapjáraton.
    ma egész délelőtt ment, majd mikor munka után hazaértem, 5200 volt a ventilátor fordulata, és iszonyat hangos, lecsukott fedél mellett, 91 fok volt a cpu :W
    szétszedtem, kitakarítottam, annyi por volt a lemmák között hogy nem lehetett átlátni. mint egy fólia rétegként vettem le a por réteget. nem is csodáltam hogy nem bírt nagyon kijönni a meleg.
    ezután jött a fekete leves. sajnos nem fotóztam le hogy a vga chip és a cpu hogy volt pasztázva, de fém a fémmel érintkezett, és valahogy így nézett ki...

    ez egy netes kép, de a chip teteje fém tiszta volt, ahogy a borda felülete is, viszont a chip körül meg állt a paszta. tuti körbe szigetelte és iszonyat rossz volt a hő átadás, már ha adott egyáltalán át valami hőt...
    csináltam már ilyet és tudom hogy mi a lényeg, egy "film" réteget kell kialakítani a hűtőborda felületén, és nem szabad kilapítani hogy minden paszta kijöjjön alóla (ha jól tudom).
    Most hogy elkészültem, ezen értékeket kaptam.
    alapjárat:

    Majd pedig terhelve, olyan 10 perc után:

    szerintem jól sikerült. a cpu hűtő ventit is kitakarítottam, a csapágya kapott wd40-et, (amiről tudom hogy mindenre jó, de alapvetően semmire sem ;] )
    de most csendben van, és tökéletesen működik, megfelelő hőmérsékleten, szerintem :K

    mindent köszönök Neked, Nektek :R

    "Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

Új hozzászólás Aktív témák