Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Stauffenberg #152 üzenetére

    "A gazdaságtan nem ismer ilyen megkülönböztetést"

    A gazdaságtan nem ismer meghatározott feladatokra specializált termékeket?
    :))

    "A telített, új versenyzőket ellehetetlenítő piacon nincs verseny."

    Tehát azt állítod, hogy a kb. 2.6 millió iOS app fejlesztő között nincs verseny, hanem leosztották a piacot egymás között?

    Amúgy egy telített piac mióta lehetetleníti el az új versenyzőket?
    Az Apple és a Google belépése előtt a mobil telefon piac is telített volt.
    Akkoriban Jobs józan eszét is kétségbe vonták, amiért egy telített, árérzékeny piacra akart betörni egy 500 dolláros telefonnal, ami egy napot se bírt ki aksiról és fizikai billentyűzete se volt az üzleti felhasználók számára.
    Tehát pont az Apple és a Google sikere a példa rá, hogy be lehet törni egy telített piacra megfelelően innovatív termékkel.

    "De a DMA értelmében létrejöhetnek új, ma még nem létező alkalmazásboltok is, amik kompetitív feltételekkel és árpolitikával segíthetik az innovációt."

    Hát ez nagyon szép marketing lózung, csak éppen egy szó sem igaz belőle. Az alkalmazásboltoknak legfeljebb a jutalék csökkentése révén lehet mozgásterük az árpolitikára és arról már kiderült, hogy nem befolyásolják a végfelhasználói árakat.
    Egyéb kompetitív feltételek alatt meg részletezhetnéd, hogy mit is kellene érteni egy alkalmazásbolt esetén, már ha nem a silányabb biztonsági ellenőrzésre gondolsz.

    Valójában az egész DMA csak a szokásos EU-s fingreszelés, egy bürökratikus vízfej a közbeszédben népszerű buzzwordok halmozásával és kontraproduktív túlszabályozással próbálja igazolni a saját létjogosultságát. Mint mindig.

    "A gyenge állam alatt működő piaci fundamentalista logika a verseny megszüntetésére törekszik, ha monopóliumot nem tud kialakítani, akkor egy erős oligopol pozícióba ássa be magát és pontosan ezt látjuk a mobilpiacon (ma már nem csak szoftver, de egyre inkább hardver oldalon is)."

    Csakhogy az erős államnak szabályozás címén nem ideológiai alapon összetákolt üzleti modelleket kellene konkrét piaci szereplőkre ráerőltetnie, hanem hatékonyan betartatni a már létező jogszabályokat.
    De ugye sokkal egyszerűbb a médiában felkapott témákra felfűzni valami pótcselekvést, mint ellenállni a bigtech cégek lobbierejének.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák