Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz WayneGace #28232 üzenetére

    "a sok művészettörténeti kérdés gondolom arra utal, hogy azt oktatják." Hehe. Heheheeee. Oktatják? :DDD Fenét. Legalábbis nálunk annyira tróger tanár volt, hogy még félév közben elküldte az iskola, persze mi már sokat nem értünk vele mert a teljes művtörit nekünk kellett magunknak kidolgozni.

    (#28231) Teasüti szerepelnek vállalkozási alapismeretek, ellenben ha nem lett volna arra is egy jó tanárunk, akkor nézhetnék ugyanúgy mint a művtörire, mert kb. itt is le van írva ugyanaz, amit googleban is megtalálsz (és ugyanúgy nem tudod értelmezni ha nem hoz valaki mellé való életből példát).

    "mit ad hozzá az életemhez" nem tudok belekötni, hogy jelenleg semmit, és jogos a felvetés. Szoktam próbálkozni azzal magyarázkodni, hogy pl. a fotós felől ez egy elköteleződés, hogy képes végigszívni és kifizetni ezt a rengeteg hülyeséget, és így garantálja az ügyfelek felé a maximális megbízhatóságot stb.
    De ez bullshit, semmit nem garantál (az ügyfelek meg buták/anyagilag korlátozottak, hogy értékeljék ezt). Pedig az a véleményem, hogy a tehetség "csak" egy konstans, tehát sok-sok tanulással és látásmód bővítéssel (amit pont megadhatna ez az egy év OKJ, műv. és fotótörténetestől) ugyanolyan jó fotós lehet valakiből, aki egyébként ügyesebb, de utána csak abból akar megélni, hogy ő tehetséges.

    Volt olyan fotós, aki csak a papírért jött a csoportunkban, de a vizsgán nem tudta elmagyarázni a fehéregyensúlyt. Na ő ugyanúgy 4-est kapott mint én, aki végigülte az egy év 95%-át, munka után 17.00-20:00 között heti két nap, és a kisfiam születése utáni reggel csináltam a vizsgamunkám képeit és az utómunkát és a nyomtatást és a leadást, és így nem volt annyi időm rá, amennyit szerettem volna. Szóval volnának ötleteim, hogy lehetne javítani a rendszeren (pl. kötelező mentorprogram stb.) mert nem hülyeség az, hogy valamihez kötni azt, hogy szolgáltatást nyújthass. De ez így most sz*r, nem kérdés.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák