Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Raiu

    tag

    Sziasztok

    Nyugtassatok meg kérlek, hogy jó döntésre készülök!

    Pár oldalt vissza olvastammár, de még mindig nem tudok dönteni. Ezért kérnék egy kisebb segítséget. Lenovo Ideapad Z580 (2012 -es gép / ~ 200.000Ft volt) lesz cserélve. Nem bánnám, ha az új is ennyi időt kiszolgálna. ;] Illetve elektromos grill lapom van. Nem szeretnék újat venni. (2021 es TUF széria volt a kis hűtésű, ha jól emlékszem. Ezért nem váltottam akkor....)

    Mostani laptopnak is csak az a baja,hogy a win 7 már egy ideje nem támogatott, illetve a modern játékok közül a Gloomhaven nem megy már rajta.... :W (De nem baj a fizikai játék is van annyira jó... De PC-n kényelmesebb lenne... ;] ) Van rengeteg régebbi játék, amit kijátszanék a laptop csere után (pl: Witcher 3, AC sorozat...stb így nem bánnám, ha legalább MEDIUM -on normális FPS -el futna).

    A következő konfigot néztem:
    SKU: FX517ZE-HN043-32gb-1tbssd-win11
    Processzor: Intel Core i7-12650H
    Kijelző: 1920 x 1080
    Memória: 16Gb RAM (vagy 32 GB RAM, ha szükséges ekkora távra már most megvenni. )
    Merevlemez: 1000 GB PCI EXPRESS SSD
    Grafikus kártya: NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti
    Operációs rendszer: Windows 11
    Jótállás: 36 hónap hivatalos magyar gyártói jótállás
    524 900,00 Ft (Ha időben rendelem, akkor -10% az árból...)

    Namost a másik kálváriám ott kezdődik,hogy nem követtem ebben a ~10 évben a dolgokat ezért lenne pár kimondottan idióta kérdésem... :U
    - WiDi van-e még ezekben az új laptopokban? (Igen WiDi és nem WiFi :DD )
    - Mennyire megbízható forrás a Radium.hu?
    - Elég-e használat közben neki egy 120 W -os Xiaomi telefon töltő vagy mindenképpen a 180W -os saját téglája kell?
    - Ha beállítok neki egy aksi % -ot (pl: 80% [nem tudom,hogy 60%-ot enged-e]), akkor mennyire probléma a ~0-24 töltés?
    - SSD -t lehet-e meghajtókra bontani windows 11 nél? (Ne keljen mindent formázni, ha újra szeretném telepíteni a gépet....)
    - Első bekapcsolás előtt kell-e csinálni valamit? pl:
    ¤ Kiveszem a dobozból és hagyom szoba hőmérsékletre melegedni (~2 óra)
    ¤ Bedugni a töltőt és X órát hagyni rajta indítás előtt
    - Mi ez a Thunderbolt csati? Külső tárolókkal is ki lehet használni a sebességét?
    - CD olvasó mennyibe kerül mostanában? Mert csak a laptopot használtam a mesék lejátszására.... Jólenne, ha olyan meséket nézne a gyerek, ami a korosztályának megfelelően tágítja a tudását. (pl: Varázslatos Iskolabusz, Egyszer volt... és hasonlóak.)
    - Mit keres az "Ű" az enter felet?! :O (Más laptopokon láttam már "Í" -t is jobb oldalt a szóköz mellett.... :((( )

    Köszönöm, hogy elolvastad. :R

    U.i.: ROG és társai-ra nem telik... Azért van TUF választva, mert a számokat elnézve ár/érték alapján fogcsikorgatva, de beleférhet a keretbe a mégdrágább társasjátékos hobby mellé. (Jövőre jön a Frosthaven magyarul.... Nem lesz az sem olcsó buli, ha mindent megveszekhozzá... Kb a laptop árának a fele elmegyrá, de azt szívesebben kifizetem szó nélkül...)

  • Raiu

    tag

    Köszönöm a válaszokat.

    Intel párti voltam mindig is. Ezért nem ismerem az AMD számozsását, hogy követik és mi van egy szinten a fentebb írt 12. gen i7- el. De egy gyors keresgélés után az AMD 7 6800H -t találtam. Azokat a gépeket nézegessem inkább? Mert a talált tesztek alapján az intel erősebbnek tűnik.

    32Gb RAM/ 1000 Gb SSD -vel: 481.410Ft
    16Gb RAM / 1000 Gb SSD -vel: 445.410Ft

    Sajnos a 1.000 Gb -kell ,mert mindig televan.
    Illetve az előre telepített windows 11 is jól hangzik, de nem ragaszkodok hozzá.

    A fentebb említett Lenovok, ha jól nézem i5 + 16Gb RAM + 512 GB SSD -vel vannak 500.000Ft -ért. Ezért írtam,hogy ár/érték arányban nekem a fentebbi TUF jött ki.

    Annyira sokat nem játszok (csak a régebben megvett sorozatokat fejezném be elsődlegesen. AC -t a kalózosig [talán 4. rész?] / Witcher 3 / StarCraft) Így utána nem nagyon használnám ki a 3050 Ti -t sem. Már inkább a társasjátékokkal játszok PC-s játékok helyett...

    Az árlinkelt ROG laptopot meg nem találtam sajnos. Éjszaka, ha lesz időm még keresgetek utána...

  • Raiu

    tag

    válasz cs.zs. #36154 üzenetére

    Megkerestem a régi laptopom adatait. Ha minden igaz annak szebb volt a képe sRGB-ben mérve. Viszont a fényerőt már nem szoktam maxra tenni azon sem. Elég nekem a munkahelyen a 3 DELL monitor + szembenlévő falon a falat betakaró DELL kijelző, hogy kisüti a szemem munkanapokon ~11 órát a 12 órás műszakban...

    A szín miatt viszont megnézem valahol a rendelés előtt élőben.... Azért jóval rosszabb színeket nem szeretnék elviselni 10 évig. :R

Új hozzászólás Aktív témák