Új hozzászólás Aktív témák

  • ksanc

    őstag

    válasz cappa72 #5783 üzenetére

    Szokás szerint az ágyúval verébre kategóriát műveltem. Persze, biztosan reflow kell, nem átnézni, hogy mit cseszhettem el. :D

    De úgy látom, senkinek nincs kedve találós kérdésest játszani, így leírom, mik voltak a gondok:
    Legelőször is, hogy nem emlékeztem arra, hogy szombat éjjel mégiscsak elindítottam a firmware upgrade frissítést az általam kreált fw-vel. Úgy emlékeztem, csak terveztem másnapra :D Hiába, mindig az utolsó sör a hibás :D
    Ugye a tabiról nem sokat tudtam, de annyi kiderült, hogy JTY KT107, plusz a belsejében lévő címkéről a részletek is. A Needromon van is egy jópár FW, de egyik sem stimmelt ehhez, mégpedig azért, mert a partíciók kezdőcímei máshogyan vannak. (Meg több minden más is). Ez egy recovery read back-nál derült ki, nem volt jó helyen a fejléc. Találtam egy MT6850-es scatter fájlt a neten, aminél stimmelt a recovery kezdőcíme (persze több partícióé nem stimmelt, ezeket meg kellett találnom és átírnom), és abban volt egy plusz partíció, az ITEMS. Így, nagybetűvel. Ez volt a gond, ugyanis az fw upgrade frissítés után az emmc-n szintén nagybetűs lett a partíciónév, a preloder és az LK pedig kisbetűs névvel kereste a partíciót (linux alapú rendszerek ugye megkülönböztetik a kis- és nagybetűket), de olyat meg nem talált (items partition not found) Tehát át kellett írnia a scatterban kisbetűre, majd újból firmware upgrade, és voila.
    Egyébként erről az items partícióról tud valaki valamit? Egyetlen szöveges ini fájlt tartalmaz, amiben a kijelzőhöz és első- hátsó kamerákhoz szükséges kamerák driver nevei vannak. Ha ez hiányzik, az lk elszáll, mert nem tudja azonosítani a szükséges lcm (kijelző) driver-t.
    Úgy nézem, a kínaiak újabb találmánya, hogy még könnyebben lehessen fake variációkat létrehozni :)

Új hozzászólás Aktív témák