Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • totron

    addikt

    válasz ddekany #292 üzenetére

    De az nem jelenti azt, hogy az valami varázskalapból jött.
    Kinél hogy. Az ezotériás intuíció pont de. S ők is megszülettek, féltek, éltek adott esetben még többet is, ahogy a gondolkodni képes és akaró/eltérő kultúrájú embertársaik is. A helyes lépésekkel dolgozó intuíció is rutin-szerű, de ott van mögötte gógyi és élettapasztalat, jártasság a dolgok menetét illetően és alapvetés a következetesség. Melyik felé érdemesebb húznia az AI-nak? A többség nincs átitatva a komplex gondolkodás képességével és igényével. Persze lehet, hogy túlgondolom, mert elég, ha az AI kiköp valamit, úgyis készválaszokra vannak kalibrálva az agyak és azok kritikátlan befogadására, másolására. Ettől még valami fajta valid irányt illik megcélozni akarni.

    A probléma pedig már a rajtkőnél megkezdődik, ugyanis ha az alapvetések szintjén nem vagy ember, utána nem is jöhet ki megfelelő eredmény. Az AI sosem szopott anyacsöcst születés után, ha érzékeli is a napfényt szenzoron át, az nem generál benne D-vitamint, nem éli meg annak melegét, etc. Jó metodikával is más jön ki, ha eltérően értelmezett alapokra építkezel.

    (#293) hcl, pont az irracionális részének lenne jelentősége, ha kreatív feladatokra akarod használni.
    Nem tudom a valós véletlenszámokkal leírható-e ez a fajta irracionalitás, nyilván műfajnak megfelelő, adott sémák között/szerint terelgetve őket. De egy Mandelbrot-vonal is hat az elmére, lehet szép a szemnek, pedig az tiszta iteráció, matematika - akár csak a természet. Valahol tehát találkozik, találkozhat azért a legmélyebb szinteken belénk kódolt - természet adta motívumok, formák - és a nyers számok világa. Ui.: látom te is hasonlóra jutottál.

    (#290) ddekany, ne adja az "ég", hogy a silány slágerkönyvek legyenek továbbajánlva GPT által is. Hogyan tanítod meg neki az ízlésvita fogalmát? Annak hiábavalóságát vagy éppen szükségességét? Kinek a szintje és iránya élvez prioritást ajánlásokkor, "jobbnak" való kikiáltáskor? Ha már gépi method, egyben emelni is lehetne a szinten, hogy lehetőleg ne taroljon több Da Vinci-kód.

  • totron

    addikt

    válasz dolon75 #295 üzenetére

    Inkább azt tenném, hogy ismerjék meg, legyen ponyva, viszont gonoszul elrejtve benne, átugorhatatlanul a fejlesztő hatás, gondolkodásra késztetés, a történetvezetés szerves részeként. <kegyetlen hadúr-kacaj> A lexikális tudás terítését nem említem, mert az egy az egyben átforgatható áltudományba, de az előjel megfordításával egyből hasznossá lehetne a szórakoztatás. Magamból indulok ki persze, nekem önmagában is elég érdekes a természettudomány, az ezósok pont fordítva működnek.
    A valamirevaló szülő is leszoktatja 5 éves korán túl a kölköt a cukorzabálásról, mint fő életcélról, szóval érzek egyfajta kötelességet nagyobb számok esetén is. Hogy a fejlesztők is éreznek-e majd hosszú távon, na az egy jó kérdés.
    A legszebb és legkézenfekvőbb szcenárió mégis az lesz, ha a politika hajtja, hajthatja igába ezt a technikát is és megggint nem haladtunk sehova.

  • totron

    addikt

    válasz ddekany #298 üzenetére

    De aki gépnek látja annál működnek továbbra is a klisék. Tulajdonképpen ez egy szerencsés állapot, végre egy eset/értelmezés, mikor nincs túldimenzionálva, félreértve, démonizálva egy technológia. Hogy nem a valóság fölé, hanem alá lő ezzel, hát istenem, a kisebbik, ártatlanabb rosszt sikerült megtalálni, az is valami.

Új hozzászólás Aktív témák