Új hozzászólás Aktív témák

  • csiga8

    senior tag

    válasz JHONNY 79 #47177 üzenetére

    Szia!

    Valamikor úgy 15 évvel ezelőtt, alufelnit políroztam ismerősnek segítségképp.
    Akkor 115mm-es filckoronggal csináltam, abból maradt egy tiszta.

    A már meglévő 135 mm-es Rayon korong mellé tettem, lefotóztam neked.

    Hogy a Rayon korong hozzá képest mennyivel harap nagyobbat, még nem tudom, tapintásra érdesebb.

    Mivel kicsi, 115mm-es szinte befért a sarkokhoz is.

    Nyomóerőből, pasztából, időből is kb háromszor annyi kellett, mint pl az autó polírnál. Spricnibe tettem deszt. vizet, azzal ködöltem a korongra. Kell hozzá! Érezni mikor kéri.

    Nem excenteres géppel 1300-1400 rpm-en toltam. Az üveg kb kézmeleg volt a legmelegebb helyen, kültéri hő kb 20-25 C fok volt.

    Időben a maszkolással, takarítással együtt (+ volt kísérlet is az autó pasztával és koronggal) kb 7 óra volt így elsőre. Gondolom a Rayon koronggal jóval rövidebb idő lenne...

    Oldalanként kb 1-1 óra, az első hátsó szélvédő kb 1,5-2 óra. A mozgási sebességem picivel gyorsabb volt, mint pl Ocdaddy Zsolt excenteres géppel csinál a videójában. Óvatos voltam ( és gyakorlatlan) de így nem tettem semmiben kárt.

    A szélvédő nagyon kemény, sok türelem és paszta kell!

    Amire vigyázni kell, hogy ne billegtessd a korongot, mert az élével beleváhtasz az üvegbe. Autópolírnál picit lehet billenteni a szivacsnál, itt nem. Lapjával, telibe.

    A nagyon mély karcokat engedd el. Az a sok kicsi körkörös karc és a lapátnyom ki fog jönni.


Új hozzászólás Aktív témák