Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Spet

    addikt

    válasz Amur #41742 üzenetére

    Hát esélyes, hogy az áramingadozás során túlfeszültséget kapott és ezért ilyen (ez nem fizikai probléma azért, nem lett rálépve vagy ilyesmi :K ). Bár akkor az adat másolás sem lesz egy leányálom...

    Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

  • draff

    aktív tag

    válasz Amur #41742 üzenetére

    Ha nem fizikailag hibás a vinyó, tehát a BIOS még látja, akkor -

    minden meghajtódat szedj ki a gépedből, csak ezt hagyd benne master állásban.
    Indíts rá egy CD-ről boot-oló Linuxot (én általában az Ubuntu-t szoktam használni).
    Ha a BIOS úgy van beállítva, hogy elsőre a CD-ről induljon, indíts el és hagyd szépen dolgozni. Amikor majd az Ubuntu megkérdezi, hogy telepítse-e, azt ne engedd! Csak a lemezről fusson.
    Nem ismerem a rendszeredet, de az egyáltalán nem hátrány, ha legalább 2 GB-RAM van az alaplapodban (mert az egész cuccost oda fogja töltögetni).
    Ha feláll az Ubuntu, akkor már látni lehet az összes könyvtárat, könyvtár-szerkezetet, fájlt, stb., ami a gépen (illetve ezen a hibás vinyón) van. Ha látod a cuccot, akkor csatlakoztass gépedhez bármilyen másik adathordozót (ez lehet egy SATA vagy USB-s akármi) s akkor szépen átmásolhatod rá a számodra oly fontos adatokat és szükséges fájlokat. Ha minden átment, akkor lehet kezelgetni azt a "hibás" lemezt - lehet róla letörölni mindent, s újra megformázni, particionálni, stb.
    Aztán kikapcs.
    Ha pedig a rendszerlemezzel újraindítod a windows-t és utána hozzáteszed ezt a "hibás" vinyót,
    lehet egy windows-os formázással (nem gyorsformázás), de teljesen új meghajtónak leszel ismét boldog tulajdonosa ...

    Én ezeddig csak egy pendrive-val csináltam meg mindezt, no meg kétszer a 160 GB-os Samsung vinyómmal.
    Hogy azok miért haltak be akkor (pillanatnyi áramszünet vagy valami más?), ezt máig sem tudom.
    De legalább nem kellett mindjárt hulladék-ként eldobni!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák