Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Tanácsot kérnék, ha valakinek volt már mind a két telefonja, vagy jól ismeri őket:
    Most van egy N82-esem, egész jól megbarátkoztam vele, és igazából nem is untam még meg, de most felajánlottak egy 5800-t beszámításra egy eladó VGA-mhoz, és elgondolkodtam, hogy akkor lecserélem a telefonom (vagy legalább is kipróbálom mindkettőt egymás mellett, és eldöntöm melyiket adom el).

    A triviális dolgokon (érintőképernyő kontra külön 3D gyorsító chip) túl tud valamit az 5800, amit az N82 nem, illetve akadnak olyan hiányosságok az 5800-ban, ami miatt később még megbánnám, hogy kicseréltem egy 5800-ra? Mik a lényegesebb eltérések tudás terén?
    Farmerzsebben mennyivel fér el szűkösebben (és karcolódik-e tok nélkül)? :U

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz nat #12470 üzenetére

    Talán még a hivatalos nokia szervizekben is kérheted, hogy tegyék neked vissza (mármint nagyobbakban, nem ott, ahol ugyan olyan kis USB kábellel flashelnek, mint te, mert azon át még a szervízszoftverek sem tudnak mindent megcsinálni).
    De ha már nem garanciás, vagy doboz hiányában elküldenek a szervizből, akkor kereshetsz olyat, aki függetlenít és javítgat telefonokat, ha van hozzá való doboza, azzal valószínűleg meg tudja csinálni.

    De előbb tisztázd, hogy tényleg megéri-e visszarakni. Ha pl. ilyen hackelhetőség a cél, megérheti újra körbenézni, hátha van már hack az új software-re is.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Normális az, ha egy T-mobil SIM (alig egy éve cserélték) 1+ órára "blokkolódik", ha átrakom másik telefonba?

    Az új telefonom valamiért nem képes kezelni az MMI kódokat (pl. hívásátirányítás beállításához, ez a **21*xxxxx# téma...), gondolom valami szoftver bug. Szóval átraktam átmenetileg a régi telefonomba a SIM kártyát, de azt írta ki, hogy nem látja. Igazgattam, újraindítottam, semmi. Visszaraktam a kártyát az új telefonba, szintén semmi ("nincs SIM, csak vészhívás", áthúzott SIM ikon az óra mellett, nem lehet tárcsázni...). Azt hittem tönkrement a kártya a mozgatáskor, de aztán még kínlódtam vele kicsit és egyszer csak jó lett.

    Na, de most törölnöm kellett az átirányítást, az új teló megint nem boldogult az MMII paranccsal, így megint áttettem a SIM-et a régi telefonba és megint döglött a SIM kártya. Most türelmesebb voltam, azt hittem kb. fél órán belül "megjavul magától", ahogy korábban, de azóta kapcsolgattam ki/be a régi telefont, kikapcsolva is pihentettem 5-10 perceket, de még mindig döglött. Kínomban visszaraktam az új telefonba és abban is halott a SIM.

    Ez mi lehet...? Megjavul ez megint magától, ha várok?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Normális az, hogy nagyságrendileg jobb a hangminőség online stream-en (pl. Facebook Messanger hanghívás), mint GSM (pontosabban feltehetően LTE) hanghívással?
    Mostanában, ha erős a hűttérzaj, vagy nem artikulál elég jól a másik fél, akivel mostanság rendszeresen beszélek, megkérem hívjon inkább Messanger-en (utálom a Facebook-ot, de azt még jobban, ha egyszerűen nem értem mit mond), és olyankor hirtelen újra értem mit beszél.
    Bár ez lehet, hogy rendhagyó eset, mert országon belüli, de az egyik telefon roaming-ol. Nem figyeltem még meg, hogy ennyi gond lenne a GSM(/LTE) hangminőséggel úgy általában (akkor sem, ha külföldről, pl. Németországból hívnak), bár akik legtöbbször hívnak, azok többnyire tisztábban beszélnek (ez az illető élőben is az átlagtól nehezebben érthető néha, mikor elragadják az indulatok, sokszor dohányzik, vagy hangosan matat valamivel beszéd közben, stb).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz icemad #45228 üzenetére

    De az LTE hálózatnak nem kéne elvileg jónak lennie sima hanghíváskor hangminőségben? (Mint ha rémlene valami, hogy elvileg jobb, mint a GSM és állítólag jobb kéne legyen, mint az átlag telefonba épített mikrofon/hangszóró jellemző minősége, szóval nem ez lenne a szák keresztmetszet).
    Vagy ez szolgáltatók közt változó?
    Vagy az lehet még a gond, hogy ha közben WiFi-n is lógnak a mobilok, akkor letiltják az LTE módot, és sima GSM módban megy a hanghívás, ami mehetne jobb minőségben, ha LTE módban lenne a modem?

    Magyarországon elérhető ma olyasmi, hogy VoIP alapú a telefonszámok közti hanghívás (de nem az online adatcsomagból vonja le, mint adat, hanem a csomag, akár korlátlan perceiből, percdíjaiból megy)? (Azt hiszem pár országban már csinálnak ilyet.)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Igen, VoLTE, kösz. :R

    A Telekom csak arra a számra aktiválta a VoLTE-t (az üzleti csomagon belül), amihez náluk vettünk VoLTE-s készüléket, a többi SIM-re le volt tiltva (jó kérdés miért tiltott az alaphelyzet, ha ettől még működik a sima LTE hang és GSM mód, hogy bekapcsolták, és nem is feláras szolgáltatás).

    Még a Telekom saját listáján is szerepel a telefonom (Samsung A3 2017), viszont semmi nyomát nem látom, hogy most működne. Talán az lehet a gond, hogy Linueage OS 16.0 fut rajta, nekem pedig elsőre nem esett le, hogy ez a hír egy vicc (mikor csak gyorsan átpislantottam a keresési találatokat): https://lineageos.org/Announcing-our-Mascot/ -> tehát a Lineage-el akkor nincs VoLTE. :W

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz crok #45233 üzenetére

    Kicsit tovább keresgéltem, és aki összetákolta a Lineage kiadást a telefonra, azt írja nincs (és nem is lesz) VoLTE: [link]
    "VoLTE is not working on LineageOS for every Exynos devices as Samsung implemented it in a custom way on their framework and as it is on private sources, we can't know how they implemented it. Therefore until Google force OEM to implement volte in a common way it is nearly impossible to get it to work on any AOSP based rom. I won't work on it since my carrier doesn't support VoLTE for my phone and I don't need it. For voWIFI it's the same."

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz crok #45235 üzenetére

    Megpróbálhatom hozzáadni az APN-n, de még nem csináltam ilyet, így nem vagyok benne biztos, hogy miként működhetne.
    Hol találom meg mi legyen a név, vagy a többi mező értéke (vagy minden üres és a név is lehet bármi)?
    Most így néz ki a lista: [kép]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Bozek #45243 üzenetére

    Feltettem a telefonra a legújabb TMH-s firmware csomagot (ODIN-al egy TWRP pucolás után). Most ott van a menüben a VoLTE opció, alaphelyzetben engedélyezetten várt. De még nem tudom, hogy tényleg működik-e, mert ebben az OS-ben kicsit másképp néz ki az Állapot infó. Itt csak egy mező van a mobilhálózatra, ami most is szimplán LTE-nek van írva.

    Persze csináltam backup-ot a Lineage-ről, ami azonnal megy vissza, ha ez nem segít, mikor legközelebb hív a problémás illető (az valami viszonylag friss iPhone, de hogy neki aktív-e roaming közben a VoLTE, azt tippelni sem merném, és nem hagyja majd magát nyaggatni ilyesmin, hogy nézze meg a kedvemért).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Viktor0610 #45245 üzenetére

    Na, meg van: ki kellett kapcsolni a WiFi-t, hogy megjelenjen a 4G ikon.
    Felhívtam a 1400-t. Ugyan úgy nézett ki az ikon és volt internetkapcsolat.
    Aztán felhívtam egy telefont, ami szerintem nem VoLTE (a Galaxy A3 2015 nincs a Telekom listán és nincs VoLTE opció a menüjében), de ugyan így kint maradt a 4G ikon.
    Közben találtam az Állapot-ban olyat, hogy IMS regisztrálva.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák