Új hozzászólás Aktív témák

  • szjoci

    őstag

    sziasztok guruk!

    szükségem lenne egy pici segítségre, aki nap mint nap autocad-del dolgozik annak kb 1 perces meló szerintem.

    egy ilyen kilincset kellene összedobni 2d-ben: [link]. Már én is próbálkoztam vele, de valami miatt nem sikerült úgy megalkotnom hogy úgy viselkedjen a programunkban mint ez az ablakkilincs. (ha bukó ablakot szerkesztek akkor ezt a kilincset elforgatja vízszintesen az ablak tetején, és gondolom ugyanilyen szisztémával működne az ajtókilincs tükrözése is jobbos ill. balos ajtóknál). az ajtókilincs méretei valahogy így alakulnának: 30mm széles, 240mm magas, felülről 90mm-re lenne a kilincstengely (ez lenne az a pont, ami az olive.dxf-ben a kilincstengely, az valami rögzített pont (ilyet nem tudtam csinálni, erre a pontra forgat illetve tükröz a programunk) és alulról 55mm-re lenne a cilinder felső kör részének tengelye. A többi méret az Alkotóra lenne bízva, a sarkok gömbölyítésével nem is kellene foglalkozni, nyugodtan lehetne szögletes is akár

    Ha valaki megszánna egy ilyen rajzocskával azt megköszönném, én már szétbénáztam az agyam vele otthon :B

    picit hosszúra sikeredett...

Új hozzászólás Aktív témák