Új hozzászólás Aktív témák

  • Hellfrost

    csendes tag

    ''A legjobb dolgokra véletlenül bukkan rá az ember'' -tartja a mondás, ami alighanem igaz lehet, legalábbis most így jártam. Egy videoklipp alapján szemeltem ki magamnak a Bokusatsu Tenshi Dokuro-Chan című sorozatot, és nekiláttam megkeresni, Rátaláltam egy Bakuretsu Tenshi nevű sorozatra, le is szedtem, mikor belenéztem láttam, hogy bizony nem ezt kerestem, a relatív névhasonlóság áldozatául estem, de sebaj, ha már itt van, nem dobjuk ki :D jó darabig csak foglalta a helyet, a Dokuro-chan-t már rég megnéztem, a tévedésnek meg nemrég nekiláttam ma fejeztem be, gyerekek ez komoly mint egy kétoldali tüdőgyulladás!!!

    Bakuretsu Tenshi (Burst Angel)

    Egy igen látványos harci jelenettel indulunk, majd megjelenik egy hétköznapi srác, akinek álma hogy világhírű szakács legyen, és efelé igen jó úton halad. Állásajánlatot kap, egy gyönyörű, de elég titokzatos lánytól, egy kissebb társaságra kellene főznie. Mindegyik nőnemű, és egy kamionban élnek. Amy, a kiskorú számítógépzseni, Meg a nagyszájú, de mégnagyobb szívű utcagyerek, Jo a hallgatag megterlövész, és Sei a vezér mind nagyon jellemző figurák, ők a főszereplők, így utólag belegondolva a srác csak azért kellett, hogy valahogy elkezdjék a sorozatot, alig szerepel valamit, jelentőssége szinte semmi, gyakorlatilag még mellékszereplőnek se nevezném. A lányok egy csapatot alkotnak, különféle küldetéseket teljesítenek, jó darabig ki sem derül, hogy megbízójuk a jó vagy a rosz oldalon áll-e egyáltalán. A csapat tagja még Jango, a háztömb méretű cybot, vam MI-je is, de pilótával Mecha ként is funkcionálhat. Többet nem mondanék, mert ennél a sorozatnál a szokásosnál is fontosabb, hogy magad éld át a történetet. A szokásos sémát felrúgja, bizonyos szereplők részletesebb bemutatására csak az utolsó részekben kerül sor, ez félelmetes hangulatot ad az egésznek. Túlmagyarázott történetet senki ne várjon, többnyire apró utalásokból, elejtett félszavakból kell összerakni a dolgokat, személy szerint nagyon szeretem az ilyet, nem csak nézni kell, hanem közben folyamatosan gondolkodni, hogy mi hogy merre... Egyébként kellőképpen mély, és elgondolkodtató a sztori. A hangulat egyszerűen fenomenális! Rengeteg elemmel játtszanak, kedvencem, az alig észrevehető színmélység növelés/csökkentés, attól függően, hogy vidámabb, vagy szomorúbb jelenet van. A visszatekintések sárgásak, mint egy öreg felvétel. De a legütősebb elem, amikor Western hangulatot teremtenek. Nem elírás, azok a jelenetek félelmetesek! Jango a cowboly, akként mozog és harcol, pörgeti a pisztolyait, bár méreteik alapján az ágyúk helyesebb kifejezés, de nem is a harc a lényeg, hanem azok a tipikus magányos hős áll, esetleg nézelődik,eltűnik a naplementében, persze megfelelő zene, minden valamikor a vége felé előkerül a klasszikus felállás is, a két ellenfél némán fugyeli egymást kezük a fegyver fölött, nem tudom leírni sem ezt az élményt, ezt látni kell, hátborzongató!!! Végére hagytam a legjobbat, a nagybetűs MEGVALÓSÍTÁS-t na itt aztán szó nem érheti a ház elejét, a többi se rossz, de ez a rész tökéletes! A legfontosabb, hogy CG az egész, de teljesen a hagyományos stílusban, nem Advent Children, nem is Appleseed 2004 olyan mint a megszokott anime-k, csak jobban kijönnek a távolságok, kevésbé torzulnak a karakterek kameraforgatáskor, stb. Ez különösen harci jelenetekkor jön jól, ott azért beraktak némi csillogást, de ez még bőven belefér. Az akciójelenetekről annyit, hogy sokkal látványosabbak, változatosabbak, átélhetőbbek, mint akár a legjobb élőszereplős filmekben. Szerintem ilyen formában még annak se lesz ellenük kifogása, aki amúgy nem rajong az ilyesmiért. Mindent összevetve hatalmas élmény ez a sorozat nagyon sok szempontból, többszörennyit tudnék írni róla, de nem teszem, rám nagyon nagy hatással volt, ha belegondolok a legdurvább az, hogy a véletlennek köszönhetem hogy megnéztem :))

Új hozzászólás Aktív témák