Új hozzászólás Aktív témák

  • ViktorSz

    tag

    válasz mdk01 #58520 üzenetére

    Jól megkéstem a válasszal,de először is kösz az "acetonos jótanácsot",majd ha úgy adódik ismét,akkor kipróbálom...mindenesetre az az érzésem,hogy akkor adja ki igazán a "színét",ha rendesen ronggyal/szivaccsal beledörzsölöm a pácot a fába-rostokba,sima fújást kevésnek érzem(ez persze csak sejtés,mivel konkrétan nem próbáltam más variációt)
    Amúgy írhattam volna hamarabb is ezt a problémát,mert kb 1éve letoltam egy egész lakást ezzel a technikával(durván 100m2 tömörfa)l,ami lehet,hogy +1hét csiszolástól megmentett volna ,amit mindentől jobban gyűlölök :))

    Ami inkább jobban szakmába vágó ezzel kapcsolatban,azt holnap megírom,ha lesz időm/kedvem
    Na jó,akkor most nagyvonalakban... :)
    A lényeg a lényeg,hogy bevállaltam egy tömörfa-tolóajtós bútort vízszintes száliránnyal és összevissza szartam aggódtam magam,hogy pár hónapon belül miképpen fog elcsavarodni,tönkremenni a marhadrága /időigényes melóm.
    Egyébként maga cucc így néz ki:
    [kép]
    A lényeg,hiába volt kb 6/8%-ra leszárítva az anyag,táblánként összement 3-6mm-t,szóval utólag(fél év múlva) állítani kellett minden második görgő magasságán,viszont mivel viszonylag ritkán csavaroztam hátulról a fogantyúprofilhoz(nagy betét 3/3,kicsi1 középen)
    szerintem pont ez volt az egyik kulcs a vetemedés ellen,mivel egyszer maga a fogprofil egyenesen tartotta a betétet,viszont a ritka csavarozás mégiscsak engedte mozogni,tehát vmennyire egyensúlyba kerültek a dolgok...meg persze egyengetőn fúgoltam minden egyes darabot és amennyire engedte a rajzolat kinézete,forgattam ellentétesen a bütüs részt is rendesen.
    Annó néztem ilyen pfiff... bútoros megoldásokat,amit némi kontaktcsiszolás után be lehetett volna építeni tolóajtónak(3réteges cucc,ami biztosan stabilabb lett volna ),de így utólag ki merem jelenteni,hogy nem csesztem el a dolgot,pedig minden nálam okosabb/tapasztaltabb asztalos azt javasolta előtte,hogy ebben a formában ezt be ne merjem vállalni,mert biztosan rába..ok :N .

    Egyelőre úgy néz ki,hogy nincs ezzel baj,meg lehet oldani így is,bár ez már tényleg a végső határ lehet,mert garanciát a legprofibb cégek sem vállalnak ekkora "keresztbetétekre".

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák