Új hozzászólás Aktív témák

  • glugi

    tag

    sziasztok,

    költözés kapcsán merült fel a milyen ASUS routert kérdés
    jelenleg AC65P-t használok Openwrt-vel, jó áron van most, de a jövőre nézve inkább magasabb szintre váltanék, hosszabb távra tervezve, de még csak elméletben, nem kell azonnal megvennem semmit

    paraméterek, elvárások, kicsit részletesebben:

    - kétszintes ház (földszint+tetőtér, a kettő között 20 cm monolit vasbeton, 10 cm EPS szigetelés, vasháló és 8 cm könnyűbeton),
    - a router a vasbeton lépcső alatt lesz elhelyezve (körülötte 10-es sima falak, de tudom, nem a legoptimálisabb a hely - bár egy régebbi AC-s TP-Link routerrel (4300 talán) próbálva elég vállalható volt a sebesség a lakás több pontján is tesztelve, de még teszek próbát majd az AC65P-vel is),
    - a földszint 110 m2 és sima 10-es tégla válaszfalak (emeleten gipszkarton falak),
    - a router helyétől számítva 5-8 méter sugarú körön belül (nappali, ebédlő, konyha) lényeges a wifi, egyéb helyiségekben kábel lesz és/vagy nem zavar ha gyenge a wifi,
    - ha a tetőtérben a födém miatt gyengébb a wifi, nem érdekes,
    - a routernek "plusz" feladata nem lenne, minden egyebet NAS és esetleg RPi végez majd,
    - idővel majd lesz egy garázs is (+ kert később), ahová kábelt húzok, így oda is gondolnék egy routert, az AiMesh vonalat kipróbálva (kényelem),
    - a kertben elérhető wifi-vel szerintem nem lesz gond,
    - szerencsére a környék nincs teleszórva wifi-vel

    amire gondoltam: AX58U, mint fő router (Merlin stabilitás miatt, bár eddig csak OpenWrt-vel van tapasztalatom), ez átlagos felhasználásra nekem bőven elég és időtálló + kábeles backhaul a leendő garázshoz egy másik AX58U-val
    másik opció : fő router AX82U (ha gyárival is stabil mint a forint, egyébként most majdnem azonos áron vannak) és a node egy AX58U

    ami lényeges és már most fontos kérdés: a fő routerhez kapcsolódik majd egy PoE-s switch kamerák miatt, ahogy majd a garázsban elhelyezett routerhez is fog egy ugyanilyen PoE-s switch kapcsolódni szintén néhány kamerával...ez ugye nem jelent gondot a kábeles backhaul működése szempontjából (nyilván a két routert közvetlenül kapcsolom össze és a szabad portokat használom a switch-hez)?

    olvastam a fórumban mindkét routerről a véleményeket, igazából a stabil működés és a tervezett kábeles backhaul vs. switchek a fennmaradó kérdéseim

    mi a véleményetek? minden javaslatot, véleményt szívesen fogadok :R

Új hozzászólás Aktív témák