Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .:ZS:.

    senior tag

    Sziasztok!

    Megszületett bennem is az elhatározás, hogy vennék egy dashcamet. A leírtak alapján egyelőre erre esne választás:
    Xiaomi 70mai Dash Cam A800S 4K
    Xiaomi 70mai Midrive RC06 hátsó kamera
    Xiaomi 70mai Hardwire Kit beszerelő szett autós kamerához UP02

    Mindenkép szeretném direktben bekötni, mert a 12V-os csati nekem a könyöklőben van bent, és nem szeretnék kábelt végig vezetni a kardánboxon a könyöklőig és nem is szeretném elhasználni erre a csatit. Ami viszont felmerült bennem és láttam több fórumon panaszt erre, hogy le tudja meríteni az akksit a hardware box, ha esetleg huzamosabb ideig parkol az autó. Ezzel kapcsolatban van valami tapasztalatotok esetleg? Illetve mi az ajánlott megoldás bekötesére? Azért a "tekerd rá a vezeték végét a biztosítékra" nem éppen a legbizalom gerjesztőbb megoldás :DDD

    Szerk.: A másik téma a beépített akksi. Ezzel kapcsolatban kicsit bizalmatlan vagyok. A szélvédőre ragasztva a napon igen komoly hőmérsékletnek vannak ezek a kütyük kitéve, és ha valamit akkor a meleget nem szereti a lithiumos akksi. Nem tud tűzveszélyes lenni?

    Előre is köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • .:ZS:.

    senior tag

    válasz AlyrArkhon #27906 üzenetére

    Köszi az infókat! A beszereléssel még kicsit szkeptikus vagyok. Lehet, hogy nézek biztosíték elosztót hozzá meg valami kapcsolót, hogy ha tudom hogy sokat fogok állni, akkor csak billentek egy kapcsolót, hogy ne legyen bekötve a kamera.

    Ez már kicsit off topic, de utána olvasva egyrészt elég alacsonyan van a cut off voltage ennél a hardware kitnél, ha azt eléri az akksi jó eséllyel már nem fog tudni egy indító motort meghajtani. Plusz az akksi karakterisztikája is lehet olyan, hogy viszonylag sokáig tartja a ~12V feszt, de mar kapacitás nincs benne annyi, hogy egy indítómotort megjárasson. Ezért nem optimális megoldás a feszültség figyelés. Az indítómotornak nagyságrendekkel nagyobb az áramfelvétele mint minden más fogyasztónak.

    [ Szerkesztve ]

  • .:ZS:.

    senior tag

    Végül tegnap megvettem, az a800s-t. A hardwire kitet elengedtem. Eleve csak fusetappel lehetne beszerelni, mert low profile mini biztosítékok vannak az autóban, plusz olyan szar helyen van a belső biztosíték tábla, hogy a kormány alatt több elemet is le kéne bontani, és befeküdni a pedálok közé, hogy hozzáférjek... (kapja be a Toyota :)) ).

    Pár tapasztalat:
    a 70mai app nem enged csatlakozni wifin a kütyühöz iPhone-on ha nincs a lokáció engedélyezve. Teljes nonsense, nyílván semmi köze a kettőnek egymáshoz, csak gyűjtik az adatot a kínaiak.
    Természetesen a töltőkábel nem elég hosszú, nem ér el a könyöklőig, úgyhogy ahhoz vehetek USB hosszabbítót. Bezzeg a hátsó kamera, az szerintem majdnem körbe érne a teljes autón, nem győztem elrejteni.

    A dashcam brutál módon melegszik, kb 20 perc után olyan forró volt, hogy égette a kezemet ha megfogtam. Nem is mertem az autóban hagyni...

    Szerk: Van értelme 4k-n venni? Arra gondoltam, hogy full HD-n kevésbé melegíti, plusz talán jobb képminőséget nyom ki magából a szenzor alacsonyabb felbontáson. Kérdés, hogy mennyit számít a 4k vs full HD mondjuk rendszám esetén?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák