Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HagaNRG

    őstag

    Sziasztok!

    Kompakt, aktív mélynyomóval kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
    Egy Toyota Aygoban szeretnék valami igényesebbnek mondható hifit összehozni.
    (ezer éve foglalkoztam autohifivel utoljára, a 2000-es évek elején. Akkor alapvető tétel volt, hogy a gyári fejegységeken nincs RCA, így felejtősek erősítőre, ezért egyből fejegységcsere is kötelező volt)

    Manapság ezek a gyári érintős multimédia fejek bízom benne, hogy rendelkeznek legalább RCA kimenettel, amire egy -hely hiányában- aktív slimfit subot ráköthetnék.

    Igazából fogalmam sincs, mit tudhatnak ezek a 60 ezertől induló, tényleg kompakt subocskák, de az előző autómban egy gyári BOSE rendszer volt és az, bár nyomába sem ért annak a rendszernek, amiket régebben installáltam az autóimba, komoly, 4 csatornás erősítővel és a fél csomagtarót elfoglaló reflex subbal, de igazából én már nem is vágyom arra, hogy a hátam masszírozza a mély.
    Konkrétan a gyári BOSE sub az egy mankópótkerék közepébe épített, műanyagházba rakott 16cm-es subhangszóróból állt és egész igényes mélyhangok jöttek ki abból is. Feltételezem tehát, hogy egy ilyen slimfit aktív sub sem lehet olyan rossz.

    Van bárkinek, bármi tapasztalata ilyenekkel, melyiket erőltessem?

    Köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • HagaNRG

    őstag

    válasz d.beni #56758 üzenetére

    Én is hasonló dologra vagyok kényszerülve, mint a kolléga.

    Kicsit bővebben: Gyári Toyota fejegység, új autóról van szó, viszont nincs RCA a "komoly" érintős fejegységen.

    Szeretnék egy -lehetőség szerint- pótkerék helyre süllyeszthető aktív ládát. A MacAudionak van ilyen, ha jól tájékozódtam elég komoly hangminőséggel.

    Részemről mehetne a Pionner és társai megoldásai is, de a műanyagházas, esetenként 8-16cm-es mélysugárzókkal szerelt slim-fit subwooferek nem keltenek bennem nagy bizodalmat a minőséget illetően. (bár az előző autómban a gyári Bose hifi is ilyen mini kis műanyag sw-vel üzemelt szintén a pótkerékbe illesztve, azzal végülis el lehetett lenni).

    Tehát egy ilyen Mazda Bose gyári rendszertől jobbat tud valami más slim-fit sub, akkor már nyertünk. (a Mac Audio azért a 20-as subbal elég biztató, a pótkerék üreget épp kitöltené)

    A fő félelmem azonban még mindig az, hogy egyáltalán érdemes-e bármi ilyennel foglalkoznom, ha még egy szerencsétlen RCA-t sem szerelt a Pioneer a gyári fejegységére. Pioneer AVH-7148
    Vagy simán az első hangszórókról tovább lehet vinni a jelet az aktív subba és igazából minőségromlás nélkül is megoldható a dolog?

    Köszi!

  • HagaNRG

    őstag

    Sziasztok!

    Ha az autómban lévő fejegységen nincs RCA kimenet, akkor felejtsem el az erősítős megoldásokat, vagy ettől függetlenül még különösebb minőségromlás nélkül, csupán a hangszórókábelek használatával is beüzemelhetek egy aktív mélyládát?

    Köszi!

  • HagaNRG

    őstag

    válasz Adonimus #56951 üzenetére

    Első megoldás kilőve, ugyanis új, 0km-es, kétnapos autóról van szó, látszólag komoly, multimédiás, tolatókamerás, navis fejegséggel.
    (de RCA az nuku:)

  • HagaNRG

    őstag

    Sziasztok!

    Egy ilyen aktív kis Blaupunkt ládától mit lehet várni egy kisautóban?
    (a 70W RMS nem lohaszt le különösképpen, mivel a lakásban épp most cseréltem le hosszú évek alatt komoly pénzeken összerakott házimozim egy kis, 16-os, 5kg-s subbal szerelt soundbarra és egészen impresszív mélyeket produkál a 25m2-es helyiségben... )

    Ehhez képest nem hinném, hogy egy ilyen láda ne elégítene ki tökéletesen egy ilyen kis térben megszólalva... Robbantani nem akarok, de azért elvárom, hogy egy gyári BOSE hifi szintjét bőven megüsse. (legszívesebben inkább a pótkerék helyére illeszkedő megoldásokat preferálnám, de ez a kis Blaupunkt láda 20-25 ezer között mozog, a pótkerekes megoldások meg inkább a 70 ezret ütik...

    Köszi bármi tippet!

  • HagaNRG

    őstag

    válasz G.Zs. #56977 üzenetére

    Egy Aygo X-be kellene, szóval a létminimum tér egy ládának:)

    (de mivel csomagtartó amúgy sincs az autónak, pótkeréklyuk viszont hatalmas, így mindenképp jobb megoldásnak találnám a pókerékjáratba illeszkedő subokat.)

    Ott ugye a Pioneernek van egy ki, műanyag lavórja 70-90 ezer körül, meg a MacAudionak egy komoly, tényleg normális aktív subja. (Ezekhez képest kb. negyed árban van ez a kis Blaupunkt láda, csak akkor ugrik a csomagtartó fele:)

    Köszi a tanácsokat mindenkinek!

    [ Szerkesztve ]

  • HagaNRG

    őstag

    Sziasztok!

    Nem konkrét autóhifis kérdésem van, inkább általánosságban foglalkoztat egy dolog egy ideje, mivel az új 208-as Peugeot-ba tervezek mélynyomót. (magával a gyári hangzásvilággal elégedett vagyok, csak kissé mélyhiányos).

    Na, most itt senki nem ajánlott semmiféle aktív subládát. Főleg nem az ülés alá helyezhető slim subokat. A Pioneer pótkerékjáratba illeszkedő kis aktív subja kerül vagy 90 ezer forintba (az autóhifi szakember szerint azért eléggé kielégítően szólal meg).

    Egy kisméretű, fix, zárt légterű autóról beszélünk.
    A 20cm-es Blaupunkt aktív ládát sem ajánlja soha, senki, mivel ettől ne várjunk már igazi mélyeket.

    Ezzel szemben otthon már vagy 10 éve használok a 30m2 alapterületű, elég szellősen berendezett nappalimban egy 16cm-es sugárzóval szerelt aktív subot. Tökéletes mélyeket produkál.
    Ok, nehéz is a láda, nagy is, ne vessük össze egy autós subbal.

    Nemrég vettem egy kis Harman Kardon szettet a hálóba. Aktív sub, 5kg körüli az egész, szintén 16-os subhangszóróval szerelt ládában. 75W RMS, ilyesmi, tökmindegy, 50 ezer volt az egész 5.1-es szett. Egy belépőkategóriás Yamaha erősítőre van kötve. 20m2 a háló alapterülete?

    Nem meglepően, hanem úgy tényleg, igazán jól szól, szép, masszírozós mélyekkel.

    Közben a nappaliban felszámoltam a komplett mozim, beláttam, hogy az elmúlt egy évben szinte egyáltalán nem is néztem már filmet komoly hangzással megtámogatva.
    Vettem egy kis JBL hangprojektort.
    5kg-s sub, 16-os hangszóróval szerelve :F

    Bekapcsolás, beállítás, hopp, ez rohadt jól szól. Egy 30m2 szobában, a kis, 5kg-s aktív láda.

    Ezek alapján rohadtul nem értem, hogy kiskategóriás autóba hogy a 'csába annyira esélytelen egy normális kis aktív subbal igényesebbnek mondható hangzást kicsikarni?
    És nem arról van szó, hogy Mari néni vagyok, az életben nem hallottam még igazi szép hangot, mert konkrétan 400 ezres(+erősítő) házimozit számoltam föl éppen, másrészt 2003-2010-ig egy VW Poloban hallgattam tökéletes megelégedéssel egy 250ezer Ft-s autóhifit. (DEH6900 középkategóriás fej, Hifonics 4 csatis erősítő, Hertz első komponens szett és egy JL Audio reflex láda, 25cm-es subbal)

    Na, most ezek után nem áll szándékomban 30 évesen lerobbantani a rendszámot az autómról. (már csak azért sem, mert 2010-től idén nyárig egy BOSE gyári hifivel szerelt autóm volt, kis, picike, pótkerékre applikált aktv subbal. Nem mondom, hogy a nyomába ért annak, amit autóhifinek neveztem, de beláttam, hogy amire nekem kell, tökéletesen elég).

    Szóval a kérdésem- és azt hiszem tényleg nem mondhatjátok, hogy olyan megfoghatatlan kéréssel álltam elő, mindenféle viszonyítási alap nélkül, hogy jól szóló hifit akarok a kocsimba:)
    De ha tudtok olyan-lehetőleg-aktív subot, amit felér egy gyári BOSE rendszer subjával, vagy akár az otthoni kis 5kg-s aktív subjaimmal, akkor boldog leszek:)

    Köszi! :R

  • HagaNRG

    őstag

    válasz HagaNRG #57163 üzenetére

    Másik megoldásként, ha már így is, úgyis a 90 ezres Pio-t célozgatom, nagyon nagy tákolmány hangzást adna egy efféle, mindenféle matematika nélkül összerakott egy, a pótkerékjáratba illő láda, benne egy mondjuk 20"-as subhangszóróval és még az egészben elrejtve egy kétcsatornás erősítő?

  • HagaNRG

    őstag

    válasz G.Zs. #57166 üzenetére

    Köszi!

    Kérlek mondj pár szót arról, hogy ilyen esetben miben játszik közre, hogy gyári rendszerről van-e szó, vagy sem?
    Ha a ládát külön erősítő hajtja meg, akkor nem mindegy a fejegység és az első szett típusa?
    (vagy csak abból a szempontból közelíted meg, hogy egy rendszerben közel egyforma, homogén hangzásra kell törekedni és az általában gagyi gyári első szetthez fölösleges túl komoly ládát pakolni, mert csak fölöslegesen túl fogja harsogni a közép-magasakat?)

  • HagaNRG

    őstag

    válasz kacsa7 #57207 üzenetére

    "Sony úgy kb. mindenben szar, vagy legalábbis messze nem ér annyit, mint amennyibe kerül. A nevéből él nem 1-2 éve. Nem csak itt, hanem úgy bármelyik területen ahol jelen van a piacon."

    Kivéve, hogy évek óta a Sony TV-k mindenben uralják a piacot és soha, senki nem ajánlott még sehol mást, mint Sony-t, beleértve a teszteket és a fórumokat is.
    Fényképezőgépek piacán detto kb. a Sony termék egyetlen jelent a minőséggel és minden fotós tudja, hogy ha valaki nem a Niko/Canon csak és más semmi dogmát viszi, akkor egy Sony mindenben, mindenben többet fog nyújtani az elavult két márkánál...

    Szóval kérlek, ne általánosíts!

Új hozzászólás Aktív témák