Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soká

    senior tag

    válasz MrThompsoN #40112 üzenetére

    A dilemmádra annyit tudok mondani, hogy ha a gépépítésben van annyi tudásod, ami ahhoz kell, hogy jó konstrukciójú dolgot készíts, akkor érdemes magadnak megcsinálni. nem anyagi értelemben, mert nem lesz olcsóbb mintha vennél egy ipari gépet használtan, de legalább meg van az az örömöd, hogy ez saját darab.
    Ha nincs elég ismereted és esélyes, hogy összejön egy olyan konstrukció, amire te magad mondod azt, hogy ezt nem így kellett volna, akkor rögtön bukta a dolog.
    Nekem vannak kétségeim azzal kapcsolatban, hogy az Einhell gép neked kellő alkatrészei kompromisszummentesek lennének. Ezek a termékek általában a minimum elve alapján készülnek és ha csinálsz hozzá egy jó asztalt, de közben kicsit nyeklik-nyaklik a szerkezet, akkor csak a mérged lesz vele.

    Egyébként pedig szinte biztos, hogy anyagilag nem éri meg a házilagos gyártás, feltéve ha nincs egy lakatos, forgácsoló háttérbázisod. Én egyszer vetemedtem ilyen gépépítésre, mire kifizettem az öntést, forgácsolást 250.000Ft körül volt az asztali maró. 1. 2. Hál' Istennek használható lett de sok vesződéssel járt, gyakorlatilag az öntést leszámítva az összes forgácsoló (4 különböző cég) rontott.

  • Soká

    senior tag

    válasz MrThompsoN #40112 üzenetére

    Még annyit, hogy például a Scheppach asztali körfűrész motorja alumíniummal van tekercselve. Amihez én ugyan nem értek, de rosszul hangzik. Erre felhívtam az Einhell szervizt, meg akartam tudakolni, hogy az ő motorjaiknál mi a helyzet, végül azt éreztem, hogy a szervizes maga sem tudja mi a pontos válasz. Végül mondott egy típust (nem jegyeztem meg...) arról állította, hogy az rézzel van tekercselve.

Új hozzászólás Aktív témák