Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz kalman7 #1716 üzenetére

    Köszönöm a figyelmességedet!

    Tulajdonképpen egy kivétel nélkül mindenre gondoltam már, amit itt felsoroltál - és bizonyos vagyok benne, hogy az idő haladtával szép sorjában mind meg is fog valósulni.

    Ez a szalagcsiszolós szalagfűrészgép nem az én ötletem. Valamelyik nap olvastam a Felder 500-asáról, hogy az ilyet is tud. Jó is lenne az a gép, de most csak a csiszolásért egy milcsit fizetni - ...hát még nem tartok ott.

    Azért rezgek most épp ezen annyira, mert pillanatnyilag ez a fajta csizolástechnika hiányzik legjobban. Jónéhány hsz-el korábban feltettem Winnernek egy fotót egy kutyusról. Azt kellene csiszolni vele, de ha nem értetted jól, nem profilból, hanem körbe. Ha jól megnézed, ott akad konkáv ív néhány, amit úgy 5mm-nél szélesebb kontaktfelülettel halott ötlet csiszolni.
    Van csiszológépem több tucat féle. Van olyan is, amelyik meg tudja oldani ennek a kutyusnak a csiszolását, de vagy nagyon lassan, vagy nagyon figyelni kell.
    Amióta rájöttem, hogyan lehet képes az a Felder szalagfűrész csiszolószalagot viselni a hátán, elképzelésem sincs erre a munkára ennél jobb megoldásra.
    Kicsit félek, hogy a fűrésszalag sebessége csiszoláshoz gyors lesz (a Felder gép szalagsebessége állítható), de majd legfeljebb leszedem a motort, és meghajtom a kereket megfelelő áttétellel.

    Több fa van, mint asztalos!

  • thyeby

    őstag

    válasz kalman7 #1716 üzenetére

    A hóitméd-ben láttam egy olyan csiszoási technikát is, hogy egy dobban csak a fa kütyük vannak betöltve, és azok csiszolják egymást. (a golflabda alá azt a kis fapecket gyártják így, de hát az soktízezres sorozat)
    Gondoltam én a homokkádra is. Van jó erős kompresszorom is hozzá. Ki kellene próbálni, mi az eredmény, de nagyon feszesek most a határidőim, emiatt nemnagyon tudok időt szakítani kísérletezgetésekre.
    (Óóó, ha egy nap legalább két napig tartana!)

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák