Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fantom69

    csendes tag

    válasz atesss #6906 üzenetére

    Szia,

    Igen ez megvalósítható. kb 1 éve üzemeltem be egy linksys routert ilyen módban.
    Adott volt egy sima mezei wifi router. Ehhez csatlakozik a linksys, persze fel kellett okosítani egy tomato firmware-el. A tomato-nak van egy olyan módja hogy ethernet bridge. Ebben a módban ha a linksys LAN portjaira rádugsz egy gépet, akkor DHCP-n a mezei router fog neki IP osztani, és menni fog a net.

  • atesss

    addikt

    válasz atesss #6906 üzenetére

    A végén elírtam: helyesen: "És miközben ezt WIFI-n "sugározza tovább", Lan-on is küldi a jelet, nem ?"

    De igazából így is érhetetlen amit írtam, úgyhogy leírom mégegyszer hogy mi kellene:

    1.mód:
    Van egy másik eszközöm AP / Bridge / WDS, vagy nemtudom mi jó még erre.
    De az is lehet hogy egy Celeron 466 gép lenne USB-s hálókártyával + egy PCI Lan kártyával.
    No és ezzel a másik eszközzel fixen veszem a szomszéd netjét Wifi-n.
    Ezt a "netet" az egyik LAN portján át továbbítja a a WL500g-be, gondolom a WAN portjára.

    A WL500g az egyik LAN portján is továbbküldi ezt a netet; direkt a WL500g-re kötve írom az UTP kábelt, mert ha a másik eszközből jönne ki a kábel, akkor lehethogy két UTP kábelnek kéne menni az alsó szintre a 2. móddal együtt.
    Mindemelett a WL500g az RPSMA-n rákötött Biquad antennával is szórja ezt a netet
    (szomszédoméval nem megegyező, rejtett SSSID-n, titkosítva).

    2.mód:
    A WL500g-t mint egy gépben lévő Wifi kártya szerűen használva, meg tudom nézni a webes felületén a környéken (az RPSMA-ra kötött Biquad antennával) elérhető hálózatokat, ezekre csatlakozok, és ezt az előbbi UTP kábelen továbbítja az alsó szintre a géphez.

    Bocsánat, hogy nem írtam szakszavakkal hogy melyik milyen eszköz / üzemmód, de nem értek hozzá sajnos ennyire.
    Viszont szívesen várok valami cikket / leírást / hálózati szótárt erről, ami elég részletes, és azért ehhez hasonló gyakorlati információk is vannak benne, nem csak elméleti szöveg.

    fantom69: De ebben a megoldásban te a linksys-el nem látod a Wifi-n a környéken elérhető halózatokat a webes felületen, nem ?
    Csak ha beírod a mezei router MAC címét, vagy a hálózatának SSSID-jét vagy stb. a linksys-be, akkor tud hozzá csatlakozni, és csak ahhoz az egy hálózathoz, nem ?
    Mert ilyen megoldást végülis most is tud a WL-500g P-m , elvileg WDS módban, de itt be kell írni a szomszéd routerének a MAC címét (és ezt elötte egy géppel / laptoppal ki kell nézni és fel kell írni).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák