Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz Winner_hun #1718 üzenetére

    Bízok én is a véleményedben nagyon.
    Tudod, rengeteget csiszoltam már rengetegféleképpen. Van pl, amit a Flexre szerelt tépőzáras izével csinálok. Az forog, mint a bolond, és mégsem éget, pedig 180-as papírral megy. Van olyan, amit kisebb sebességgel 100-as szemcsével csiszolok, és csak akkor nem éget, ha nagyon figyelek.
    Namármost:
    Nekem mindig olyan technológiát érdemes kidolgoznom, hogy a legkisebb figyelemmel a leggyorsabb csiszolási sebességet érjem el. Képzeld el, hogy pl egyszerre 500-as szériával ez mit jelent ídőben, pénzben, fáradtságban és a piaci versenyben. Darabonként egyetlen másodperc előny már 500 másodperc. Az önmagában még nem igazi előny, de ha pl évi hatezerszer 10 másodperccel számolsz, no, abból a keresetkülönbségből már lehet beruházni erre-arra. Hogy csak egy példával éljek, több lidis porszívó megvásárlásán se nagyon kell gondolkozni.

    Ám ha már a csiszolásnál tartunk:
    Olvastam néhány napja, hogy elégedett vagy az excentercsiszolóddal, amelyikről nem tudod, hogy függőleges tengelyű-e.
    Merthogy engem a csiszolástechnika minden mennyiségben érdekel, írhatnál róla bővebben. Kinek, melyik gépjét vetted meg, mennyiért? Mire használod? Géped előnyei, esetleg hibái, tökéletlenségei? Porelszívása? Súlya? Kezelhetősége? Mire van a gép kihegyezve? Esetleg egy fotó róla, vagy bármi, amit csak azután tudtál meg róla, miután megvetted?

    Nos, én nagyon megköszönném, ha többet írnál róla, de szerintem akad itt a fórumon rajtam kívül is nemegy olyan szaktárs, akit valóban érdekel.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák