Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz TheProb #54727 üzenetére

    mondom, én máshonnét indultam el, egyszerűbb dolgokkal kezdtem, villanyóraszekrényt csináltam, faházat a gyerekeknek a kertbe, a kút fölé egy kis tetős házat, magaságyást, könnyűszerkezetes felépítményt. ezeknél nem volt annyira lényeges a mm pontos illesztés, de szerintem egy benti bútornál már igenis elvárható, ehhez pedig pontos derékszögek és jó szerszámok kellenek szerintem.

    a merülőfűrész egy jó dolog, jövő héten lesz Lidl-ben, megyek is hétfő reggel megvenni, bár nekem inkább táblás anyagok darabolásához kell. hogy melyik a jobb, a felhasználás módjától függ, mondjuk ha nem ácsolsz, akkor valószínűleg tényleg jobban jársz egy merülővel.
    a dekopírt én is aránylag ritkán használom, de ha kis vágásokat kell csinálni, íveket, beszögelléseket, akkor nem nagyon van más olcsó opció, szerintem az kell mindenkinek.

    a minél jobban előkészített faanyag nyilván megoldás, ha előre meggyalulják neked rendesen, akkor persze, saját oldalon sokkal kevesebb a munka és szerszámigény. HA jól meggyalulják. Praktikerben én eddig csak táblásított fenyőt és fenyő fűrészárut láttam, szélezetlen keményfát, ami az ilyen live edge cuccokhoz kellene, még soha.

    I hate morning people. And mornings. And People.

Új hozzászólás Aktív témák