Új hozzászólás Aktív témák

  • ksanc

    őstag

    válasz Keeperv85 #776 üzenetére

    Köszi!
    Eddig nagyjából én is eljutottam :D
    Kicsit körüljártam a dolgot és valami ilyesmi a dolog:

    Szóval a recoveryben a rutin ellenőrzi a su bináris (vagy symlink) meglétét a bin és az xbin mappákban. Ha egyikben sincs, akkor felajánlja a rootolást. (Itt jegyezném meg, hogy az a root.zip, ami jó JB-re, egyáltalán nem jó, pontosabban kevés KitKat-hoz, további fájlok is kellenek, nem csak a su bináris meg a /bin/.ext/.su. Merthogy amikor problémám volt a rootolással, valaki írta, hogy ugyanaz a script jó hozzá, mint JB-hez. Hát nem jó.)
    Ha valamelyik mappában megtalálja, pl az xbin-ben ( if (0 == lstat("/system/xbin/su", &st)) akkor megnézi, hogy egyáltalán reguláris fájl-e (if (S_ISREG(st.st_mode)).
    Ha az, akkor megnézi a kapcsolók állapotát egy maszkolással, mégpedig a set user id és a set group id kapcsolókat
    if ((st.st_mode & (S_ISUID | S_ISGID)) != (S_ISUID | S_ISGID)).

    Na ez nem világos, miért ezeket nézi?
    KitKat alatt ezek a kapcsolók törlődnek, vagyis ez a feltétel sosem lesz igaz, ha egyszer is futtattuk a rendszert. Vagy valami ilyesmi. Az is igaz, hogy 10.1-es a fordítói környezet :)
    Aroma File Managerben megnézva a rutin által elfogadott kapcsolók ezek: rwsr-xS-x, mert be van állítva a setUID és a setGID is. Elindítva a rendszert azonban ez visszaáll rwxr-xr-x állapotra, ami persze nem passzol a recoverynek.
    JB alatt nincs ilyen gond. Igazából itt sem, csak érdekes. Valamit már megint nem tudok :D
    Mondjuk ez már kicsit kilóg a fórumtémából, asszem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák