Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chabee

    tag

    Sziasztok!

    Hatalmas problémám van! Adva vagyon egy GA-F2A88XM-D3H alaplap (rev3.0). Egy A10 6800K figyel benne. Friss a cucc, most lett összerakva. Feltelepítettem rá a W7-et, a gyártó oldaláról frissen leszedett driverekkel, minden kész, minden jó. Utolsó mozzanatként frissítettem a BIOS-t F1-ről F5-re. Hát nem kellett volna. :W Azóta megszűnt a a grafikus része jól működni a cuccnak. A win el sem indul, a grafikus mód talán csak 640x480-ban műkszik. A dráma az, hogy a W7 telepítő DVD sem indul el a szokásos grafikus felülettel, telehányja egy pixel halmazzal a képernyőt, káosz az egész. Próbáltam visszatenni az F1-es BIOS, de annyira intelligens a drága, hogy kiírja ez bizony öregebb BIOS, mint a mi fent van és látogassak el a Gigabyte oldalára frissebbért. Szóval valaki találkozott ilyen problémával vagy én vagyok a láma és valamit nem jól csináltam? Elsőre a Win alól a @BIOS progival frissítettem. Aztán ráfrissítettem a BIOS Q-Flash környezetéből is. Semmi változás. Nyomtam egy BIOS resetet, de az sem segített. Most nem örülök. :( :O

    Kérdést itt is feltettem, de mivel nagy a baj igyekszem több helyen felvetni a dolgot.

    Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

  • Chabee

    tag

    válasz pcgamer01 #29613 üzenetére

    Szia!

    Köszi a választ! A gond a következő: A frissítés rendben lement, tehát nincs olyan alapvető hiba, amitől a frissített BIOS-szal ne indulna el a gép. A gond csak ezután kezdődik. A grafikus felület vagy bejön, vagy nem és out of range-t dob a monitor. Próbáltam csökkentett módba, de ha ott is beállítom az 1280x1024-et egyből out of range. Gondoltam arra is, hogy nem 60 MHz-en hajtaná meg a monitort, de nem találtam sehol MHz állítási lehetőséget. Nagy nehezen újra telepítettem, de amint feltolom a VGA drivert egyből elszáll. Visszatérve a BIOS-hoz. Szóval nincs olyan opció, hogy manuálisan töltsem vissza a backup BIOS-t a main BIOS-ba. Bár az is lehet hogy én nem néztem/láttam meg a lehetőséget. A manual csak arról ír, ha corrupt vagy sérült a BIOS akkor töltődik vissza a backup-ból automatikusan. De itt ugye ilyen nincs. Valahol olvastam azt is, hogyha az main BIOS frissítése sikeres, akkor az átíródik a backup-ba is, úgyhogy lehet hogy nem is használna a dualBIOS opció. Még egy utolsó gondolatom az volt, hogy megint nekiállok BIOS-t frissíteni pl. USB-ről és azt szándékosan elrontom azzal, hogy lekapcsolom a tápkapcsolót. Na akkor lesz damaged BIOS-on és dolgozhat az back-up. Mindenezk ellenére úgy gondolom, hogy ez szimplán egy gyárilag elkúrt BIOS. Még gondoltam arra is, hogy az alap (F1-es) BIOS-t meg kéne hackelni és a dátumot átírni valami frissebbre. De ehhez nincs programom. Végső soron semmi olyan nem történt amitől elvesztette volna a garanciát a lap, úgyhogy lehet visszaküldöm és oldják meg.

    Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

  • Chabee

    tag

    válasz Viktoár #29615 üzenetére

    Szia!

    Rendben, de hogyan? Mert erről egy árva leírást sem találtam sem a manual-ban sem sehol. :(

    Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

  • Chabee

    tag

    Üdv Mindenkinek!

    Nekem is problémám volna egy ASUS H110M-A alaplappal.
    A történet: használat jutottam hozzá, benne egy Pentium G4400-zal (Skylake). Összeraktam, feltelepítettem egy SSD-re a W10-t, benne van/volt egy Nvidia 750 Ti. Minden remekül ment. Mivel azt tervezem, hogy egy G4560-as procit teszek bele, így lefrissítettem a BIOS-t 0403-ról 3016-ra. Nem kellett volna. A frissítés rendben végig ment, meg volt az resart, még újra be is léptem a új BIOS-ba, hogy van-a valami újdonság, majd megint restart és azóta nem indul. A ventilátorok felpörögnek, az alaplap LED világítása egyenletese ütemben lassan villog, de a speaker már nem csippan. Kivettem az VGA-t és az alaplapi D-SUB-ról vártam a jelet, de semmi. Ha kiveszem a memóriákat azt érzi és sípol rendesen. Ha kiveszem a procit, nyilván el sem indul. Próbáltam egy RAM-mal az egyik majd a másik slot-ba, semmi. Próbáltam a ASUS CrashFree BIOS-t is, ezért egy (FAT32-vel formázott) pendrive-ra rátettem egy BIOS-t átnevezve H110MA.CAP-re ahogy a könyv írja. Bár ez nem a 3016-os BIOS volt, hanem egy 3606-os, gondolván hátha hibás volt a BIOS fájl, próbálkozzon ebből. Persze ez sem működik. Kivettem az elemet, rövidre zártam a CLRTC PIN-eket, nem használt.
    Szóval egyik percben volt egy hibátlanul működő új gépem, utána meg se kép, se hang.
    Van remény? Előre is köszi a segítséget!

    Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

  • Chabee

    tag

    válasz Glaz-dozfhut #64163 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm a választ a késői óra ellenére is! :) Természetesen azóta már kipróbáltam egy újból letöltött 3016-os BIOS-szal is, sikertelenül. Még ha összejön tápot cserélek, mert kitudja, hátha az ment tönkre, bár egy alig használt Chieftec GPA-350S van szó. Ami a monitor kimeneteket illeti, mivel nem csippan, biztos hogy nem fut le az önellenőrzés, valahol megakad, szóval nem gondolnám hogy ott kell keresni a problémát. De lehet kipróbálom, ártani nem használ...

    Üdv!

    Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

  • Chabee

    tag

    Üdvözlet!
    A következő kérdéseim lennének. Adva van egy ROG Strix X570-E Gaming alaplap, amibe egy Ryzen 9 5900X proci került. Az első indításnál az alaplapi kijelző a 02-es Q code-ot adta és a boot folyamat megáll a BIOS kezdőképénél (ROG logó és a szöveg, hogy nyomjak Del-t vagy F2-t a belépéshez) és hiába nyomom a kért billentyűket, nem lép be a BIOS-ba. A 02-es Q code jelentése: AP initialization before microcode loading. Mi az az AP?
    Egyébként gyanítjuk, hogy az alaplap BIOS-a még nem ismeri az új procit, de sajnos nincs az alaplap dobozára írva a BIOS verzió. És azt se tudjuk, hogy jelen körülmények között hogyan is tudnánk kideríteni azt. Viszont ennek az alaplapnak van egy BIOS Flashback funkciója is. Létezhet az, hogy ha egy pendrive-ra kiírjuk a legújabb BIOS (vagy legalább a 2606-ost, ami kell ehhez a procihoz), akkor ideiglenes proci csere és BIOS frissítés nélkül is megoldható az új BIOS betöltése a BIOS Flashback használatával?
    Amúgy új minden a konfigban. A táp is bika (1200W), csak a VGA régebbi, de képet ad ugye. A boot folyamán csak egyet csippan a kis hangszóró, nem kezd morzézni.
    A segítséget előre is köszönöm!

    Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

  • Chabee

    tag

    válasz varmi2 #74271 üzenetére

    Szia!
    Köszi a választ! Próba következik.

    Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

Új hozzászólás Aktív témák