Új hozzászólás Aktív témák

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz cattus #30699 üzenetére

    Ez egy kicsit olyan, mint hogy egyesek szerint a magyar filmnek kötelezően balkánszagúnak kellene lennie, mert máshogy nem önazonos - tehát a japán animének is tele kellene lennie "japánosan" naiv/gyermeteg/megkérdőjelezhető/fölöslegesen túlzó/zavaró jegyekkel. Ilyen ez. Pedig vannak animék, amik egészen máshogyan japánok. Példaként a Szentjánosbogarak sírja a helyszínen (és rajzstíluson) túl is hamisítatlanul magán viseli a japán kultúra nyomait, a maga puritán naturalizmusában, és az európaiak számára néha irracionálisnak ható japán gondolkodás bemutatásában, mégis érthető és felérhető, és az egyik legjobb pacifista mű a világon.

    Ha jól sejtem, a FMA-ben, a "japános perspektívából" ábrázolt, epikusnak és egyszerre drámainak célzott momentumok ábrázolása volt számodra igazán szokatlan - javíts ki, ha tévednék -, de tény, hogy az efféle komolyabbnak szánt akciósorozatokban ez egy helyi sablon, olyan, mint az amerikai zászló lobogtatása vagy a családos marine drámája az USA filmekben. (A FMA: BH-ba még csak belenéztem korábban, nem volt még rá időm, így nem tudom egészen kielemezni.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák