Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aswyx

    csendes tag

    válasz dipeti #26040 üzenetére

    "Pension 4% and 4% - Ez mit jelent, hogy ketszer 4%?"

    magan nyugdij, 4% a fizudbol ehhez hozza tesz a ceg meg 4%-ot. Aztan ez viheted magaddal.

    "Life Assurance x2" - elet biztositas. Szerintem a x2, hogy parodra is lehet, de ebben nem vagyok biztos.

    "Private Health – employee funded" - na ez nem ertem, ha employee funded ennek szerintem csak akkor van ertelme ha valami kedvezmeny adnak.

    Bonus Potential - vagy lesz, vagy nem :) Cegtol fugg, ahol eddig dolgoztam volt de sose a lehetseges max.

    A 33 nap szabi egesz jol hangzik.

    Én vezettem, azt mondd meg, én vezettem?!?

  • Tufa_

    aktív tag

    válasz dipeti #26040 üzenetére

    A workplace pension 4/4%(te/munkaltato) erdekes, a munkaltato nem kotelezhet hogy az allamilag eloirt 1/1%nal tobbet fizess be. Ok fizethetnek tobbet, te is de csak opcio, illetve lehetoseged van opt outolni is teljesen. Aprilistol egyebkent 3/2% lesz az eloirt minimum workplace pension. Ez nem ugyanaz mint az allami nyugdij!

    Assurance altalaban elhalalozasra vonatkozik, insurance pedig penzugyi fedezet (lopas, baleset, barmi..). Es nem keverendo az NI-vel.

    A szabi tenyleg nem rossz, bar azt vedd figyelembe hogy itt a bank holidayeket is hozzadjak sokszor ami evi 8 napot jelent, szoval a 33bol lehet hogy 8 a bank holidayt jelenti. Osszesen minimum 28 nap szabi jar mindenkinek, szoval ami extra az 5 nap (+1 a szulinap)

    Private healthcare. Altalaban van egy szerzodott partneruk aki olcsobban szolgaltat orvosi ellatast, stb, ezt a brutto beredbol vonjak le.

    A bonus nalunk pl objectives alapjan mukodik aztan a tulajdonos elbiralja hogy mennyit teljesitettel es attol fuggoen kapjuk meg, %os alapon. A te esetedben a fizud 20% a lehetoseg. Magasabb poziciokban, mas szakmakban pl a profit %at, megtakaritas %at, vagy amivel meg talalkoztam az elert budget EBIDTA-n feluli osszeg 10%at fizetik ki

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák