Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BMájki

    újonc

    Sziasztok!

    Lehet, hogy én is beszerzek hamarosan egy ilyen Mede8er MED600X3D típusú játékost, viszont egy - számomra igen fontos - dologról sehol nem szólnak a fórumozók (remélem, csak azért, mert ez már evidens tudás a lejátszóknál, csupán én nem vagyok kellőképpen "képben"...). Nevezetesen: két egymást követő média fájl lejátszása teljesen szünetmentesen történik? Természetesen főként az audio fájloknál lenne lényeges, hogy egy előadó teljes albumát hallgatva a két szám közé ne kerüljön "oda nem illő" csend.

    (Ha esetleg még a legtöbb videó fájlt is képes folyamatosan váltani, az már "csak hab lenne a tortán"...)

    Még egy kérdésem lenne, bár ez annyira nem mérvadó: lejátszik "mka" formátumú hangfájlokat is?

    Köszönöm szépen előre is a segítséget! ;)

    Üdv.: Miki

    A hangszínt hanglétráról festik a hangfalra...

  • BMájki

    újonc

    válasz lemmy9 #44299 üzenetére

    Köszönöm az infókat!

    Ellentmondásos kicsit, mert van, ahol azt írják, hogy játssza az mka-t, van, ahol nem írják. A hivatalos "speckójában" nincs benne, de mint tudjuk, csak úgy "potyognak az égből" rá sűrűn a firmware frissítések, szóval azóta akár tudhatná is. Igazából ezért kérdeztem, hátha valakinek van otthon ilyen cucc, és esetleg próbálta is...

    Amúgy annyira nem lényeg ez az "mka" dolog, közben sok más egyéb tulajdonsága már meggyőzött, hogy jó vétel lesz. (Csak még várok kicsit, hogy a "kedvem" is megjöjjön hozzá... :P )

    Ha meglesz, megírom, viszi-e az mka kiterjesztésű, 5.1-es DTS fájlokat. (Hátha azért valakit még érdekelni fog rajtam kívül...)

    Üdv.: Miki

    A hangszínt hanglétráról festik a hangfalra...

  • BMájki

    újonc

    válasz dh66e #44312 üzenetére

    Köszönöm a segítő infókat.

    Most már legalább elbizonytalanodtam a vételt illetően, hogy Mede8er MED600X3D, vagy Dune TV-101. (Utóbbi azért csak 25.000 Ft-tal olcsóbb kb....)

    Olvastam teszteket róluk és a DUNE-nál írták ezt:
    "A DTS-HD MA és a Dolby TrueHD hangsáv egyes filmekkel akadozik, elhallgat, majd időnként újra megszólal, viszont többekét teljesen hibátlanul lejátszotta. Ez utóbbiakra példa: Tokyo Drift, Gladiator, Inception, Centurion, Sorcerer's Apprentice, Safe, Hard To Kill. Mindegyik BD50, vagy BD25."

    Ez a probléma megszűnt már azóta az újabb firmverekkel, vagy még mindig fennáll? Tudna ebben nekem valaki segíteni?

    Meg van még egy apróság, amit szóvá tesznek a cikkben: "...A gyors visszatekerés gyakorlatilag használhatatlan, a kép legtöbbször kimerevedik, aztán visszaugrik a fejezet elejére és onnan folytatódik a lejátszás. Hiányoltuk, hogy visszafelé nincs kockánkénti léptetés és lassítás, ezek sokszor jól jönnének, ha egy különösen izgalmas, látványos jelenetet szeretnénk kielemezni." - ezzel kapcsolatban mi a helyzet ma?

    Gyakorlatilag ezek a szempontok fognak dönteni, meg az árkülönbség, hogy melyiket választom a két fent említett típus közül... (Gondolom, a DUNE TV-101 esetében sincs két zeneszám között "indokolatlan csend", amit korábban kérdeztem... Ha mégis, az kizáró tulajdonság nálam.)

    Köszönöm előre is! ;)

    Miki

    A hangszínt hanglétráról festik a hangfalra...

  • BMájki

    újonc

    válasz c4 #44328 üzenetére

    Igazából mondjuk úgy, hogy "fél-vájtfülű" vagyok. Tehát nem igényem milliós nagyságrendű Hi-Fi berendezések, Marantz és "társai" beszerzése, azonban egy jó dinamikájú, szép hangzású hangrendszeren szeretem a kedvenc zenéimet - és a filmeket is persze - hallgatni.

    Jelenleg egy Pioneer VSX 329 5.1 erősítő + egy Harman Kardon HKTS 5 5.1 hangfalszett látja el eme szolgálatot, nekem ennek a hangzása teljesen megfelelő. Hogy maradjunk a zenénél: a forrást vagy a laptop biztosítja HDMI kábelen keresztül, vagy a TV belső médialejátszója (USB csatlakozójára kötött winyóról), ez esetben pedig optikai kábel viszi át a jelet az erősítőbe. (És épp erről van szó, hogy az utóbbi megoldás esetében - például - az Mp3 fájlok váltásakor van egy igen jelentős, 1...1,5 másodperces csend, amíg a lejátszó elkezdi kibontani/bufferelni/ "nem-tudom-mit-csinálni-még"... a fájlt.)

    dgyuri0123: "Még valami.... zenehallgatásra csapnivaló lesz a Dune 102, de a Med600 is."

    Ezt kifejtenéd bővebben, miért gondolod így? Érdekelne!

    (Csak megjegyzésként: az eddigi zenei gyűjteményem úgyis Mp3-ban van meg, nem hinném, hogy egyik napról a másikra mindent "flac-re" cserélnék, de nem is igazán célom. Nekem a TV médialejátszója által átküldött digitális hangjellel sincs semmi "bajom" - amikor szól... ;) A zenék nagy többségét úgyis "sima" sztereó módban fogom hallgatni ezután is, és Mp3 formátumú forrással...)

    Köszi még egyszer. :)

    A hangszínt hanglétráról festik a hangfalra...

  • BMájki

    újonc

    válasz Dorian #44355 üzenetére

    Köszönöm mindenkinek, én azért jól szórakoztam, megvallom. ;)

    Egyébként meg igen, térjünk vissza a fő csapásvonalhoz. Tulajdonképpen nem csak zenelejátszóként fog szerepelni, csak a többi lényeges paraméteréről (pl. a 23.976 fps gond nálküli átvitele, stb...) már megbizonyosodtam, hogy jó lesz...

    Azért írtam, hogy "fél-vájtfülű", mert nekem is szólt - oké, az sem High-End cuccos - hagyományos analóg erősítő, két "böszme" hangfallal zenehallgatásra (is), csakhogy az már több szempontból meghalás szélén volt már. Azért döntöttem az említett hangrendszer mellett, mert

    1. Nem szeretnék a nappalimba bezsúfolni két teljesen különálló hangrendszert, (legalább) 8 hangfallal, két erősítővel, és kábeldzsungellel. Ennek az erősítőnek pedig teljesen független fokozatai vannak, és meglepően jókat írtak róla sok helyen, meg hogy túlmutat a kategóriáján, mint amibe sorolva van az ára és a jellege alapján. (Nincs ebben a kategóriában túl sok összehasonlítási alapom, de egyáltalán nem szól sz*rul, sem filmek, sem zene terén...) Szóval ha már a filmekhez 5.1, meg minden, akkor úgy gondoltam, hogy a zene is szóljon erről... Egyébként nem mondanám, hogy nem szólhatna - nyilván!!! - szebben, de én nem gondolom, hogy "csak mormog"...

    2. Nem került milliókba, ennek ellenére - hangsúlyozom: SZERINTEM... - nem produkál rossz hangot! (Hallottam már nem egy 5.1-es hangrendszert, egyik sem szólt így. Az előző, amit használtam átmenetnek, amíg nem volt meg ez, konkrétan a sztereo hangsávokat nem tudta szétszedni rendesen... Meg persze annak tényleg "bili-hangja" volt...)

    Tehát a kihasználtságra visszatérve: ez nyilván pillanatnyi kedv- és idő függvénye, hogy zene szól, vagy filmet is nézek, de legyen alapból 60-40 % a zene javára. A lényeg, mindkettőre szeretném UGYANAZT a lejátszót használni, mert ennél a kérdésnél is már valahol "technika-fóbiám" van. Nem szeretnék 2-3 lejátszót, ugyanennyi plusz távirányítót a nappaliba, meg kábeleket napi szinten ki-be húzogatni, vagy winyókat rá- meg lecsatlakoztatni... Egyszerű, és kényelmesen használható megoldást keresek.

    (Megjegyzés: Ha igazán "félig-meddig vájt füllel" szeretnék zenét hallgatni, akkor inkább felveszem az AKG-Y50 fejhallgatómat... - tudom, tudom, az is még gyenge a csak "fél-vájtfülűeknek" is...) ;)

    Mindenesetre a lényegi infó nekem megvan, és azt köszönöm mindenkinek még egyszer ezúton is. Valóban megfelelő lesz nekem jelen pillanatban a MED600-as.

    Üdv.:
    Miki

    A hangszínt hanglétráról festik a hangfalra...

Új hozzászólás Aktív témák