Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Archanon

    őstag

    válasz Archanon #7961 üzenetére

    Nah, újult erővel, (hullafáradtan, de) ismét nekileselkedek.

    Tegnap este befejeztem az Air movie-t is. Hmm, egészen más volt, mint a sorozat, de azért érdemes volt meglesni azt is. Egyébként ismét egy történet, amit nem fogok egyhamar elfelejteni, mert nagyon tetszett. Ellenben kevésnek éreztem ezt a röpke 12 részt. Mégis, nem mondanék igazat, ha azt állítanám, értettem minden részét, eléggé bonyolulttá vált a vége felé. Igazából nem is tudom, hogyan értelmezzem a végét még így több napnyi elmélkedés után sem. Na de erről majd később...

    AIR:

    Igényes volt a látvány, grafikailag amúgy kb. ugyanaz volt, mint a Kanon. Szép rajz (bár... khmm), élénk színek, gyönyörű fényeffektek. Egyedül a karakterdizájnnal nem tudtam megbékélni teljesen. Továbbra is zavartak a hörcsögpofaszemek, amik között (majdnem) egy apró száj és orr helyezkedett el (=gnóm hatás), ugye ez a lányoknál, no meg Yukito haja is elég érdekesre sikeredett (ilyet se láttam még). (Plusz bírom a könnyzacskókat úgy általában az animékben. Rájöttem, valószínűleg azért van ekkora fejük, hogy a nagy szem mellé legalább 3 liternyi tartalék könnyet raktározzanak. Nagy drámai izé - bárhol, bármiben -, erre rám ijesztenek ilyen kifolyó szemű valamik.) Mindenesetre a Kanon szemek terén valamennyire azért megedzett, szóval itt hamar hozzászoktam, de attól még nem tetszett. Ennek ellenére úgy egyébként kellemes volt a szemnek minden más, szóval több panaszom nincs is rá.

    Zene... Az OP és az ED nagyon jók voltak, pláne az előbbi. 12-szer végighallgattam őket, s azt hiszem lesz ez még több is. :DDD Ami a sorozat alatt ment OST, hasonló volt, mint a Kanon-nál, legalábbis afféle hangulatot teremtett. Nagyon szép volt...

    Yukito jófej, szintén olyasmi személyiségű, mint Yuichi a Kanon-ból. Ez nem baj, legalább nem egy szerencsétlenkedő idióta. Misuzu meg az a tipikus túlságosan megkedveltetik az emberrel a szereplőt, ergo halálian aranyos "kislány". A többiek is könnyen kedvelhetőek voltak, úgy irritáló fazon egyáltalán nem volt köztük, talán Tachibana egy kicsit ellenszenves volt nekem. Potato meg wtf.

    A történet nagyon szép, igazán megható volt, szóval nem sajnáltam rá azt a 4 órát. (Számomra a legmeghatóbb a 11. rész vége volt. :') Meg úgy egyáltalán az utolsó két rész.) Azonban... voltak hiányosságok, elsietett dolgok, amik miatt nekem nem lett teljes az egész. Leginkább a történetvezetéssel volt szerintem gond. Kano, Minagi és Michiru története is eléggé szívhez szóló volt, mégis rövidnek és elkapkodottnak éreztem őket, aztán szépen kisétáltak az eseményekből, így akár teljesen elhagyhatóak is lehetnének, s mondjuk több időt fordíthattak volna a főszálra. (Vagy ugye legalább 5-6 plusz rész.) Nem sok párhuzamot vélek fölfedezni a mellékszál és a főszál között (tán a toll, és annak múltja). Talán egy kicsit érződik a játék hangulata, mi szerint adott a főhős, aki végigmegy a lányok problémáin, megoldja őket (vagy nem), aztán továbbáll a "kiválasztotthoz". (Ez mondjuk a Kanon-nál is jelen volt, de ott szépen ki is bontakoztak a dolgok, itt viszont rövid volt minden melléksztori. Jó volt, csak kicsit ömlesztett.) Megnéztem milyen hosszú a játékot végigjátszani (30-40 óra?, ha jók az információk), gondolom ennyivel részletesebb a történet is, szóval 12 részbe ezt belesűríteni... Nyehheh.

    Továbbá volt jó pár kérdés, amire még úgy kíváncsi lettem volna, de nem kaptam rá választ. Aztán olyanok is voltak, amikre meg csak szimplán nem tudok rájönni, mit, miért, hogyan. Számomra a főhősök sztorija sem derül ki teljesen, nagyon befejezetlennek érzem, vagy pedig megint ez a: "a többit bízzuk a nézők fantáziájára" dolog.

    Innentől SPOILER!!!
    Pl. végül is kik azok a yokujin-ek, milyen jelentőségük van a világon, azon kívül, hogy léteznek és az emberek félik őket? Ugyanígy vagyok Yukito (és ősei) különleges bábmesteri technikájával, az se lett megmagyarázva, honnan és mi okból kapták az erejüket, csak úgy volt nekik (jahm, chakrafonalak az elméből, minden bizonnyal).

    De ami igazán érdekel: Mi volt ez a hollós dolog? Addig értem, hogy Yukito azt kívánta, hogy hadd kezdje újra Misuzuval, s legyen örökre vele, de mi a rákomért változott egy hollóvá és végül miért lett "dupla-Yukito"? Miért pont holló? Azért, mert tud repülni? A végén el is repül a fenébe, elvileg Kanna-hoz, aztán WTF. A két gyerek a végén megint csak... mi lett az átokkal? Végül sikerült megtörni, vagy nem? Gondolom igen, és a két gyerkőc is a végén megint csak valami reinkarnációi voltak Kanna-nak és Ryuuya-nak, aztán boldogan élnek tovább, s ennek a boldogságnak Yukito és Misuzu szenvedése volt az ára. DE Kanna és Ryuuya nem Misuzu és Yukito voltak? Már nem értek semmit... és a holló? Váááh.. Segítség!
    SPOILER END

    Az Air in Summer kellemes kis két részes OVA, remekül kiegészítette Ryuuya-dono és Kanna történetét, a sorozat számomra így lett teljes(ebb). :)

    Szóval nem volt rossz azért. Nekem nagyon tetszett a main story, s bár vannak dolgok, amiket nem teljesen értettem (idővel remélem felvilágosodok), én megelőlegezek neki egy "nagyon jó" plecsnit. [8/10]
    Ámbár nem ártana ebből is egy nagyobb remake, mint a Kanon-ból. :U

    _________________________________

    Air (Movie):

    Na lássuk... először is, teljesen más volt, mint a sorozat. Itt-ott át is írták a történetet, más rajz, karaktereken is változtattak ezt-azt, de azért a lényeg ugyanaz maradt, annyira nem rugaszkodtak el a main story-tól, viszont erősen arra koncentráltak (a mellékszereplők gyakorlatilag kimaradtak, itt-ott megjelentek 1-1 képkocka erejére, azt annyi). Szerintem a Ryuuya-s jeleneteket is kellő mértékkel adagolták, nem volt sokperces ömlesztett "visszaemlékezés" (ami a sorozatban kicsit hülyén jött ki, kb. mint az Elfen Lied-ben).

    A karakterdizájn is kapásból sokkal barátibb. Nincsenek hörcsögpofaszemű lányok, Yukito szeme látszik, annyira nem idétlen az amúgy ugyanolyan stílusú haja se. Érdekes volt, hogy ugyanazok a szinkronszínészek egészen másképp szerepeltek, s a karakterek személyisége is változott valamicskét. Misuzu pl. nem volt annyira gyerekes, Yukito meg többet nevetett, bolondosabb fazon volt. Ryuuya-sama is teljesen máshogy néz ki (mondjuk nem tudom miért, de előnyére), s így legalább középkori japánnak nézett ki. :D Jahm, és itt valamivel több érzelem lett megmutatva,(kis SPOILER) mármint szerelem terén. (SPOILER END)

    A grafika maga annyira nem nyűgözött le, egész átlagosnak mondható szerintem, de azért szép volt. De gyakran voltak idióta effectek, néha idegesítő félképernyős képváltások, meg sok volt az állókép, ezek rontottak az összképen.

    Aztán sok elem egyáltalán nem volt megmagyarázva (ami a sorozatban viszont igen), néha olyan ugrások voltak, amiket ha nem láttam volna a sorozatot, nem feltétlen értettem volna tisztán. (A holló még annyira se lett megmagyarázva, mint a sorozatban, csak volt, azt kész.) De azért egész ügyesen "összevagdosták" a sztorit, néhány dologtól eltekintve akár a sorozat nélkül is teljesen élvezhető lehet, szóval érdemes megnézni ezt IS. A sorozatot vétek lenne azért kihagyni, azért szerintem az sokkal jobban sikerült. Azért engem a filmnek is sikerült elérzékenyítenie. :') Torokgombóc FTW! (Azért ezek a japók tényleg tudnak...) [7/10]

    Misuzu

    Ugye, hogy más? :K

    ~Gao.

    [ Szerkesztve ]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz Archanon #7970 üzenetére

    Bah, lejárt az időlimit:

    "...azért érdemes volt meglesni EZT is." << a movie-t.
    Így kicsit más értelmet nyer a mondat. :)

    [ Szerkesztve ]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz Psych0 #7972 üzenetére

    Ahhoz képest elég érthetően összefoglaltad néhány mondatban. :)
    Spoiler:
    No, így a legtöbb kérdésemre választ kaptam, és azért érthetőbb ez a Misuzu "másik fele" dolog is. Igazából a vallásba egyáltalán nem próbáltam meg belegondolni... érdekes ez a buddhizmus, de jahm, így értelmet nyert az egész. Tetszik. :D

    [ Szerkesztve ]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz #59620352 #7978 üzenetére

    Nem rossz (az idétlenül sikeredett fanservice-t leszámítva), csak a történet valahol 10%-nál megakadt (?). Jöhetne már a második évad, kíváncsi vagyok mit fognak kihozni ebből az egészből. :U

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz #59620352 #7981 üzenetére

    Őszintén, te mi alapján pontozol? :DDD Van egyáltalán bármilyen egyéb szempont azon kívül, hogy "nagyon tetszett"? Nem került be a kedvenceid közé, de azért max. pontszám... kicsit abszurd. :U Nem vágom az összefüggést.
    [Nem kötekedni akarok, pusztán kíváncsi vagyok. :) ]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz Nova96 #7983 üzenetére

    Első 5 perc alapján azt mondani, hogy "nem kötött le"... :U

    #F34R: (vigyázat, mellviselkedésspoiler)[link]; és [link]. ;]

    ___________________

    Yumekui Merry:

    No a hétvégi "termés" egy kicsit gyengére sikeredett. Érdekesen indult, aztán ellaposodott, majd ismét felkeltette valamennyire az érdeklődésemet, erre vége lett. Volt egy aprócska dráma, kis izgalom, akció, csöppnyi vígjáték ugye, de mindegyikből csak egy kis ízelítő féleséget kaptam. A poénok többsége erőltetett volt (ha egyáltalán voltak), kevésszer sikerült úgy igazán jót nevetnem. Az akciójelenetek is eléggé semmilyenek, talán csak az utolsó részben volt valami említésre méltó. A történet egész jó (inkább az alapsztori), azonban a megvalósítás szerintem elég gyenge lett: felvezették a sztorit, aztán bumm. Ráadásul a befejezés elég idiótán le van csapva, semmi érdemleges nem derül ki végül - bár a sztori manga formájában még javában folyik, de valami értelmesebb "lezárást" is csinálhattak volna.

    Nagyon kiált egy második évadért, mert egyelőre eléggé olyan, mintha a Naruto-ból megnéztem volna az első 20 részt (és még az is izgalmasabb volt). Sőt, sokkal inkább hasonlítanám a 13 részes Hellsing sorozathoz, csak annál valamivel unalmasabb. Ez is olyan, mintha legalább a fele valami gyengébb fillerből állna.

    A rajz annyira nem tetszett, elég elnagyolt volt a környezet, a karakterdizájn is fura (a szereplők zöme kancsal), de nem kifejezetten rossz, még nem bántotta a szemem. Az OP és az ED zene úgy vélem nem sikerült túl jóra, nekem nagyon semmilyenek. De amit nagyon sajnálok, hogy az egész soundtrack is nagyon semmitmondó volt. Hiába a hegedű, zongora, egyszerűen... eh. Nem illett alá.

    Összességében a sok hiba ellenére nem volt olyan rossz, felkeltette az érdeklődésemet, de azért kíváncsi vagyok majd mit hoznak ki a sztoriból (ha lesz 2nd sn), egy normális folytatás még megmentheti. [6/10]

    [ Szerkesztve ]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz Máté94 #7986 üzenetére

    Az OP zenéje nekem nem jött be, a grafikai megvalósítás viszont nem volt rossz.
    Az OST meg... Sokkal inkább a jelenetek zeneválasztásával volt gondom, mint magával a dallamokkal (bár a legtöbb eléggé idegesítőre sikeredett, de ez érthető is). Talán a main theme volt az, ami úgy kiemelkedett a többi közül.

    [ Szerkesztve ]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz Máté94 #7989 üzenetére

    Őőő, ezt még az előző (#7985) hozzászólásomra?
    Egyébként meg ízlések és pofonok különbözőek. :P

    #viktor900: Otaku... hagyjuk már. :D
    Pedig shoujo és yosei műfajból egyaránt tudnék én tényleg jókat mondani neked. :U

    mod:
    "Túl jószívű vagyok"

    Valóban. Én általában több szempont alapján pontozok (sztori, art, hang/zene, karakterek, mennyire élveztem), s ezeket átlagolom a végén, s kijön a végleges pontszám.
    De ha meg kéne nevezni a pontokat, a MAL pontrendszere tökéletesen megfelel az általam elképzelteknek.
    10/10 - mestermunka....
    9/10 - Great - nagyon nagyon nagyon jó!!
    8/10 - Nagyon jó
    7/10 - "Good" - hmm, jó!
    6/10 - "Fine" - háát, jó
    5/10 - Átlagos
    4/10 - Rossz
    3/10 - Nagyon rossz
    2/10 - Szörnyű
    1/10 - Nézhetetlen

    [ Szerkesztve ]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz #59620352 #7992 üzenetére

    Ajánlom figyelmedbe: Higashi no Eden + movie 1 - 2. Josei, és mégis nagyon jó. :K

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    Steamboy (Gőzfiú):

    No, ez aztán rendkívül látványos egy animeféleség film volt. :Y Dirr-durr, itt robban-ott robban, brutális grafika, a rajz maga is nagyon szép részletes, az animáció meg szintén nem egy utolsó izé. Először nem is akartam elhinni, hogy animét nézek. Tehát látványból nincs panasz. Viszont sajnos a szereplők és a történet már nem volt ennyire kidolgozott. Kicsit vontatottnak éreztem néha, itt-ott könnyen kiszámítható volt (mondjuk esett néhány jobb fordulat), meg gyorsan is lett vége, de legalább szépen le lett zárva. Úgy igazán hű de komoly sztorija egyébként sincs, akár gyerekmesének is elmegy. Jah, és magyar szinkronnal néztem, ami mellesleg szerintem nagyon jól sikerült az átlaghoz képest is, meg úgy egyébként. No persze azért nem ér fel egy Gyűrűk ura szinkronhoz, de csupa híres és JÓ szinkronszínészt összerámoltak 1 helyre, és ahogy hallom, a rendezéssel foglalkoztak. Jó volt. Na. Bár még egyszer biztos nem állnék neki. :DDD [7/10]

    Volt egy "szép", szembetűnő építészettörténelmi baki... a londoni Tower híd mi a rákot keresett ott ~30 évvel a megépítése előtt? Jó, steampunk, fantasy, alter történelem, oké, elnézem. :DDD Amúgy ez olyan igazi steampunk. Maga a műfaj is az, valamint a srác apja is amolyan valódi punknak néz ki, mellesleg Mr. Steam. ;] Tripla steam effektus: Steamboy; steampunk; Steam-family.

    [ Szerkesztve ]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz hoffman_ #8008 üzenetére

    Akkor már nincs sok belőle. :DDD
    Szamurájos témából én az utóbbi napokban a Samurai 7 című valamit vettem elő. Eddig érdekes. 7 részen túl vagyok... fura, nem a megszokott "anime", de tetszik, nem rossz ez se. Bár nem haladok vele túl gyorsan (napi 1, esetleg 2 rész), ez az adagolás tökéletes. Majd néhány nap múlva ebből is írok egy "ismertetőt", ha érdemes lesz rá, aztán felveheted a listádba ha ennyire érdekelnek a kardok. :)) Addig is...

    MÁS

    __________________________

    Freezing:

    Volt itt minden. 12 részben lányok hadserege, néhány hapsiféleség, rakás (!!!) ecchi, akció, és erőszakból sem volt hiány.

    De elmennek a fenébe, miféle tökéletes világ ez? Kulacsok gyülekezete. A legkisebb mell 80-90-es LEGALÁBB... :DDD LoL. Az ideális (már akinek) méretek egy kupacban. De itt legalább volt egy egészségesebb határ, és nem estek annyira a ló túlsó oldalára, mint pl. a Bleach-ben. Viszont kár, hogy megpróbálták ezt is az értelmetlen és láma fanservice-al eladni. Bár mégis egészen más kategória, mint pl. a Highschool of the Dead féle mellattrakciók, nem annyira láma és szánalmas, csak hát vicces, hogy itt meg nem képesek olyan "ruhát" hordani a lányok, ami nem bomlik szét - mellkas tájékán természetesen - attól, hogy "hozzáérnek"... gyenge a technológia. Az erőszakot meg talán azért tartom túlzottnak, mert nem Alucard írtja a zombikat és a vámpírokat vért fröcsögtetve szerteszéjjel. ;] Meg mert a (mellék)szereplők 60%-a egy agresszív állat majdnem végig.

    Úgy egyébként tetszett a történet, az akció jó kis adrenalinbomba, látványos harcok (csak ez a nem kevés ecchivel keverés ez... nem passzol), kedvelhető karakterek, a rajz is szép, nagyon jó zene (illik alá, bár nem világmegváltó). A befejezés tetszett, viszont nincs még befejezve, nagyon kéne a folytatás, mert rakás dolog nincs megmagyarázva - talán nem véletlenül, de akkor tényleg legyen második évad. De sajnos az sem most lesz, lévén 2011-es sorozatról van szó.

    Különben lehetséges, hogy csak nekem volt deja vu érzésem? Nagyon Evangelion copy-nak tűnik az alapsztori, csak egyelőre nem annyira elvont, sokkal egyszerűbb annál. Aki látta mind a kettőt, szerintem tudja mikre gondolok. :U

    Azért ez olyan, aminek úgy tényleg szívesen megnézném az esedékes második évadját... Jó volt, tényleg, de nálam a fentiek miatt nem fér bele a 'nagyon jó' kategóriába. Részemről [7/10].

    Mellesleg Stellizer el Bridget... őt nagyon eltalálták. :)) Kedvenc. Jah, és Mamiko Noto szinkronjával, aki az Ichigo Mashimaro-ban Ana-chan hangját adja. Ez a hang... ááh. :K

    [ Szerkesztve ]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz hoffman_ #8019 üzenetére

    És akkor majd csak most jön a java (meg vagy 40 epizódnyi filler ;] ).

    Most is vége lett a legutóbbi filler szezonnak, végre folytatják a main storyt. Érdekesen indul (jó értelemben, bár van egy két "változás" ami zavar). :U

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz Darth_Revan #8022 üzenetére

    Azért kíváncsi leszek mit hoznak ki ebből az egészből... mangát nem olvasom, így ez nekem totál új dolog.

    (Bleach 300+ ep.) SPOILER
    Jahm, Karin-ék elég sokat nőttek, de ennyi idő elteltével kellett is. Ami még szembetűnőbb, az Orihime volt... neeee.... lassan már Rangiku version 2. :((( Eh, a Bleach is új korszakot nyit.
    SPOILER END

    Egyébként maga a rajzstílus is elég sokat változott így a ~300+ rész alatt. Elején pl. nagyon otromba volt, nem is tetszett. :DDD
    pl. Ichigo: v1; v2; v3. V2-nél megállhatott volna a fejlődés, most már túl nyúltpofájú szegény. Jó... "felnőtt" a gyerek. :DDD

    #hoffman_ : Látod, én ezért nem nézem meg az OP/ED-ket, csak évad/szezonzárások után, máskülönben agyonspoilereztetem a fejem. Tudod, én szeretek meglepődni a dolgokon. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz hoffman_ #8025 üzenetére

    Sok bizony. Én azt szoktam (minden anime esetében), hogy elindítom, meghallgatom a számot (jó-e, ha jó, akkor többször is a részek elején), utána nézem az anime-t magát. Az OP és ED animációját mindig a legvégére hagyom. Nem minden esetben vannak telitömve spoilerrel, de általában igen, így leszoktam róla.

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz hoffman_ #8034 üzenetére

    Megelőztek. De igen, az US-es változatot ajánlanám én is. :K 720p, igényes felirat, szembarát dizájnnal (na nem mintha azt nem lehetne megváltoztatni, csak az pepecselés lenne).

    Húgom most végzett a 311. résszel és "szomorú", hogy filleráradat jön. De azért még tartja a "majdnem Bleach-maratont". :DDD Habár már nem sokáig, lassan eljön az idő, mikor neki is várnia kell majd a heti 1 részre. Muhhahaha!! ;]

    _______________

    "Alkalmi" sorozatnak (nem tervezek belőle maratont) elkezdtem a One Piece-t, egy újabb neverending shounen darabot. 2 részen túl, eddig nem rossz. Nagyon kíváncsi vagyok, elvégre top 100-as a MAL-on. Vajon képes lesz-e humorban elverni a Fairy Tail-t? :U Vagy történetben a Naruto-t, vagy esetleg a Bleach-et?... "Néhány" évad múlva kiderül. :DDD

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz hoffman_ #8039 üzenetére

    Ugye-ugye. :P De videó nekik is csak 215-től van letölthető.

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz hoffman_ #8041 üzenetére

    Nincs NCore accom. :DDD

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz phanzetomox #8044 üzenetére

    De most guro zombis sztoritól mi mást várjon az ember? ;]
    (Ezen "bőgni"? És még érzékenynek hittem magamat... :DDD )

    #hoffman_: :C

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    Samurai 7:

    "Lassan", de biztosan, végeztem ezzel is.
    No, hát ez érdekes volt, nem volt rossz, de nem is egy kimondottan nagy durranás. Valami sci-fi edo keverék, rakás repkedő és lebegő szamurájjal, gépekkel, "csöppnyi" csípős humorral, drámával, sok akcióval, de igazán nem ugrott ki semmiből. A történet tetszett, viszont eleve nehezen indult be, és itt-ott kicsit el is laposodott, de azért végig fenntartotta az érdeklődésemet. A karakterek többsége szimpatikus volt, különösen Kikuchiyo. :DDD Viszont páran rendkívül idegesítettek. A zene meg... hmm, a legtöbb nagyon (!) tetszett, megvolt az edo japán hangulat. :K Ami még szintén nagyon bejött, az a rajz volt - már amikor nem elnagyolt placsmagból álltak a figurák, vagy épp nem CG animáció volt. Ez utóbbi nagyon elütött a rajztól, nem jött be. Amúgy szeretem ezt a rajzstílust, noha néhány szereplő különösen rondára sikeredett (de azoknak olyan pofázmány is kellett), egész emberi fejeket sikerült "összeszedni", nem volt klónhadsereg. :P A harcok látványosak voltak ugyan, de számomra vicces volt pl. az, hogy az ~1 méteres katanával a szamurájok nyílegyenesen lazán átvágnak 1 pillanat alatt 10 méter tömör acélt... najólvan. Olyan irreális dolgokat műveltek "néha", hogy csak lestem. :U Talán kicsit hatásvadász... mindenesetre biztos sokan vannak, akiknek ez bejön, végül is, ez is egyfajta stílus az animékben.

    Ehm, eléggé felemásan érzem most magam. Tetszett, megérte megnézni, de lehetett volna jobb is. [7/10]
    [Bár meglehet, hogy most így éjnek idején túlpontozom...]

    Egyébként ez valami régebbi japó filmnek a feldolgozása, ahhoz sajnos nem volt még szerencsém, de ezek után lehet, hogy majd meglesem.

    [ Szerkesztve ]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz 004 #8048 üzenetére

    Természetesen meg fogom nézni, tudtam is a címét, csak lusta voltam leírni. :DDD Robotokat meg nem is gondoltam bele, eleve elég régi film... csak gondolom az alapötlet hasonló. Meg a sok amerikai és gagyi európai film után ellátogatnék a távol-keleti filmvilágba is (no persze Jackie Chan filmeji eddig is voltak ;] ).

    A hét mesterlövész? Rémlik valami... talán kicsinek láttam. O.o

    [ Szerkesztve ]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    Appleseed Ex Machina:

    Na, ez nem volt rossz, sőt, merem állítani, hogy sokkal jobban sikerült az "elődnél" (Appleseed - 2004), nem csak grafikailag (ez evidens), de sztoriban, és kidolgozottságban is. Az animáció természetesen sokkal kifinomultabb (már a Vexille szintjét hozta, viszont mimikában azt széjjelverte, itt végre voltak érzelmek!!!), látványosabb volt, ellenben a zene maradt a régi gagyi tuctuc, vagy irritáló visítóhörgős "rock". Na ez nem tetszett. Mondjuk a szimfonikusabb számok jók voltak, viszont amikor szintúgy előjött a gáz csörömpölés (főleg az elején) hajjaj... A karakterábrázolás a grafikával együtt változott valamicskét, mindenkinek előnyére, most már nem tűnt apró mozgó műanyagbábuknak az emberek többsége.

    Angol szinkronnal néztem... és... Emberek, most komolyan, messze a legjobb angol szinkron animéhez, amivel eddig találkoztam. :Y Gyakran szedtem le dualdub-os változatokat, mindig bele-bele hallgattam a szinkronokba, hátha jók, aztán mégse, szinte mind gáz volt. Ez a Hellsing Ultimate szinkronját - amit eddig a legigényesebbnek tartottam - is kenterbe veri, ez nagyon jó. Nincs gagyi hatása egy kicsit sem, jó a színészi játék, minden. Természetesen nem Blizzard Cinematics szintű szinkront kell elképzelni, alapból nem olyan a sztori, hogy monumentálisan beszéljen benne mindenki. De egy igényes CoD szinkronhoz simán lehetne hasonlítani, már ami a katonákat illeti. :DDD Vicces volt, amikor összehasonlítottam az elején a katonák hangját, japán vs. angol. Japánul elég vicces (és semmilyen) volt a tipikus "amcsi tengerészgyalogos kiabálással" szemben. Sebaj, így is el tudtam képzelni a szereplőket, mint japánok, elvégre az amcsi filmeket is többnyire magyarul nézem, azt mégse hiszem őket honfitársaknak. :))

    No, szóval, Appleseed Ex Machina: [7/10].

    Hmm-hmm... Egyre jobban tetszik az Appleseed világa. Nagyon jó alapötlet, csak szerintem rohadtul kiaknázatlan. Kíváncsi leszek a "hamarosan" induló sorozatra, ami elvileg majd továbbviszi a történetet - szintén ezzel a CG technológiával.

    _____________

    #hoffman_ : Klatty. :) Jól látod.
    Amúgy én is széjjelhallgattam már kb. a 70% Bleach OST-t. :DDD Az új zenék se tűnnek rossznak (ep. ~340+), csak nem nagyon maradtak meg bennem így első hallásra... kíváncsi leszek mi lesz még. :U Tiszta jó, hogy bepörgött a sztori, végre bennem van az érzés, hogy >várjam< a következő részt. :))

    Más: Fairy Tail eseményei is kezdenek bedurvulni, végre ismét a fő-fő-főszál dolgozik - amiből egyébként alig-alig tudtunk eddig meg valamit. 101. rész. :Y :R Mi lesz itt...

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz #59620352 #8056 üzenetére

    K-ON! hentai, banyek...... :((( :W
    Noooooormális?!!... :((

    -.-'

    Szerintem K-ON! egyáltalán nem unalmas, messze az egyik legjobb slice of life vígjáték. És bár a második évadban sok a filler, szerintem hozzák a szintet. No persze kinek mi. Mondjuk tény, hogy eleve nincs olyan hű de eget verő története, de ilyen az Ichigo Mashimaro is, mégis nagyon jó... apropó.

    _____________________

    Ichigo Mashimaro (+ Episode 0; OVA1-2-3)

    A napokban valamikor sikerrel befejeztem a sorozatot, meg ma végeztem az első OVA szakasszal. Az Encore-hoz még nincs felirat, így azt még megvárom.

    Kőkemény moe-moe áradat ez is, de most már nem merném összehasonlítani a K-ON!-nal, egészen más kategória. Habár ebben még annyi "főszál" sincs, mint a K-ON!-ban, de egye fene. A poénok is teljesen másképp ütöttek. Volt mikor nagyon felnevettem, sőt, olykor az asztal alá sírtam magam (főleg az utolsó részekben), de többnyire "csak" megmosolyogtató. :C Erről igazán nem is tudok sokkal többet írni... a rajzstílus, zene bejött (az OP a best), karakterekből mindegyik nagyon jó volt. Miu konkrétan kiborító, Sasazuka meg.... :DDD Az összes kedvenc amúgy. Viszont sajnálom, hogy nem igazán erőltették meg magukat történet terén - bár a mangát nem ismerem, és nem tudom, az Encore OVA meddig viszi tovább a sztorit, és hogy van-e kilátásban második évad az animének, de simán jöhetne. [8/10]

    "Egyszerűen édes." - by [oWn]f4te. :K

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz #59620352 #8058 üzenetére

    Szánalmas, az. Hagyjuk.
    Most még "meglepődtem", de legközelebb már nem valószínű, hogy meg fogok az ilyenen hökkenni. Kénytelen leszek belenyugodni, hogy eleve mindenből (még a kedvenceimből is) hentait csinál a sok perverz nem normális állat otaku amarra Japánban. Véletlenül se tudnának kitalálni mondjuk saját szereplőket... -.-' Belegondolni is rossz, hogy az ilyenek miket gondolhatnak, miközben pölö K-ON!-t néznek, (vagy bármi más nem erotika irányultságú anime-t), és közben csorgatják a nyálukat a rajzfilmfigurákra...

    Még jó, hogy alapból kerülöm a műfajt.

    Egyéni, szubjektív vélemény.

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz Máté94 #8060 üzenetére

    Csak pont az a helyzet, hogy én alapból nem fantáziálgatok ilyenekről. Rajzfilm.

    Felfogás kérdése. :U

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz phanzetomox #8063 üzenetére

    +1. :DDD

    #viktor900: Ilyen lányok maximum Japánban élnek, ha egyáltalán léteznek. Ott lehet, már alapból így viselkednek az emberek, valószínűleg azért is "vált" általánossá a mangákban a női szereplők személyisége (no meg a hapsiké is... sok az "uh-uooaah" nyomi ;] ).

    #[oWn]f4te: .......... :DDD A kor az egy dolog, de pont a K-ON! egy közel nem ilyen beállítottságú sorozat, és a szereplők sem úgy vannak beállítva, azért is sikerült meglepődnöm azon, hogy ezt is képesek voltak eldeformálni. -.-'

    Jahm, és nekem hype-tól függetlenül is nagyon tetszik. :))

    _______________________

    Video Girl Ai (Den`ei Shoujo):

    Hááát, voltak itt érdekes hajak, hangeffectek (ezek olyan Sailor Moon-osak :DDD ), de hát '92-es darabról van szó. A lányok "magashajától" eltekintve (bár az se volt zavaró) karakterdizájn nekem kifejezetten tetszett, főleg a szemek. Amúgy meg egy kicsit sci-fi szerű aranyos love story, kevéske drámával és humorral megfűszerezve. Talán a Chobits-hoz tudnám hasonlítani, csak ez rövidebb annál. A végét kifogásolom, de csak mert szerintem túl gyorsan vége lett (egy +5 percnyi lezárást azért hiányoltam, mondjuk azért így is tetszett), aztán se kép, se hang. [7/10]

    Aki nem látta, és szereti az igényesebb romantikát, mindenképpen tegyen vele egy próbát, megéri. :K Én betettem a mangát is az elolvasandók közé. Az se hosszú, és állítólag az anime vége el is tért tőle.

    [ Szerkesztve ]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz hoffman_ #8068 üzenetére

    Ami filler szakasz jön most neked, az nem rossz. Kár, hogy az is "alternatív világ", vagy mi, mint a Rurichiyo-s részek. De attól függetlenül a jelenlegi 4 nagyobb filler-áradatból nálam a második helyen áll. (Az első a legutóbbi. :) )

    #viktor900: Hát szíved rajta, Hazaáruló-kun. ;] (nem ám.. :) )

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz bozont #8078 üzenetére

    Én azért gondolkozom. :DDD

    Ez valóban nagyon jó ajánlat. Fent van a megnézendők listáján már jó ideje, a napokban gondoltam is rá, hogy megnézzem végre.

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz Darth_Revan #8080 üzenetére

    Info. De van személyes átvételre is lehetőség, ha úgy jobban megéri, és van rá ideje az embernek.

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz bandiras2 #8083 üzenetére

    Tőle még csak a School Days kritikát láttam, az nagyon övön aluli volt. :DDD
    Viszont Onegai-al kapcsolatban sok mindenben egyet értek vele, nekem is megfogalmazódtak hasonló kérdések a fejemben mikor néztem és 7 pontnál nálam is megállt a "tudomány". :)

    [ Szerkesztve ]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz #59620352 #8085 üzenetére

    wtf? :F

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz Móci #8087 üzenetére

    Én inkább megvárom, míg leadják az összes részt. Addig is van sok más. :)

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz Máté94 #8095 üzenetére

    Azért a "hamarosan" az egy kicsit messze van még, nem? :P

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz Crystalheart #8106 üzenetére

    Végre valaki... :R

    #Psych0: Már régebben is hallottam róla, de úgy egy hónapja lett nekem is ténylegesen ajánlva, állítólag tényleg nagyon jó. A belőle készült filmsorozatot ezért sem kezdtem el még, mert először könyvben szeretnék vele megismerkedni. Viszont még van pár olvasmány, ami prioritási szempontból nálam előnyben részesül. :)

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz phanzetomox #8110 üzenetére

    MondoCON (már ha képes vagy elviselni az ottani átlag színvonalat ;] ).

    :DDD

    _____________

    sola + Specials:

    A hétvégén végeztem a sorozattal, ma meg megnéztem mellé a két special epizódot. Hmm, tetszett. Az elején azt hittem, hogy ez is valami romantikus dráma lesz, de szerintem sokkal több volt annál. A vége felé kissé zavarossá váltak a dolgok (talán az idiótán fél perces darabokban adagolt flashback-ek miatt), néha már nehezen is tudtam követni, később azonban minden (nagyon szép) értelmet nyert. Kicsit lassú tempó jellemzi, de nem igazán vett el az élvezeti értékéből, nekem tökéletesen megfelelt. Viszont talán kicsit elsietettnek éreztem a lezárást (de azért mégse egy Nausicaa).

    A történet abszolút tetszett, jó volt az alapötlet is. A végével annyira nem vagyok megbékélve, szerintem ütősebbre is sikeredhetett volna. Amúgy az AIR-nél pl. olyan szempontból jobb volt, hogy nem pakolták tele fölösleges elemekkel. No persze közel sem volt annyira megható mint az AIR, vagy a Kanon, de ebben is mély tartalom van.

    A special epizódok igazán nem tettek hozzá a sztorihoz: az első egy kihagyhatatlan ( -.-' ) strandolós epizód volt, ami tetszett, mert tele volt beteg poénnal. A második spec. meg amolyan 0. epizód, de semmiképpen sem kezdeném ezzel, ehhez látni kell előbb a sorozatot is, akkor lesz igazán értelme. Jók voltak levezetésnek.

    A karakterek.. háát... A főszereplő gyerek hála a jó égnek nem volt annyira vérszerencsétlenség, sőt, én bírtam is (egy kicsit). De semmi több.. Aono hideg jelleme annyira nem jött be az elején, bár később ez is értelmet nyert. Yorito barátnője, Mana meg végre nem egy sablon depizős lány volt, aki reménytelenül szerelmes a főszereplőbe. (Örültem is, hogy nem egy sablon háremet nézek.) De számomra ő is tök átlagos volt. Koyori aranyos volt a maga módján. Matsuri meg Mamiko Noto hangjával az abszolút best, egyébként is egy bájos, kedves karakter, hamar sikerült is a szívemhez nőnie, talán ő volt az egyetlen igazán érdekes karakter. :K Takeshi és Mayuko is szimpatikusak lettek a végére, viszont a kapcsolatukat a yakákkal kicsit jobban is kidolgozhatták volna (kevésnek éreztem), ennek ellenére megható volt a történetük. Sae meg szimplán behalás... ez a hanghordozás. :DDD
    Tehát néhány karaktert szerintem eléggé elhanyagoltak, meg lett volna még néhány megválaszolatlan kérdés, ami érdekelt volna.

    (Mini, de nem durva SPOILER: Pl. a kard honnan a rákból van, hogyan került Takeshi-hez, etc... SPOLER END)

    A háttérdalok jóféle drámai hangulatot ébresztettek a zongorával és hegedűvel, aztán az OP és ED se volt utolsó. Ez máris széthallgatásra van ítélve.) Szép rajz jellemzi az animét, tetszetős karakterdizájnnal, különösebb problémám nincs is ezzel. A szemek mérete is még bőven benne volt a tűréshatáromban. :DDD

    Összességében nekem azért nagyon tetszett, csak az "unalmas" karaktereket sajnálom. :) Egyszóval (na jó, 4) lehetett volna jobb is. Érdemes megnézni. [8/10].

    mod: Az utolsó képkocka miatt viszont felment az agyvizem. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz Psych0 #8119 üzenetére

    Azért én kíváncsi lettem volna több részletre, mert így csak amolyan "van neki" cucc, azt találgassak én, vagy tojjam le. Az ilyet nem szeretem. Mindegy, amúgy is csak apróbb hiányosságok voltak, úgy igazán nem bökik a szemem. Jó volt. :K A vége meg...

    #Darth_Revan: Vajon miért is nem lepődöm meg..? :U Amúgy még jó, hogy időben megakadt a szemed azon a bizonyos érdekes dolgon.

    #[oWn]f4te: PrintScreen, úgy biztos működni fog - bár macerásabb is. Vagy, másik megoldás a megleséséhez, a user adatlapja:

    " animeaddicts.hu/user.php?userpage.50575 " (a userszám a fontos)

    [ Szerkesztve ]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz phanzetomox #8139 üzenetére

    Szerintem bevezetésnek is gyengusz volt az első évad. :U Remélem a második évaddal valami jó történik, mert ha ismét ilyen se füle, se farka sztorit kapok, aaahj.... Meg remélem nem valami zombiklisé lesz a folyt. :DDD Végül is annyira nem volt rossz, sőt, ha elvonatkoztatok idióta dolgoktól, még azt is mondanám, hogy tetszett. Csak jöjjön már a 2. évad! (A spoilert nem olvastam el, hadd legyen meglepetés minden. :K )

    #hoffman_:
    "Vagy ennyire hülyén van egymás után pakolva, hogy véletlenül se lehessen követni"

    Nekem semmi gondom nem volt a sztori követésével. Ahogy nem a rendes sztori folytatódott, egyből levágtam, hogy filler jön. (Amúgy a fenti link majd biztos segítségedre lesz.) Az OP-ket meg szerintem vagy hülyén vágták össze (abban bízva, hogy az OP-ba bevágott elemeket még leadják a fillerek előtt, csak aztán mégse sikerült), vagy csak szimplán "egyéni fantáziaszülemény", aminek nem muszáj hinni. :)

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz #59620352 #8156 üzenetére

    Nyan Koi! jó volt, (7/10), egy második évad jöhetne majd. Hmm, most úgy is nézed, ha megtalálod hányadik részben és hol bukkan fel (ha felbukkan) Nabeshin, mindenképp szólj!

    Az off meg mehet off-ba, vagy még inkább ide

    _____________________

    Astarotte no Omocha! (+OVA):

    Ja hogy máris fanservice van az elején? Már itt a mélypontról indul? :D Na jó, nem. De az első 10 perc után nem voltam biztos benne, hogy folytatni akarom, elég meredek egy alapkoncepcióval álltak elő. De aztán a kíváncsiság mégis győzött, szerettem volna tudni, mégis mi a rákot lehet ebből még kihozni. És lőn, kellemeset csalódtam, nem mentek el hiperperverzbe. Nem egy nagy durranás, de egy kedves, aranyos, vicces történet, némi ecchivel megfűszerezve (és nem vitték túlzásba, hurrá, bőven elég volt). A zene tetszett, az art is tetszett, hm. Az utolsó előtti részek mondjuk elmentek a sablon fanservice irányba, de egyébként nem zavart. A karakterek közül Naoya volt nagyon irritáló, a többi elment. Könyörgöm... a női szinkronszínészek olcsóbbak Japánban, mint a hapsik? Ilyen nincs... (ja de, sajnos) Naoya szerencsétlen 23 éves, de olyan a hangja, mint akit kiheréltek. :W

    Nálam [7/10] a sorozat, az OVA elment (6/10). Várom a folytatást! :K
    Talán a Rizelmine-hoz tudnám hasonlítani (egy kicsit). Bár azon mondjuk ezerszer többet nevettem...

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz #59620352 #8162 üzenetére

    Nem tudom, még nyár közepe táján láttam. Épp ezért nem emlékszem, hogy Nabeshin miképpen bukkan fel. Elvileg ott is megjelenik néhány képkocka erejéig, ha nem is állandó szereplőként (amúgy a rendező alteregója. :DDD ). (spoiler?) Lehet, hogy a pap öltözött be... nem tudom. Ez hol van pontosan? Meglesném.

    Jahm, és amúgy nem feltétlen így van megrajzolva, ahogy linkeltem, lehet, hogy a Nyan Koi!-hoz hű rajzstílussal (vagy végső esetben sehogyan). A lényeg, hogy egy afros (vagy ha épp nem afroként jelenik meg, mindenesetre egy rikító színű zakós idióta nyakkendővel rendelkező) fazont kell keresni.

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz unclefucka #8165 üzenetére

    Na majd meglesem!
    Beteg ember ez a Watanabe-san ( ;] ). Amit az Excel Saga-ban lerendez........................ uuhh. Na, van még 2 epizód belőle, azokat megnézem (vélhetőleg még ma), aztán majd bővebben írok róla. :DDD

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz unclefucka #8174 üzenetére

    Hmm, akkor jó lesz ez majd ömlesztve, mikor leadták az összes részt. :U :DDD

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    Kaibutsu Oujo (+Special):

    Na, majd' másfél hónap alatt csak sikerült végigszenvednem. Hááát... hát. Unalmas volt. Nem igazán szoktam félbehagyni egy már elkezdett sorozatot, így mikor nem jött be az első 5 rész után, mégiscsak megnézegettem néhanapján 1-1 epizódot. Egy hónap alatt sikerült is eljutnom az első feléig, de valahogy még mindig nem tudott megfogni. Gyakorlatilag nem történt semmi benne. Néha vicces volt, máskor viszont majdnem belefulladt a saját történettelenségébe. Nagyon ritkán történt valami, ami egy kicsit is előrevitte a sztorit. Többnyire csak besétáltak (néha érdekes) karakterek, aztán következő részre el is tűntek. Eh, semmi izgalom... grr. No, aztán az utolsó 1 héten végre rászántam magam: most már tényleg befejezem. Napi 2-3 rész, vége is lett. Vicces, hogy az utolsó néhány részben történik meg az, amit úgy a 10. rész környékére tennék, hogy a második felében folytatódjon a sztori, végül lezáródjon. Így viszont elég érdekes lett... pont mikor elkezdett volna érdekelni, vége lett. Utálom az ilyet. :W

    Karakterek szempontjából is fura volt. Karakterfejlődés gyakorlatilag 0%. Talán Reiri és Riza valamit fejlődött a végére, de azt se "látványosan". No meg talán Hime, de mire vele is történt valami, vége lett az egésznek. Földbe döngölni valóan szerencsétlen és idegesítő NŐHANGÚ (nagyon hallatszik) főszereplő gyerek: 187%. (Most kajak ez viszi a pálmát... mármint nevezett, Hiro. Banyek, ezt komolyan gondolták...??! Ez már gáz... na erre kőkeményen igaz, hogy "sodródott az árral", ja és közben vonyított megállás nélkül.) Számomra egyedül Flandre ("Fugaaa...!" :C), és Sawawa voltak érdekesek, mondjuk értük megérte megnézni a sorozatot. :DDD

    Nem mondom, hogy nem voltak vicces pillanatai, sőt, volt mikor kifejezetten izgalmas is volt, de összességében... Most komolyan, egy ilyen képből nem valami ilyesmire asszociálna az ember?
    >>>
    Főleg, hogy műfajilag elvileg horror is van benne (nyomokban néhány rész talán tartalmazott ilyen elemeket). Ja, hogy a manga egészen más (és a véres-láncűrészes kép is onnan van)... oké. De azért az anime változatban is lehetett volna több vér, mondjuk mozgalmasabb akciók, no meg valami értelmesebb történet. Talán feldobta volna. Az alapötlet nem is lenne rossz, de a sztori fene mód kidolgozatlan és semmilyen, a karakterek szintúgy. Zene.. elment. Az OP is tetszik, de az ED egyszerűen halálos. :C Art? Különösebb bajom nincs vele, az animáció viszont elég egyszerűre sikeredett, főleg a harcoknál. A hangulat se lenne rossz (hangok is pl. teljesen rendben vannak), főleg ha történt is volna valami igazán említésre méltó, és a részek között több kapcsolat lenne. :DDD

    No, hát nálam Sawawa és Flandre "akciói" mentik meg az egészet, meg néha azért Hiro szerencsétlenkedései, Hime, Reiri, vagy épp Riza beszólásai is megnevettettek. Ez amolyan... se nem nagyon rossz, de nem is túl jó kategória. Talán inkább jó, mint rossz, még ha unalmas is volt. Részemről: [6/10].

    Folytatásról hallott valaki? Mert a 24+1+1 rész ellenére nincs befejezve.

    [ Szerkesztve ]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz Móci #8179 üzenetére

    US oldalán az OVA-k közül csak 2-höz van még felirat, így el se kezdtem. Meg láttam, hogy valami rövidebb alter verzió. Gondolom a "rendes" sorozatot akkor már nem is fogják folytatni...?

    A Lotte OVA-t én megnéztem a "troll csapat" jóvoltából, és különösebb kivetnivaló nincs szerintem a munkájukban. De azért fordítsd le te is, hogy teljes legyen a munkád! :DDD

    #Máté94: Az a rész pl. tényleg érdekesre sikerült, kár, hogy végül nem sok értelme lett a történet szempontjából annak se. Csak a spec. epizódban volt rá utalás.

    #[oWn]f4te: Ez az Aishiteruze Baby a leírásod alapján tetszetős. Néha érdemes is betennem néhány shoujo-t a sok perverz állatság, vagy épp dráma közé. :U Betettem a megnézendőkbe. Seitokai Yakuindomo... asszem még egy kicsit hanyagolom. :DDD De azért a listán van, szeretek röhögni.

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    Excel Saga:

    Megnéztem...... 2 és fél hét kellett a teljes sorozat megnézéséhez. De asszem most is beállt a totális agyhalál, főleg az utolsó rész hatványozott ökörségei miatt. Dupla agyhalál... DOUBLE SHOCK!!! NOOOOOOOOOOO!!!! :Y

    Uuuhhh... na. Ez biztos sok lett volna 1 vagy 2 napra. :DDD Én szeretem a fárasztó vicceket (sőt, ez az életenergia forrásom), de ez a szint már néha sok volt (de persze ez jóóó!). Zsinórban 2 részt nem is bírtam megnézni, csak valami más közbeiktatásával, mert egyébként a második részre kialakuló agyhalál miatt nem bírtam volna értékelni az epizódot. :DDD Azt hiszem megvan a trónkövetelő az őrült vígjátékok kategóriában. Dokuro-chan? Menjetek már... To Love-Ru? Hmm, alakul. :DDD A kettőt keverjük össze (mármint hülyeség szinten, amúgy nem egy kategóriák vele), és megkapjuk ezt a kotyvalékot! Gyaaahh.. beteg.

    Nagyon jó zenék, elmebeteg rajz (ami meglepően szép is, ha épp nem elnagyoltak és deformáltak a karakterek), az összes szereplő EPIC!, idióta sztori, szenzációsan beteg társadalom-, manga- és animekritika, valamint paródia. Kár, hogy valószínűleg volt sok olyan utalás, amit nem feltétlenül értettem úgy, ahogy kellett volna, és ezért nem tudtam megfelelően értékelni - természetesen így is vicces volt. Mindenesetre tényleg olyanoknak ajánlott a megnézése, akik otthon érzik magukat az anime-világban (máskülönben csak egy zagyva agymenést kapnak - no nem mintha nem lenne az amúgy is -, aminek nincs értelme... pedig pont ellenkezőleg!), és szeretik az agyrohasztóan fájdalmas poénáradatot. Szvsz, kihagyhatatlan, aki még nem látta, annak kötelező!

    Minden rész kemény állatság, rendre padlóra küldtek. Az OP, és különösen az ED fergetegesre sikerültek! :C "Auu-auuuu, au-au-auuuuuu...." - hát... au. Valahányszor végignéztem, majd' megszakadt a szívem, és közben sírtam a röhögéstől... Ötletes. :)

    Nabeshin... Pedro... Rikdo Koshi. Hyatt, Excel, Ilpalazzo-sama, Menchi, az a 3 idióta (Sumiyoshi, Iwata, de főleg Watanabe), Makrokozmosz, és a többi és a többi... uram irgalmazz! Animén eddig így és ennyit még nem röhögtem. Ráadást Excel hadarásai miatt folyton a space-t nyomkodtam (egek, ezt szinkronizálni...! Vajon milyen lehetett a stúdióban?), ha épp nem a röhögés miatt kellett szüneteltetnem a lejátszást.

    Ez egy állat.

    Nabeshin, alias Watanabe Shinichi

    ~Puchuuu

    ___________________________

    #Darth_Revan: Ja, hogy már kettő is van. Nembaj, amelyikhez nekem volt szerencsém (meg nem mondom már, honnan szedtem le), nem volt rossz szerintem. Legalábbis nem volt teli értelmetlen mondatokkal...

    [ Szerkesztve ]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz Archanon #8195 üzenetére

    Ilyen nincs, és nem írok pontszámot??! :DDD (lejárt a szerk...)
    [9/10] << hülye vígjáték kategóriában simán túllépi a "nagyon jó" címkét, még ha a sztorija nem is annyira kiemelkedő.

    Ezek után kíváncsi vagyok, hogy a Puni Puni Poemy mivel szolgál majd. ;]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz bandiras2 #8197 üzenetére

    Annál konkrétan lefordultam a székről az ágyamra és vagy 3 percig sírtam a röhögéstől. Váratlanul ért.

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz #59620352 #8199 üzenetére

    Sokak szerint a L'art pour L'art, a Holló színház, (egyszerűen nem bírják az abszurd humort, vagy nem értik, ezért nem is röhögnek rajta, értelmetlen kakinak titulálják) sőt, a Markos-Nádas páros sem annyira, vagy egyáltalán nem vicces. Van aki nem bírja az agymenést, és inkább a helyzetkomikumokat (pl.) komálja. Van aki mindkettőt. És olyan is létezik, aki mindenféle baromságot imád... erre jó példa vagyok én. :DDD Szóval megnézem. Egy 2 részes OVA nem a világ vége, még ha rossz is - bár ezt erősen kétlem.

    Egyébként ha én kezdőként néztem volna meg az Excel Saga-t is pl., valószínűleg nem tetszett volna annyira, mint így. Sőt... kb. a 80%-át nem tudtam volna értékelni, az biztos.

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz Synthwave #8200 üzenetére

    Asszem lassan most már nekem is meg kéne néznem, annyian imádjátok. :U De még mindig nem vettem rá magam a Terminátorokra, így meg nem akarok nekiállni.

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    Puni Puni Poemi:

    Na, megnéztem ezt az Excel Saga-hoz részben kapcsolódó szösszenetet. Jó ég! :Y

    Az Excel Saga-nak a nyomába se ér... De azért tetszett! :C Az előbbivel ellentétben ez már olyan szinten tömény agymenés a hetvenkilencezer-nyolcvanegyedikre emelve, hogy... ehj. Így már majdnem hogy élvezhetetlen!! Tehát egyet kell értenem a korábbi állítással, mi szerint ez tényleg "nem annyira vicces", de csak mert túlságosan is beteg. Voltak benne remek paródia elemek (pl. az egész kapásból kőkemény fanservice/shoujo-ai paródia), meg nagyon fájdalmas poénok is, de a legtöbben én is csak fogtam a fejem kínomban. A viccek többsége szerintem erőltetett, TÉNYLEG értelme nincs izé. Sebaj, fárasztó, agyrohasztó tömegpusztító fegyvernek tökéletes! ;]

    Nabeshin azért ismét ott van a toppon! Sajnáltam is, hogy alig pofátlankodta magát a képernyőre... GDW rulz! Az ő jelenetein legalább jókat lehetett röhögni. :DDD

    [6/10] - azért nem bántam meg, hogy megnéztem, jóféleség volt ez, csak kicsit (nagyon) sok.

    A Dokuro-chanhoz tudnám leginkább hasonlítani (hasonlóan otromba rajzstílussal, kevesebb vérrel, több /direkt értelmetlen/ ecchi-vel), annak se volt több értelme. :DDD Viszont azon jóval többet tudtam röhögni. Valamint, ha az Excel Saga-t mondjuk az első 3 rész alapján kellene megítélnem, még úgy is fényévekkel jobb (viccesebb) lenne ennél. :U Pedig az se piskóta agymenés terén...

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz bozont #8218 üzenetére

    A Perfect Girl Evolution már régebb óta a listán van, de felvettem a másik kettőt is, köszi. De agyamentségek helyett most másokkal szemezgetek, valami lájtosabb vígjáték kellene, de méginkább néhány komolyabb darab. El vagyok látva rendesen, csak válogatnom kell. :)

    Mivel rég néztem fantasy-t, tegnap a Tales of... sorozat első darabjába (Tales of Eternia) kezdtem bele. Hááát... eddig fura, kicsit semmilyen. Mindenesetre ott van a többi is (Tales of Phantasia, Tales of Symphonia, Tales of the Abyss, Tales of Vesperia), állítólag sokkalta jobbak, csak azok előtt azért meg meg akartam nézni a legelsőt is, még ha elvileg szorosan nem is kapcsolódnak egymáshoz.

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz #59620352 #8226 üzenetére

    "...ti olyan 8-9et adnátok rá..."

    Ezt remélem valami kódnyelven írtad, amit nem tudok megfejteni. :) (7...)

    #Crystalheart: +1. :U

    #Móci: Jahm, bírom őket. Csak azért nem is szeretném túlzásba vinni őket, azért az agyrohasztásnak is vannak határai. A könnyedebb vígjátékokat azért jobban csípem, mármint azokat, ahol nincs túladagolva a humor, és valami jóféleséges történet is van hozzá. Mindenesetre eltettem ezt a Ping-pongosat is a listára, a másik már fel van véve egy ideje. (Jó hosszú már ez a Plan to watch listám is... :DDD )

    [ Szerkesztve ]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

Új hozzászólás Aktív témák