Új hozzászólás Aktív témák

  • sixer66

    senior tag

    Jó estét,

    Jelentkezett nálam már nagyon rég egy érdekes jelenség, aminek nem tulajdonítottam nagy jelentőséget, mert ráfogtam a laptop inegrált videovezérlőjére, vagy bármi másra.
    A jelenség az, hogy ha lejátszok egy HD kb. 8GB-os filmet , vagy egy 15GB-os FHD filmet laptopról HDMI-n keresztül a tv-n, akkor folyamatos "reccenés" figyelhető meg. Most beszereztem egy WD TV Live Streaming médialejátszót és a jelenség ugyan úgy meg van. Nem csak 2 filmmel próbálkoztam, hanem jóval többel, a jelenség mindegyiknél jelentkezett.
    Mivel a WD-nek főleg a sima HD tartalmakat röccenés mentesen kellene vinni az itt olvasottak szerint, így most tanácstalan vagyok, hogy mi lehet a gond. A tv-vel nem lehet gond, mert mind a két HDMI bemenetben próbáltam és más tartalomnál (Xvid és társai) nem jelentkezett a röccenés.
    Lehetséges, hogy a HDMI kábelem nem képes átvinni normálisan a jelet? aranyozott olcsó 3m-es HDMI kábel , de 15K-ért nem tervezek venni másikat.
    Kicsit késő van, lehet fogalmazási problémák lesznek a szövegben, de valakinek van valami ötlete hol lehet a hiba?
    Köszönöm

Új hozzászólás Aktív témák