Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrDerekas

    addikt

    válasz BMS #52829 üzenetére

    Ezt a kérdést Te itt szeretnéd feltenni ;)

    (#52830) tknof1871 Nem vagyok mindentudó, de még öt évet nem adok/jósolok annak a lapnak. Nem azért mert rossz (sőt!) hanem mert: nem gyártanak már 15 évre alaplapot, nem olyan mértékben fejlődik a szoftverek erőforrásigénye, hogy követni lehessen egy 5+ éves konfiggal. Nagyon jó cuccokat gyárt sok gyártó, de egyszerűen már nem arról szólnak ezen dolgok, hogy sokáig és stabilan menjenek, hanem, hogy azt a 3-5 évet lehetőleg kibírják még elavulnak. Nekem a G41 lapom kb másfél éve kezdett el köhécselni, mára erősen korlátozott képességekkel még elindítható... Pedig kimondottan jó chipset volt, viszont a köré épülő miegymások már megintcsak nem a hosszú évek reményében készültek.
    Szóval, egy két-évet ha még megy gond nélkül, akkor igazán sikeres darabot fogtál ki. De menjen ötöt is akár. Viszont mikor már pci sínre akarsz tenni még raid tömböt, meg a tápra kötni még két vinyót, azért nem árt átgondolni, hogy bizonyára nem véletlenül van a lapon csak négy sata port. A moddolt processzor lehet bírná, kiszolgálná az elvárást, de a lap elektronikája már nem biztos, hogy feltétel nélkül bírná a plusz teljesítmény igényt. Valamint azzal is kalkulálni kell, hogy nem biztos a x16 sebesség, ha mindkét slotot használod. (Lehet feleződik x8-ra a kihasználható sávszélesség slotonként.) Végül pedig a szoftveres környezet... Bár igen jó útra tévedt a MS, hogy az alapokig szétszedte és újraépítette a windows-t, ezáltal aránylag "régi" konfigokon is fut a rendszerük (mondjuk a születésnapi frissítéssel emeltek a minimum hardver igényen erősen), azért ne feledjük, hogy igencsak erős összefonódás és kölcsönös generálás van a hardver és szoftver gyártók között. Az egyre hiperebb, szuperebb programmok, bizony egyre erősebb, gyorsabb hardvereket kívánnak.
    Nem leszólni akartam a konfigod, mert nem leszólni való. A szubjektív általános tapasztalat miatt fogalmaztam meg kételyeimet. Nyilván nem akarok a zsebedben turkálni, de manapság egyszerűen nem tudsz, nem lehet jóízűen spórolni, mert a fogyasztói társadalmat nem erre nevelik.

    www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

Új hozzászólás Aktív témák