Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DrKapocs

    őstag

    válasz junior11 #164605 üzenetére

    Én mostanában egy csomó navigációs appot kipróbáltam, hogy számomra melyik lenne a legjobb. Írtam is pár kommentet ennek kapcsán máshol.

    Arra jöttem rá, hogy nincs egy olyan, ami tökéletes navi app lenne (számomra):
    - Waze: nagyon jó, de a sávinfó még nem az igazi az iGO-hoz képest. Ráadásul jobban melegszik tőle a telefon. A háttérből jól navigál.
    - Maps: számomra túl fapados, de az összes poi benne van. Ez is jó a háttérben. Gyalogos navigációra a legjobb.
    - Sygic: vannak benne jó dolgok, de a hangnavigáció, az borzasztó. Ezen nem tudok túllépni, borzasztó.
    - iGO PAL: full extrás, számomra majdnem a tökéletes navi, csak nem lehet rávenni a háttérnavira a Samsungomon. Talán majd jön egy frissebb frissebb apk belőle.
    - iGO (Playes): Csak a próba verzió volt fenn. Fájóan buta, de navigál a háttérből.
    - Luna: tényleg szép, nagy lehetőség van benne. A háttérből ez sem navigált, bár nagyon érdekes volt a jelenség. Megszólalt a háttérből, de szerintem csak saccolta, hogy kb. hol járok, mert nem volt pontos a bemondás. Olyan, mintha nem kapna gps pozíciót a háttérben. Egy idő után pedig már nem is saccolt. Egyszerűen a pongo skinben nem tudtam kikapcsolni az elhagyott kamerák utáni hangjelzést, illetve az animált rendőrt sem. Úgy emlékszem az "xx település közelében jársz" -t sikerült. Mivel ez sem navigált a háttérből, így maradt a jó öreg PAL. Viszont a sávinfo jó benne.
    - OsmAnd: akciós, gondoltam kipróbálom. Az első tervezés után ment a kukába. 30 éve nem lehet az adott helyen balra fordulni. Simán bedurrantott volna egy bal kanyart... na ilyen navi nem kell.
    - Petal maps: Ígéretes, de időre van még szüksége. Sebesség túllépésre nem igazán figyelmeztet, ilyen szempontból gyenge. Sok helyen nincs megengedett max. sebesség információjuk szerintem. Nem is tudom melyik a jobb, az, hogy nincs jelzés (mert nincs adat) vagy az állandó fals jelzések tömege (pl. iGO-ban)... lehet az előbbi. A TTS is hagy némi kívánnivalót maga után. Az komolyabb hiányosság, hogy nem lehet beállítani egyszerre az alábbi útvonaltervezési szűréseket (autópályák elkerülése ÉS fizetőkapuk elkerülése ÉS kompok elkerülése ÉS leggyorsabb út stb, stb.); csak egyet lehet kiválasztani ezek közül. Ebből következően 3 perc vélt előnyért minden felé elvinne. Jeleztem, azt mondták, hogy egyelőre túlzottan leterhelné a szervert, de rajta van a frissítési listán. Közepesnek mondanám jelenleg, de megéri figyelni rá, jó lehet.

    Ha csak egyet mondhatnék, akkor talán a legjobb a Waze.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák