Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gakoska

    tag

    válasz FatalEror #25605 üzenetére

    Lehet, hogy most még nincsen semmi gond a komoly játékokkal sem, de szerintem aki most gondolkodik $200-250 közt MTK6589-es telefonon (mint én is), az tovább tervez kicsit. 2013 közepe van, kint vannak a nagy gyártók fHD telefonjai kétszer erősebb chipekkel, mint a 6589. Ezekre még durvább játékok fognak jönni majd, amiket pl. HD-ben még simán vinne a 6589 is, de fHD-ban már nem, mert az duplaannyi pixel. És a dupla annyi pixelnek egy részét úgysem érzékeled, míg az alacsonyabb fps-t majd fogod pár hónap múlva az új játékokban.
    (Mondjuk én nem játszok egyáltalán, de az időtállóság fontos, főleg, mert az ezeket a hardvereket szerintem sokáig lehet használni majd.)

    Nekem is ez az egyik dilemmám most, főleg, hogy az 5,5"-ös Galaxy Note II-n a sima HD már láthatóan pixeles, pedig nem teszem mellé az S4-et, csak emlékszem, hogy milyen. Kb. 5"-ig bezárólag viszont szerintem még HD is elég, és inkább lemondok a kicsivel tűélesebb képről, hogy nyerjek egy kis akkuidőt és sebességet.

    A másik dolog pedig a RAM. Ugye 512 ma már kevés a jó multitaskhoz. 1GB pont bőven elég, és egy ideig még jó is lesz, de azért extrém felhasználás mellett kijön a 2GB előnye, van erről egy jó videó itt. És ahogy az appok az elmúlt években egyre összetettebbek lettek, egyre nagyobbak, egyre több CPU-t és RAM-ot igényelnek, és egyre több sávszélességet a mobilnetből, ez így lesz később is. és majd pár hónap, félév, 1 év múlva nem kell extrém felhasználás, hogy kicsit kevés legyen az 1GB... A sok RAM-mal pedig nyerünk CPU-időt, akkuidőt, és spórolunk adatforgalmat. Ma még szinte mindegy, hogy 1 vagy 2 GB, de jól fog az jönni még szerintem. Ezért is érdekes az, amit pl. a Jiayu G4 kapcsán is hallottam, hogy az MTK6589-nek vannak gondjai a 2GB RAM kezelésével, pedig én 1 GB-tal nem szívesen vennék telefont. Ha erről a problémáról tud valaki valamit, linkelje be legyen szíves.

  • gakoska

    tag

    válasz DJGABI #25613 üzenetére

    Hát a ZTE Blade-emnek sem volt sok supportja, mégis 4.2.2 megy rajta 2.2 helyett. Oké, hogy 6589-re nem lesz CM, de azért néhány gyártó néhány telefonja köré jó közösség szerveződik. Másfelől meg elég kiforrott már az Android, nem mondom, hogy megállt a fejlődés, de a 4.0 óta csökken azon feature-ök száma és fontossága, amik önmagukban indokolnának egy készülékcserét.

    kamillo67:
    Nem azt mondom, hogy mindig csak várni kell, de van amikor a türelem megtérül. Na nem a G4-re gondolok :D , de szerintem aki várt 3 hónapot, hogy 6577 helyett azonos áron 6589-et vegyen, annak megérte. Én meg várok még egy kicsit a 2GB RAM-ra, és majd ha a következő telefoncserére kerül a sor, akkor kiderül, hogy megérte-e.

  • gakoska

    tag

    válasz sasa311 #25618 üzenetére

    A várakozás témáról szerintem elég annyi, hogy a technológiai fejlődés (és az árak) nem egyenesen arányosak az idővel. Erre rá lehet érezni, meg rá lehet b@szni. Mindenki eldönti, hogy milyen sürgős neki a vásárlás, nekem pl. nem az.

  • gakoska

    tag

    válasz Depression #25621 üzenetére

    Komolyan magyarázni kell a nyilvánvalót? Ha minden változatlan, de tudom, hogy felfelé megy a dollár árfolyama, akkor nem várok. Ha Jiayu G3-at akarok venni, aminek leállították a gyártását, akkor sem várok. Ha nincs telefonom, és szükségem van egyre azonnal, akkor sem várok. Ha SGS2-m van, és SGS3-at akarok, és tudom, hogy másnaptól kapható az SGS4, akkor várok egy napot, hátha olcsóbb lesz a régi.
    Ha ennél bonyolultabb a helyzet, akkor meg mérlegelni kell, és magadnak eldönteni. Meg kell nézni, hogy mire vársz, mid van alapból, milyenek a piaci körülmények, és eldönteni, hogy mire van szükséged. De teljesen felesleges másokat oltogatni, mert nincs általános recept, max abban lehet segíteni, hogy a piaci folyamatok milyen irányba mennek (aztán ez sem teljesen kiszámítható persze). Van aki jól jár a várakozással, van aki rosszul, és az azonnali vásárlással ugyanez van.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák