Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • papa019

    senior tag

    Sziasztok!

    Nem igazán tudtam eldönteni, hogy melyik topikban lenne a legmegfelelőbb ez a probléma, így ha rossz helyen járok kérlek szóljatok.

    Adott egy NAS (AsRock E350M1, 8 Gb RAM, Openmediavault, nBase N-Power 500W táp), amivel az elmúlt pár hónapot kivéve évekig semmi problémám nem volt.
    Pár hónapja egyszer teljesen véletlenszerűen lehalt a rendszer különösebb hibaüzenet nélkül, majd újraindítás után produkált egy "disk boot failure insert system disk and press enter" üzenetet. A kábelek megmozgatását követően szépen működött ismét ~2 hónapig. Aztán ugyanez pontosan ugyanaz történt, mint amit fent leírtam.
    Eddig volt más dolgom, azért értem be ezzel az átmeneti "örülök, hogy egy ideig megint működik" megoldással.
    A mai nap folyamán ismét előjött ez a gond, viszont most nagyon nem akar újra életre kelni a gép.

    Egy Kingston SSDNow 200 S 30 Gb SSD-n van a rendszer, emellett van 3 WD Red HDD (ezekkel semmi gond nincs, csak az SSD-n problémázik).

    Amit eddig néztem:
    - SATA adatkábel csere
    - összes HDD lehúz, csak SSD-vel indítás
    - BIOS reset, AHCI-ről vissza IDE módba

    Volt, amikor ismét felismerte a gép az SSD-t, de aztán restart után megint nem.

    Megnéztem az asztali gépemben is az SSD-t, az gond nélkül felismerte (több restart után is).

    Tudom, hogy elég korosak a hardverek, illetve a táp nem épp ajánlott típus, de ha megmenthető még, akkor nem szeretném kidobni. :B

    Tudna valaki segíteni, hogy mit lehet érdemes még tesztelni, illetve mire lehet gyanakodni (másik táppal még ki fogom próbálni)?

    Előre is köszönöm. :R

Új hozzászólás Aktív témák