Új hozzászólás Aktív témák

  • mobilizmo

    addikt

    Sziasztok!
    Tanácsot kérnék a következő problémával kapcsolatban. Már próbálkoztam a hálózatos topicban, de ott nem nagyon volt reakció. T-s kábelnetem van EPC3925 kábelmodem+routerrel. Mögötte van még egy RT-N16, egyrészt történelmi okokból (előbb megvolt), plusz EPC wifije szar, plusz nem az enyém, nem lehet customFW-t rakni rá (RT-N16-n tomato van). Eddig DMZ-ben mindent átlőttem N16-ra, amin kábelen lógott egy médialejátszó, egy asztali gép és egy nas (meg wifi-n csomó minden). Az EPC, az N16, az asztali gép és a NAS egy helyen van, de a médialejátszó a lakás másik helyiségében (a TV mellett). Most váltottam IPTV-re (eddig kábel volt) és fel kellett használni az N16 és a médialejátszó közötti kábelt az EPC és az IPTV set-top-box összekötésére. Az szeretném megoldani, hogy a médialejátszó és a NAS plusz kábel behúzása nélkül újra lássa egymást. Gondoltam egy switch-re az IPTV set-top-box és a médialejátszó előtt, de eszembe jutott, hogy külön alhálózaton vannak a NAS-al és így nem látnák egymást. Aztán megnéztem az N16 device list-jét és ott látszódik a set-top-box is. Lehetséges, hogy a DMZ miatt van így és a switch-el mégis láthatná egymást a NAS és a médialejátszó? Ha igen milyen switch-et ajánlotok a gigabitesek közül, merjek-e olcsóbbak közül (TP-LINK) nézegetni? Ha ez nem megy mit lehet még megpróbálni?

    Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

Új hozzászólás Aktív témák