Új hozzászólás Aktív témák

  • SP4C3

    veterán

    válasz klarkzone #132 üzenetére

    Az egészben az a poén, hogy egy illetőnek már sikerült telepítenie hasonló vasra. Itt: [link] olvastam.
    annyi, hogy az alaplap különbözik, tehát a chipset-re gyanakszok, hogy ugye az amivel a kubanc van.

    Idő közben (ma egész hajnalban) telepítettem egy "Legacy OS 2.1 LTS"-t ami nagyon jól megy, de néha gondol egyet és befagy. Live módban nincs jelen fagyás. :F :W
    Először gondok voltak a grub-val, ugyanis mikor a boot-olt a csodamasina és odaért a grub-hoz, akkor egyszerűen mintha befagyott volna, de bios-ban beállítottam, hogy az usb-s billentyűzetet is támogassa és tádááá. :DD

    Eddig is egy modolt oprendszer volt rajta amit nLite-val és nagyobb részét kézzel készítettem el, de ott meg ki kell javítanom a boot képernyőt, mert bugos. Mindig is saját oprendszert használtam, mivel a "gyári" XP igencsak gagyi. Pl. pagefile-t erőlteti, de 1GB memória felett minek? Kiszedtem a nyomtató és scanner drivereket, mert minek pakolja fel, ha azt már a nyomtató driver CD-jéről felrakom az OS telepítése után.
    Ugyanilyen gondok vannak a Win7-vel is, de aki nem ért hozzá, azt nem zavarja ugye. :DD

    Próbálkozok még az x86-os droiddal, de nem hinném, hogy sikerülni fog, de majd meglátjuk.
    Ami nagyon tetszik benne, hogy tanultak a microfos hibáiból és a rendszer már nem swappol és nem használ virtuális memóriát (pagefile-t). Hasít... Ami nagyon nem tetszik, hogy nincs benne hu101-es billentyűzet kiosztás ( Magyar 101 gombos azaz QWERTY, csak QWERTZ -.-" :W :F :( )

    Lehet többet érne debugolni az XP-ből kialakított oprendszert, de majd meglátjuk. :F


    [Saját Kép]
    :DD :D :)) :) ;) :K :C
    Ha valaki tud segíteni Android x86 vagy Linux témában, az nyugodtan hozzászólhat, minden tippre, tapasztalatra kíváncsi vagyok.

    JA ÉS MÉG VALAMI:
    Természetesen az android x86-ot R/W módban érdemes telepíteni!!! Ezúton ROOT-olva van az oprendszer és gyakorlatilag bármihez hozzá lehet férni, és egy avast által egy nagyszerű tűzfalat is kapunk. :D (adieu (ágyő) reklámok. :)) )

    [ Szerkesztve ]

    -JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

Új hozzászólás Aktív témák