Új hozzászólás Aktív témák

  • brd

    nagyúr

    válasz hati #35512 üzenetére

    De, feltölti 100%-ra, csak Androidon (lehet, hogy máshol is, de erről van infóm) valamiért a 100%-nak jelzett az a valós kapacitást tekintve 8%-9x%-ig bármi lehet, készüléktől függően, ezért még rajta kell hagyni a töltőn egy ideig, hogy a valós 100%-ra feltöltse. Ennek okára még nem jöttem rá, és sehol nem találtam róla pontos infót (bár nagyon nem kerestem, módosítani nem tudom, a megfelelő programokkal viszont lehet róla infót szerezni, hogy az a 100% valójában hány %, így nem nagyon érdekel, hülye Google), de két tippem is van: az egyik az az, hogy így próbálják kicsit védeni az akku-t a gyártók, mert ha azt látja az átlag user, hogy Ó! 100%-on van, akkor lehet lehúzni a töltőről, holott valójában még csak 85-90% körül van sok telefon esetén. A másik az (és a mai kedves világunkban erre mernék többet tenni), hogy az utolsó 10-15%-ot (itt még mindig a valóst értem alatta, ekkor sok telefon már 100%-ot mutathat, de még látni, hogy a töltéshez vesz fel áramot és valóban hosszabb üzemidőt is jelent ez a merüléskor) aprólékosan lehet csak az akku-t kímélve beletölteni egy Li-Ion-ba, simán tarthat addig, mint az addigi (3%-tól 80%-ig mondjuk) töltés, különösen manapság, a mindenféle gyorstöltések korában, ez meg kinyírná a marketinget (biztos emlékszel olyasmi megjegyzésekre, hogy x idő alatt x%-ra (x<81) töltődik valami, nos, ezek pont ezért vannak és ezért nem a 100%-ra írnak ilyen bámulatos időket).

    The only real valuable thing is intuition.

Új hozzászólás Aktív témák