Új hozzászólás Aktív témák

  • Moddingfan

    senior tag

    válasz bundaas #100 üzenetére

    A versenyre épített autókban nem ül hátul -mondjuk elől se- senki, azért nem kell oda ovál ;] :D Nem mondom, hogy feltétlenül ovál kell hátúlra, de a kis hangszórknak -ha csak nem horror áron adjá őket- egyszerűen nincs akkora dinamikája, pláne, ha nem arra néznek, amerre az ember ül. Ami elől leüvölti az ember haját, az hátul lehet, hogy szabályosan gyengén szól, mert pl.: egész más szögben áll az emberhez képest. Az oválokat többnyire kalaptartókba szánják, ezért nyilván úgy vannak kialakítva, hogy kicsit jobban ''szórjanak'', bár az extramagas hangok így is, úgy is kiesnek, mert azok sajna nagyon terjedés specifikusak. Ha versenyre építenék autót én sem raknék hátulra ovált, hanem egy korrekt komponenes szettett raknék oda is (ha egyáltalán raknék), potom 80K-ból :F Akkor már inkább egy korrekt ovál 20K körül, nem? ;)

    u.i.: Leírnád, milyen összetevőkből áll a rendszered? Kíváncsivá tettél.

    Side_: nekem is azért van hátul is hangszóró, mert időnként megy a tuc-tuc zene (house, trance leginkább) és a hátsó ülésen ülők a hupogásón kívül tényleg nem sokat hallanának. Ajtóba nem tudok építeni, mert két ajtós az autóm és nincs hova. Arról nem is beszélve, hogy hátul hová tenném a komponenses szett tweeter-ét, hogy azért hallják, de ne a fülükbe üvöltsön? Amúgy meg azért van oválom, mert az volt az első hangszóró a két első gyári mellé, később lett elől lecserélve jobbra, majd jóval később erősítő és végül láda. Szal nem kötelező az ovál, csak olcsóbb és praktikusabb, szerintem :U

    [Szerkesztve]

    Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

Új hozzászólás Aktív témák