Új hozzászólás Aktív témák

  • pali923

    aktív tag

    Alatta van a Thien-féle módszer alapján készített szeparator, ennek ezer változata van a neten. Valaha vettem egy táblát hajlítható rétegelt lemezből, akkor éppen csak ilyet kaptam. 7 mm vastag, még volt belőle annyi, hogy ezt is meg tudtam csinálni belőle. Gondolkodtam a plexin is, de ezt már nem kellett venni, igaz, hogy a plexi látványosabb lenne :). Így csak azt látom, hogy felszívja az anyagot, és bekerül az alján levő vödörbe.
    Szeparator alja:

    teteje:

    Az a tapasztalatom, hogy nagyon hatékonyan szűr, és nem nagy kaland megcsinálni, még amatőrként nekem is sikerült :) Jófajta porszívók elé is érdemes csinálni egyet megkímélendő a porgyűjtőket.
    Az enyém kicsi, csak 16 literes a vödör az alján. Természetesen ez is bele van marva a lapba, csak arról nincs képem. Ide kellett volna a békazár, de macerás lenne a vödörre rögzíteni, ezért a legegyszerűbb megoldásként van alatta 3 léc, tökéletesen rögzít. Az egészet egy faállványba raktam, bármikor szétszedhető, mozgatható és kicsi. sajnos nekem ez is szempont.

    A helyzet reménytelen, de nem komoly.

Új hozzászólás Aktív témák