Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • M1995

    aktív tag

    válasz SharpSA #118479 üzenetére

    Talán még ez segíthet: [link]
    Vagy más kliens akkor.

    Amúgy nézőpont kérdése, mivel először az Outlook stb. féle csatolás módszert szoktuk meg, az Apple féle tűnik furcsának, pedig abban is van logika miért úgy csinálták. Nekem bejön. Azt hiszem még a NeXT időkből ered, amikor Jobs visszatért. Szerintem az Apple módszer inline elgondolás az lehetett, hogy user friendly legyen. Példa:

    Kedves anyu!
    Nézd, itt kirándultunk:
    fotó inline
    Nézd, az unokád talált egy cicát:
    fotó inline

    Szóval írod, olvasod a levelet és mint egy dokumentumban ott a kép is, látszik rögtön amiről szó van. Időt spórolsz. A nem Apple módszernél külön kell nyitogatni a csatolmányt és összevetni az email szövegével mire gondoltak. Nem néz ki olyan jól.

    Én kedvelem az Apple módszert, mert veszek egy PDF jegyet ott van látszik a tartalma rögtön, kapok egy levelet valami problémáról és a screenshot rögtön látszik ott. Bár nem tökéletes, vannak problémák, de hát az Outlook, webmail stb. félékkel is van.
    Az is szemlélet kérdése 90-es években mit tanultunk Windows-on: csatolmány hozzáadása, tallózás, keresd meg a fájlt, megnyitás (ami ugye nem megnyitja a fájlt, hanem hozzáadja tallózás ablakban)
    Steve Jobs erre azt mondta: drag & drop és inline

Új hozzászólás Aktív témák