Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pali923

    aktív tag

    válasz steve_p #50383 üzenetére

    Ez szerintem attól függ leginkább, hogy az adott gép mennyire stabil helyen van, felmerül-e a mozgatás, el tudsz/kell-e menni mellette stb. Nekem van egy rövid csatlakozás, amit a legolcsóbb légtechnikai spirálcsővel oldottam meg, mert ott semmi mozgás nincs. Máshol kell a stabilitás, és egy csövet hordozok a gépek között, ezért vettem faipari strapabíró csövet.

    A helyzet reménytelen, de nem komoly.

  • pacman_123

    tag

    válasz steve_p #50383 üzenetére

    Szia, nem biztos hogy sokkal beljebb leszel, mert az én "rendszerem" (Pali, nyugopdtan feltehetted volna :) nem jogvédett megoldás ez, a 4 utas elosztót is láttam valahol már, csak kevesebb elágazással) amit PVC csövekből építettem, az kicsi (átmérőjű). A saját magam épített csiszológépekhez csináltam, egy igen egyszerű elvű, 4 utas központi elszívó-elosztóval. Valamiért már ezen a fórumon is előkerült, elszívás témakörben, itt írtam róla. A képen még csak 2 csiszoló van, azóta a lista bővült egy, a másik két gép mellé telepített és épített oszcilláló szalagcsiszolóval is. A 4. elszívóág még vár a gazdájára. A lényeg az volt hogy egy helyről tudjam az elszívást ide/vagy oda irányítani. De nem ez az általános vagy gyakoribb megoldás, hanem az egyes pontokon lévő elzárószelepek.

    A fenti posztban találsz egy linket ami a másik fórumra mutat, ez pedig még szintén ahhoz kapcsolódik. Nem éppen tudományos/laboratóriumi mérés :) de öszehaonlításra pont jó volt. Meg neked is segíthet az átgondolásban.

    Amit Pali írt, meg ami a tesztekből is kiderülhet azt nagyon fogadd meg: minél kevesebb törés, de ha kell akkor ne 90 hanem 2x45 fok vagy ha megoldható akkor inkább 1x45. Minél több legyen az egyenes falú cső. Az a tesztekből számomra is kiderült, hogy a hatékony levegőáramlás és vákum legnagyobb gyilkosa a belül redős falú cső. Ja, és minél kisebb legyen a csőhossz, az elszívótól (porleválastótól) a végpontokig. Szóval valahova "középúton" érdemes elhelyezni az elszívást, amennyiben erre a hely lehetőséget ad.

    Ezek az "alapigazságok" azt hiszem bármilyen fajta elszívásnál (nagy vákum vagy nagy légszállítás) megállják a helyüket. Nekem a hobbista fórumon elég sokat segítettek a tesztelésnél is, meg az elosztó kialakításánál is, olyanok is akiknek ez a szakmájuk - szóval igyekeztem rájuk hallgatni. Most csak ismétlem amit ők mondtak, félre ne értsd, nem én vagyok a téma avatott nagymestere :) csak szeretek kísérletezni, empirikus alkat vagyok.

    Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

Új hozzászólás Aktív témák