Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • remi67

    tag


    Bocsánat a tudatlan és talán nem megfelelő helyre írt kérdésért, de ezt a topicot látom pörgősnek.
    Szal nemrég úgy gondoltam, hogy a máig is harcoló de közel 10 éves Sigmatekes Dune helyett veszek egy újféle androidos izét. Nagyon nem akartam belemerülni ktsg oldalon egyelőre a dologba, úgyhogy egy Magicsee N5 Plus lett. Már kezdem amúgy megbánni.... Szal ami egyelőre a legnagyobb fejtörést okozza: tettem bele egy 1T HD-t azt nem sikerült eddig működésre bírni. Látni látja elvileg mert ha benne van a HD akkor felgyullad az "USB" a kijelzőn, de amúgy ettől több eredmény nincs. A HD eddig adatlemez volt, NTFS formázással. (Az öreg Dune simán beolvassa gondolkodás nélkül).
    Szal mit tegyek? Formázzam? Milyen filerendszerre? Aztán ha beolvassa akkor hogy lesz ebből a kütyüből NAS szerver? Merthogy a Dune ilyen funkciót is ellát.
    Előre is köszi ha valaki tud segíteni!

  • remi67

    tag

    Új vagyok még ebben az andoid-os kodis témában, a legtöbb dolgot már sikerült beállítanom de van amire nem találok megoldást. (Magicsee N5 Plus az alany).
    Ami engem eléggé zavar és mivel nekem egy máig harcoló Pana plazmám van a TV-t is nagyon zavarja, hogy a kodi-val való lejátszás közben fennmarad a kép felső részén az óra, a wifi piktogram és ha be van kapcsolva akkor a root-ot jelző #. Ezt hogy lehet kikapcsolni? Eddig csak azt a módot találtam ha visszakapcsolom a TV-n az overscant akkor kihúzza a képből de ez nem túl elegáns megoldás.
    A másik a lejátszás-folytatás. Először azt hittem, hogy egyáltalán nem működik de aztán rájöttem, hogy ~3 perc előtt és ~-3 perc után nincs, ergo nem bug hanem feature. Ezt ki lehet valahol kapcsolni (vagyis 0:01-nél és -0:01-nél is legyen folytatás)?

    Egyelőre az SMB is csak félig működik, szal. lehet majd hétvégén még játszok vele egy kicsit és megpróbálok feltenni egy CoreElec-et. Pontosan melyik verzió kell ehhez a géphez? Azt már látom, hogy egyelőre csak béta van [link] de nemtom melyik jelölés mit jelent, a "generic" kell nekem? Melyik dtb kell nekem? Gondolom az X3 4G, de hátha mégse.....

    Előre is köszi ha tudtok segíteni!

Új hozzászólás Aktív témák