Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz fehér_ember #4526 üzenetére

    Ebben van igazság, youtube-ot meg a céges Deezer Premium-ot használom felfedezésre, aztán beszerzem ahonnan lehet ténylegesen fájlban is. A Shazam is hasznos, kéznél van főképernyőn a telón. Mennyi jó tipp jött már onnan.. klassz előadók..

    Össze-vissza minőségű fájlok: a CD minőséget is alig éri el pár produkció, gondolok itt felvétel minőségre, masteringre, dinamikára, akármire. Mindent kigyepáltam vagy 2 éve egyszer, egy hetembe került (!) :((( , a létező összes mp3-amat, amúgy klassz anyagokat, hogy ilyen-olyan-amolyan lossless-ben megszerezzem. Két nagy könyvtáram van, egyik a redbook CD formátumú motyóknak, másik pedig minden "efölöttinek", tökmindegy, konvertált-e (mint sokminden a hdtracks-en, Tidal-ön) és erről nem tudok, vagy valós hi-res láncú felvétel tökvégig. És ad a Foobar is, Volumio is olyan nézetet, amit kívánok épp. Ha rámjön a "hi-res buzulhatnék" (bocs), oda lépek be és csak onnan válogatok, ez megnyugtatja a kis lelkem, hogy údeminőségit hallgatok épp. :D Amikor meg inkább hangulatra vágyom és a földön jár az agyam, tudatom, a kis hi-res-függő énemet el tudom engedni és felismerem, hogy nem sok értelme van ezen rugózni, amikor a bukóra nyitott ablak előtt elmegy a szomszéd dízele egy kellemes "kle-kle-kle-kle-kle-kle-kle" csattogással, akkor megyek előadó és műfaj után, tehát nem könyvtárstruktúrában mozgok, mint nagyonrégen, mert hiába a Rebecca Pidgeon DSD, ha most Loreena kéne "CD-ről".

    Szerintem ezen nézetek flexibilitása (is) óriási előny ma, hogy többféle módszer mentén is tudunk választani a zenekatalógusból, épp pillanatnyi ízlés, lelkiállapot, elmebaj (vagy annak hiánya) mentén.

    A füles óta mindent újrahallgatok, elképesztő, mik jönnek elő. Élvezet. Tegnap kamaszkorom 2 Unlimited egyik Bestof CD ripjét tettem be, "aztakurva" effekt. :D De a Carreras féle Kreol mise is. Feleségem nagy ÁKOS-os, én csak szó-szó. Megvettük. Hallgatom. Wow. Jó, olyan pont egyensúlyban. (Idősziget). Mondjuk én imádom az elektroakusztikus műfajt, csak Ákos akkoris válogatós, na, szeretem a néhai disszonyanciát, ami kiemel a nagy kommersz szimmetriákból, van honnan visszatérni megint középre.. de ő hajlamos túltolni kicsit. De ez pöpec, tetszik. Finom puha-zümmzümm mélyekre akusztikus gitár és az énekhang, fent egy kis cirip, csingiling, mikor szintis, mikor egy analóg csengő bizbasz.. jó. És nem rúg ki semmi, nem tolakodik arcba, nem erőlködik, nem akar bizonyítani (mint sok demoanyag, ami demózni jó, de félórát nem bírsz ki vele) .. de nem is bújik el függöny mögé, olyan .. kerek. Fini.

    Most áll össze az olcsóbbik szobahifi nemsokára a tv mellé (két álló), fel van adva a lecke sok hónap fülesezés után. Fura lesz megint "nagy terű" zenélésre átszokni, egy tökúj sztereóval. Mint amikor a telkemen álló 41 éves házamat vasgolyóval csatt oldalbaveretem, a romokat elhordatom, aztán alapozástól kezdve új kecó építés, majd beköltözés és az összes helyiség kipróbálása. Értsd, megint esek neki majd a teljes katalógusnak, .. szegény asszony... :D Procedúra lesz. De hát ez ilyen..

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák