Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz DLDKox #636 üzenetére

    Köszi, este megnézem, ha otthon leszek :R

    Első blikkre jóval egyszerűbb a felépítése, mint annak amit linkeltem. Átszerkesztem, ami nem stimmel benne nálam pl. user név, na meg esetleg ide is kell absulute path (érdekes, hogy az általam linkelt rtorrent script PATH változójábanban ott figyel a /usr/bin/local de mégsem találja az rtorrent-et :F )

    Végül átszerkesztettem a konkrét indító sort absolute path-ként az rtorrent és a screen elérését ill. kiszedtem a su -t, így indít már az is, de leállítani nem tudom vele. Leállításkor megtalálja a PID-et, de még ráellenőriz, hogy rtorrent névvel végződik-e. Na itt elbukik, ugyanis ps -A esetén (ugye ezzel történik a processzek lehívása) az rtorrent-hez tartozó PID-hez azt dobja ki, hogy "main", szóval így nem végzi el a leállítást.

    Amit linkeltél scriptet viszont indításkor lementi egy fájlba a PID-t, így nem kell a processzek között matatni utána, mivel kiolvasható egyből. Gondolom ezzel a módszerrel nem lesz gond a leállítással

    Kicsit nézelődtem hálózati megosztás ügyében, mert azért a leszedett cuccot csak el kellene érni valahogy.
    Ahogy láttam az S99debian script, amit közvetlenül kell meghívni tartalmaz egy CHROOT_DIR (/tmp/mnt/sda1/asusware.arm/debian) és egy EXT_DIR változót. Az EXT_DIR (/tmp/mnt/sda1/Media) a routerre csatlakoztatott háttértár főkönyvtárbeli Media mappa útvonalának értékét kapja (bár nálam ugye a winyó neve 80GB, így az sda1 helyett ezt szerkesztettem oda) és bind-eli a CHROOT_DIR/mnt mappához (mount -o bind $EXT_DIR $CHROOT_DIR/mnt)

    Debian alatt csak a CHROOT_DIR tartalmát lehet látni, de ugye a /mnt elvileg egy ablak, amin ki lehet pakolni belőle a dolgokat. Na ezt még ki kell próbálnom hogyan is működik (S99debian-nal még nem indítottam, mivel nem volt még debian alatt telepített rendben működő indítani való, de talán most már lesz :DDD )

    Az AC68U admin felületén van lehetőség megosztások kezelésére. Konkrétan Samba-n keresztül lehet megosztani tartalmat. Tegnap bekapcsoltam a Samba megosztást és engedélyeztem a vendégként való belépést is, de egyrészt nincs a felületen megosztandó mappa kiválasztására lehetőség, másrészt nem is jelent meg a hálózaton megosztásként (win 8.1 x64 HP). Mikor tesztelgettem csak az AC68U-t és nem babráltam mélyebben vele, akkor viszont tudtam hálón böngészni a rá kötött winyó tartalmát. Most az optware telepítéséhez telepítettem a Download Master-t, de utána a leírás instrukciói szerint szerint le is szedtem [link]
    Más leírásban viszont azt írták, hogy ne szedjük le, csak kapcsoljuk ki a Download Master-t. Lehet itt lesz végül a bibi, ami miatt nem megy a Samba megosztás.

    Lényegében Samba megosztással el tudnám érni e letöltött tartalmat, ha a debian /opt/rtorrent/download mappából átrakatom a letöltéseket (na itt azért még utána kell járni, milyen feltételek teljesülését lehet hozzárendelni) a /mnt mappába

    Illetőleg tervezem használni az AC68U DLNA megosztását is házimozi és médialejátszó irányába.

    Na persze, hogy ne legyen egyszerű az élet egy 500GB-os notebook winyót használnék fő rendszernek és a letöltésekhez, viszont az elkészült tartalmat (ami már nem megy visszaosztásra) átkerülne egy második tárolóra. Na ez 4TB-os méretű lenne. Viszont ahogy olvastam 3TB méretig kezel az AC68U tároló eszközöket, tehát két részre kell majd bontanom. Mind a két részt DLNA-val és Samba-val is osztanám az 500GB-os mellett.

    Van még mit beüzemelni ahogy látom, de remélem előbb-utóbb a végére érek :B

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz DLDKox #636 üzenetére

    Két órája szívatom magam ezzel a szkripttel is. De nem értem hol a hiba.

    Átírtam a User változóban a nevet a létrehozottra illetve beraktam egy PARAM változót az exec sor végére, ami megkapja az rtorrent konfig fájl beolvasásához szükséges infót PARAM="-n -o import=/opt/rtorrent/.rtorrent.rc" és ennyi, amit változtattam rajta

    Így néz ki az indítósor:
    --exec $SCREEN -- -DmUS $SCREEN_NAME $RTORRENT $PARAM

    Elindul elvileg hiba nélkül, létrehozódik a pid fájl, viszont ps -ax -re ennyi jelenik csak meg:
    1824 ? Zs 0:00 [screen] <defunct>

    rtorrent futásának nyoma sincs

    Ha ilyenre átszerkesztem, akkor viszont elindul, de ugye ennek semmi köze a daemon futtatáshoz megint
    $SCREEN -DmUS $SCREEN_NAME $RTORRENT $PARAM

    Bakker.........visszaírtam a USER változót root-ra és elindult :W és le is lehet vele állítani. Na itt hagytam abba egyelőre, megyek kitombolom magam a p.csába ::billentyűkettétörőssmiley::

    read-only mode on the forum

Új hozzászólás Aktív témák